Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 20.07.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı töreninde yaptığı açıklamada, "Biz haklıyız, haklı olduğumuz için de...
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı töreninde yaptığı açıklamada, "Biz haklıyız, haklı olduğumuz için de sonuna kadar hakkımızı savunacağız. Bunların hak ve özgürlük söylemleri sadece işlerine yaradığı takdirde geçerlidir" dedi.
Özgürlük - 20.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazı sonrası soruları yanıtladı Açıklaması
KKTC'ye Türkiye'nin geniş katılımlı bir heyetle geldiği hatırlatılarak "Bir kişi dikkatleri çekti, Oğuzhan Asiltürk. Buradan almamız gereken bir mesaj var mı? Önümüzdeki süreçte heyetinizle farklı farklı isimler de gelir mi?" sorusuna Erdoğan şu karşılığı verdi: "Gelmesinden hiç şüpheniz olması. Oğuzhan Bey tabii Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı dönemde Erbakan Hoca'mızın en yakın çalışma arkadaşıydı ve o dönemde bu Kıbrıs Barış Harekatı'nda o da üst düzey görev almış olan siyasilerdendi. Bu ziyareti yaparken biz de Oğuzhan Asiltürk Bey'i aramıza, kafilemize katalım dedik. Bunun yanında yine Hoca'mızın mahdumunu da buraya davet edelim dedik. Aynı şekilde yine o dönemin siyasi hareketi olarak, yani o koalisyonun içinde Erbakan Hoca'mızla beraber bulunan kadrodan Temel Bey'i de davet ettik. Yani bu davetleri yaparken hep birlikteliği, beraberliği sağlayarak burada olalım istedik. Nitekim Demokratik Sol Parti'nin şu andaki Genel Başkanını da aramıza aldık. Çünkü merhum Ecevit'in o da şu andaki makamında bulunduğu için o da bizimle beraber. Derdimiz bütün bu birlikteliği sağlamak, bu birlikteliği çok daha güçlü hale getirmek ve bundan sonraki süreçte de biliyorsunuz artık biz 'Kuzey-Güney' de demek istemiyoruz, artık 'Kıbrıs Türkü' diyoruz olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz." KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Bir millet, üç devlet, iş oraya doğru gidiyor diye düşünüyorum" Basın mensuplarının, Azerbaycan KKTC ilişkilerine ilişkin sorusu üzerine KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, şunları söyledi: "Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz çünkü netice itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkileri bizim kardeşlik bağlarımız... Biz heyetle de görüştük, onlardan da aynı şekilde çok büyük sıcak ilgi ve alaka gördük. Onların kalbinde ve gönlünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'yle ilişkilerini geliştirmek var. Esas itibarıyla böyle önemli bir heyetin milletvekillerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin böyle önemli bir gününde, hem Kurban Bayramı'mız hem de 47'nci yılında Barış ve Özgürlük Bayramı'mız, böyle bir kutlu günde bizlerle beraber olmaları esas itibarıyla dünyaya verilen bir mesajdır diye değerlendiriyorum.
Özgürlük - 20.07.2021
GÜNDEM / 20 Temmuz 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları ile toplu açılış ve temel atma törenlerine katılacak.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberi... Bakan Koca'dan bayram mesajı: Bu bayram diğer 3 bayramdan farklı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Bakan Koca, mesajında, koronavirüs gölgesinde yaşanan 3 bayramın buruk geçtiğini hatırlatarak "Buruk, gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın henüz son bulmamış olsa da bu bayram diğer 3 bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk, henüz olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur" ifadelerini kullandı.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberleri! TİHEK Başkanı Kılıç'tan AB Adalet Divanının başörtüsü kararına tepki Açıklaması
Kararın uluslararası sözleşmelerdeki temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğunu belirten Kılıç, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 9'uncu maddesinde düzenlenen din ve vicdan özgürlüğünün, ibadet ve dinsel ritüellerin yerine getirilmesini, dini inancın sembollerinin kullanılmasını ve o dinin bayram ve dinlenme günlerine uyulmasını da kapsadığına dikkati çekti.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberi: Japonya Savunma Bakanı Kişi'den "İngiltere ile stratejik partneriz" vurgusu
Gelen son dakika haberlerine göre Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, "Japonya ve İngiltere özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğü değerlerini paylaşan iki stratejik partnerdir.
Özgürlük - 20.07.2021
Japonya'dan Küba'ya "vatandaşların istediklerine kulak ver çağrısı"
Küba'da hükümet karşıtı gösteriler Küba'da hafta sonu binlerce kişi, düzenledikleri gösterilerde ülkede kötüleşen ekonomik şartları protesto edip hükümetten özgürlük istemişti.
Özgürlük - 19.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 20 Temmuz 2021
6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Lefkoşa'daki Hala Sultan Camisi'nde kılacak. Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları ile toplu açılış ve temel atma törenlerine katılacak.
Özgürlük - 19.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu'nda milletvekillerine hitap etti: (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ve yarın gerçekleştirecekleri programlarla Kıbrıs Türk halkının bayram sevincine ortak olacaklarını, Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 47'nci yıl dönümü gururunu birlikte yaşayacaklarını, KKTC'ye kazandırılan eserlerin toplu açılışını yapacaklarını söyledi.
Özgürlük - 19.07.2021
İZMİR VALİSİ SAYIN YAVUZ SELİM KÖŞGER'İN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NİN 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJ
"Kahraman ordumuzun 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümünü Barış ve Özgürlük Bayramı olarak Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızla birlikte kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Özgürlük - 19.07.2021
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünü kutladı Açıklaması
Önder Aksakal, 500 yıllık Türk yurdu Kıbrıs topraklarını tümüyle Yunanistan'a bağlama hayaliyle soykırıma girişenlere karşı 20 Temmuz 1974 tarihinde başlatılan harekatın, Kıbrıslı soydaşları özgürlüklerine kavuşturduğunu, o dönemde Yunanistan'da yönetimi darbeyle ele geçiren cuntacıları da tasfiye ederek hem Türklere, hem Rumlara hem de Yunanistan halkına barışı getirdiğini vurguladı.
Özgürlük - 19.07.2021
Kabil'deki yabancı misyonlar, Taliban'a ateşkes çağrısında bulundu
Ülkede sivillerin tutuklanması, öldürülmesi, mahkumlara yönelik saldırıların artması, Taliban'ın yeni kontrol ettiği bölgelerde, insan hakları ihlallerini örtbas etmesi, özgürlüklerini kısıtlaması ve medyayı kapatmak için çaba sarf etmesinden kaygılı oldukları vurgulanan bildiride, tarafların en kısa zamanda şiddeti sonlandırılması istendi.
Özgürlük - 19.07.2021
Günlük vaka sayısının 50 bini geçtiği İngiltere'de Kovid-19 kısıtlamaları kaldırıldı
İngiltere'nin normalleşme tarihi olarak duyurulan ve Başbakan Boris Johnson'ın "Özgürlük Günü" diye adlandırdığı 19 Temmuz itibarıyla 1 metre olan sosyal mesafe kuralı ve yasal maske zorunluluğu kaldırıldı.
Özgürlük - 19.07.2021
Son dakika haberi... Şentop: AB Adalet Divanı kararı vahimdir
Meclis Başkanı Şentop, AB Adalet Divanı'nın Müslümanların temel hak ve özgürlüklerini hedef alan başörtüsü kararı hakkında yazılı açıklama yaptı.
Özgürlük - 19.07.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Avrupa Adalet Divanı'nın dini özgürlükleri ihlal eden kararı yanlış bir karardır"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Avrupa Adalet Divanı'nın dini özgürlükleri ihlal eden kararı yanlış bir karardır.
Özgürlük - 18.07.2021
ŞEHİTKAMİL'DEKİ KURBAN KESİM ALANLARINDAKİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Çevre ve temizlik konusunda yürüttüğü başarılı çalışmalarla adından sıkça bahsettiren Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi aldığı tedbirlerle huzurlu bir bayram yaşanması için yoğun mesai yapıyor. İlçe halkının temiz ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmelerini sağlamak adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde bulunan; Değirmiçem Pazar Yeri, Özgürlük Pazar Yeri, Merveşehir Pazar Yeri, Güvenevler Pazar Yeri, Emek Pazar Yeri, Seyrantepe Pazar Yeri, Umut Pazar Yeri, Beykent Pazar Yeri, Basra Pazar Yeri, İncilikaya Pazar Yeri ve Gazikent Pazar Yeri, Fıstıklık Pazar Yeri, Gazikent 2 Pazar Yeri'nde temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.
Özgürlük - 18.07.2021
Küba'da 400'den fazla kişinin gözaltına alındığı iddia edildi
Bölge basınında çıkan habere göre, başkent Havana'nın çeşitli noktalarında bir araya gelen yüzlerce kişi hükümet karşıtı sloganlar atarak özgürlük ve değişim çağrısında bulundu.
Özgürlük - 18.07.2021
Kanada'da Müslüman yardım kuruluşu haksız denetime karşı mücadele veriyor
Bu arada Uluslararası Sivil Özgürlükler İzleme Grubu tarafından 23 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan bir raporda, Gelir İdaresi Kurumunun İnceleme ve Analiz Bölümü tarafından 2008'den 2015'e kadar gerçekleştirilen denetimlerde, hayır kurumu statüsü iptal edilen kuruluşların yüzde 75'inin Müslüman hayır kurumları olduğu belirlenmişti.
Özgürlük - 17.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Düzenlemeyle, iktidarın, "OHAL şartlarını Meclis denetimi olmadan 1 yıl daha sürdürmek istiyorum. İnsanları, istediğim şekilde gözaltına alabilirim, kamudan ihraç edebilirim, kimseye hesap vermem." dediğini savunan Erel, "Bu maddeyle anayasal özgürlüklerin pervasızca kısıtlanması, OHAL rejimine ait bazı uygulamaların devam ettirilmesi kabul edilemez.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özgürlük Haberleri | Özgürlük Haber - Haberler - Sayfa 3 - Özgürlük haberleri, son dakika özgürlük haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiç Kimse Kıbrıs Türkü'nden, Kendi Devletinden, Eşit Statüsünden, Egemenliğinden Vazgeçmesini, Rumların İrad
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.07.2021 17:32:07. #1.13#

title