Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 30.07.2021
Türk-İş, kuruluşunun 69'uncu yılını kutluyor
"Ekonomide ulaşılan seviyede üyelerimizin emeği var" Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konfederasyonlarının 69 yıldır ülkenin refah ve birliğinin muhafazasını temel alarak işçilerin hak ve özgürlüklerini koruma ve geliştirme mücadelesini yürüttüğünü söyledi.
Özgürlük - 30.07.2021
LG PH30N priz ihtiyacına son veriyor
Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG Electronics (LG), bataryalı ve taşınabilir projeksiyon cihazı LG PH30N ile kullanıcılara özgürlük sağlıyor.
Özgürlük - 29.07.2021
Tunus'ta daha önce darbe karşıtı cephede duran Demokratik Akım Partisi: Kararlar ve gerekçeleri anlaşılabilir
Açıklamada, bu karar ve tedbirlere hak ve özgürlükler ile anayasal ve demokratik kazanımları koruyacak anayasal güvencelerin eşlik etmesi ve kuvvetler ayrılığı ilkesi başta olmak üzere anayasaya bağlı kalındığının gösterilerek Tunus halkının korkularının giderilmesi gerektiği kaydedildi.
Özgürlük - 29.07.2021
Yemen'de hükümet ile Husiler arasındaki esir takası anlaşması kapsamında 10 kişi serbest bırakıldı
Altıncı Askeri Bölge Esirler ve Tutuklular Komitesi Başkanı Albay Yahya el-Hasir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orduya bağlı askerlerin 5 yılın ardından özgürlüklerine kavuşabildiklerini ifade etti.
Özgürlük - 29.07.2021
Uzmanlara göre, Tunus'taki darbe girişimi sonrası Said ve siyasi muhalifleri arasında uzlaşma beklenmiyor
Cumhurbaşkanı ve siyasi muhalifleri arasında yakınlaşma beklenmiyor Cumhurbaşkanı'ndan demokratik bağlamda açıkladığı kararlar çerçevesinde kalmasını, özgürlükleri korumasını, Anayasa'ya saygı duymasını ve ülkeyi siyasi, sosyal, ekonomik ve sağlık düzeylerinde etkileyen bu krizden çıkaracak bir çalışma programı sunmasını umduğunu dile getiren Bin Nasr, "Said, eline silah almayı veya kurşun atmayı düşünen herkese, silahlı kuvvetlerin ateşle karşılık vereceğini söyledi.
Özgürlük - 29.07.2021
TAMPF Başkanı Özpamukçu: "Aşı, tercih değil toplumsal sorumluluktur"
Kovid-19 salgını delta varyantı ile 4. dalga etkisini göstermeye hazırlanırken bayram ertesi gözlemlenen vaka sayısındaki artışın zor geçecek bir sonbaharın habercisi olduğuna işaret eden Özpamukçu, şunları aktardı: "Ekonomiyi durma noktasına getiren çok sert karantina önlemlerini yaşadık. Federasyonumuz üyesi olan tüm perakende sektörünü etkileyen tedbirlerin yanı sıra, örneğin yeme-içme sektörünün çalışma hakkının 18 aylık salgın sürecinde genelgeler ile durduğu uzun kapalı kalma süreçleri geçirildi. Kısıtlı saatler ile kısıtlı kapasiteler ile faaliyet göstermeye çalışıldı, halen ruhsat saatlerine göre faaliyetlerin tam olarak sürdürülemediği gözlemleniyor. Tüm sektör ve ülke ekonomisi olarak bedelleri ekonomik ve sosyal olarak ödüyoruz; uzun bir süre de ödemeye devam edeceğiz. Bugün salgının bir daha geri gelmemek üzere ortadan kalktığını düşünmek için erken. Fakat bugün 18 aydır süren mücadelede gelinen noktada aşı ile birlikte umudumuz artıyor." Bireysel özgürlüklerin ancak toplumsal kazanımlarla korunabileceğine inandıklarının belirten Özpamukçu, Şu anda mümkün olan tek seçenek hayatı korumak için virüsle güvenli bir şekilde bir arada yaşamak, toplumun farkındalığını ve kurallara uyumu artırmaktır.
Özgürlük - 28.07.2021
Tunus'ta son 4 gün içinde gelişen olaylar zinciri siyasi belirsizliğin giderek derinleştiğini gösteriyor
Meclis'te 18 milletvekiline sahip olan Tunus Onur Koalisyonu, Cumhurbaşkanı kararlarına kesinlikle karşı olduğunu açıklayarak, halkı devrimi ve özgürlüklerini korumaya çağırdı.
Özgürlük - 28.07.2021
Bolu Valisi Ümit'ten Belediye Başkanı Özcan'ın yabancı uyruklulara ilişkin ifadelerine yönelik açıklama Açıklaması
Diğer taraftan, hukuk devletinin en temel ilkelerinden biri eşitlik ilkesidir. Ülkemizin hiçbir noktasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan ancak halen Türkiye'de ikamet eden şahısların hiçbirine farklı fiyat tarifesinin uygulandığı herhangi bir yer bulunmamaktadır çünkü bizim kültürümüz bu. Temel hak ve özgürlükler, anayasa ve kanunlarla koruma altına alınmıştır.
Özgürlük - 28.07.2021
BOSİAD'dan aşı çağrısı
Çağan, şunları kaydetti: "Ekonomiyi durma noktasına getiren çok sert karantina önlemlerini yaşadık. Bedellerini ekonomik ve sosyal olarak ödüyoruz, uzun bir süre de ödemeye devam edeceğiz. Salgının bir daha geri gelmemek üzere ortadan kalktığını düşünmek için erken. Fakat bugün, 18 aydır süren mücadelede gelinen noktada insanlık için bir umut var. Çünkü aşı var. Aşı, tercih değil toplumsal sorumluluktur. İnanıyoruz ki bireysel özgürlükler ancak toplumsal kazanımlarla korunabilir.
Özgürlük - 28.07.2021
Blinken, Hindistan-ABD ilişkilerinin temelini "demokratik değerlere bağlılığın" oluşturduğunu söyledi
İki ülkenin demokratik değerlere bağlı olduğunu ve bu bağlılığın ilişkilerin temelini oluşturduğunu dile getiren Blinken, "Hint ve Amerikan halkı insanlık onuruna, fırsat eşitliğine, hukukun üstünlüğüne, din ve inanç özgürlüğü de dahil temel özgürlüklere inanıyor.
Özgürlük - 28.07.2021
Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu yapılıyor
Kulüpler Birliği'nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig AŞ'nin kurulmasıyla ilgili mutabakatının olduğuna dikkati çeken Özdemir, şu değerlendirmeyi yaptı: "Yayın haklarının da Süper Lig AŞ tarafından yapılması sık sık gündeme getirilen bir konu. Türkiye Futbol Federasyonunun kanunen sahip olduğu yayın haklarının, tüm paydaşlarının, yani 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig kulüplerinin de rızası alınarak kurulacak bir 'Süper Lig AŞ'ye devredilmesi düşünülebilir. Bu hususta yurt dışı örnekleri incelenmektedir. Ayrıca, mevcut birincil ve ikincil mevzuat kapsamında mümkün olup olmadığı değerlendiriyoruz. İlk incelemelerimiz göstermektedir ki Anglosakson hukukunda bu yapı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Güncel mevzuatımızın tüm paydaşlar için verimli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması adına, yapılması gereken bir takım uyum çalışmalarının olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. Bu sebeple özel bir kanunla düzenleme yapılarak, yayın haklarının kullanılması için Süper Lig AŞ'nin kurulması, şirketin faaliyet alanı ve iç yapısının belirlenmesi söz konusu olabilecektir. TFF olarak Süper Lig AŞ'nin kurulmasını destekliyoruz ve çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir." "Yeni yayın ihalesini çok önemsiyoruz" Türk futbolunun en büyük sorununun "borçlar" olduğunu vurgulayan Özdemir, "En büyük hayalim, borcu olmayan, Avrupa ile rekabet eden bir futbol ortamı sağlamak. Pandemi, çalışmalarımızı etkilese de hep birlikte gelecek nesle bırakacağımız en değerli miras, kulüplerimizin ekonomik özgürlüklerine kavuşmasıdır.
Özgürlük - 28.07.2021
Son dakika! Anayasa Mahkemesi, tapulu arazisi orman vasfında olduğundan kullanamayan kişinin başvurusunda ihlal kararı verdi
Tapusu bulunan arazinin başvurucu tarafından kullanımdan yoksun bırakılmasının müdahale anlamı taşıyacağı belirtilen kararda, "Mülkiyet hakkına müdahalede bulunurken, temel hak ve özgürlüklerin sınırlandırılmasına ilişkin genel ilkeleri düzenleyen Anayasa'nın 13'üncü maddesinin de göz önünde bulundurulması gerekir.
Özgürlük - 27.07.2021
BM'den Tunus'taki taraflara "hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duyulması" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Tunus'ta devam eden siyasi krizle ilgili tüm tarafları hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duymaya devam etmeleri çağrısında bulundu.
Özgürlük - 27.07.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, AB Adalet Divanı'nın başörtüsü kararını Al Jazeera'ye değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın (ABAD) başörtüsü kararına ilişkin, "Mahkemenin kararı, AB'nin insan hakları, dini özgürlükler ve eşitlik meselelerine bakışının ne kadar iki yüzlü olduğunu da ortaya koydu.
Özgürlük - 27.07.2021
Son dakika haberleri! İletişim Başkanı Altun: Başörtüsü kararı AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koydu
İletişim Başkanı Altun, AB Adalet Divanı'nın başörtüsü kararı hakkında AlJazeera için makale yazdı. Altun, AB Adalet Divanı'nın bu ay Avrupa genelinde işverenlerin Müslüman çalışanlarına ayrımcılık yapmasını fiilen yasal hale getirerek, skandal bir karara imza attığını kaydetti. Altun, "Mahkeme, 15 Temmuz'da AB'de faaliyet gösteren şirketlerin, Müslüman kadın çalışanlarının başörtüsü takmasını belirli hallerde yasaklayabileceğine hükmetti. Söz konusu dava, Almanya'da başörtüsü taktıkları için işlerinden atılan iki kadın tarafından Lüksemburg'daki mahkemede açılmıştı. Mahkemenin kararı, yalnızca Avrupalı Müslümanların güvenliği, özgürlükleri ve haklarıyla ilgili zaten artmakta olan endişeleri derinleştirmekle kalmadı, aynı zamanda AB'nin insan hakları, dini özgürlükler ve eşitlik meselelerine bakışının ne kadar ikiyüzlü olduğunu da ortaya koydu" ifadelerini kullandı.
Özgürlük - 27.07.2021
Samsung Electronics Üst Yöneticisi Roh: "Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere"
Katlanabilir telefonlar için tasarlanan S Pen'in de müjdesini veren Roh, en sevilen Note özelliklerini daha fazla Samsung Galaxy cihazında kullanılabilir hale getirdiklerini belirtti. Roh, yeni nesil katlanabilir cihazlara ilişkin, "Geçen yıl Ağustos ayında gerçekleşen Unpacked etkinliğinde, mümkün olduğunca fazla sayıda kullanıcıya, özellikle çok fazla ihtiyaç duyulan bir dönemde onları daha da güçlendirecek mobil teknolojiler sunma stratejimizi paylaşmıştım. Yaklaşık bir yıl sonra bugün, dünya yavaş yavaş ancak kesin olarak birçok bakımdan yeniden açılma dönemine girdi. Hepimiz, içinde yaşadığımız dünyayı her zamankinden daha büyük hale getirmek için geliştirilen teknolojiler sayesinde, bu yeni dünyanın bize sunacağı özgürlük ve imkanları sabırsızlıkla bekliyoruz.
Özgürlük - 27.07.2021
ABD Dışişleri Bakanı ile görüşen Tunus Cumhurbaşkanı'ndan "meşruiyet ve özgürlüklere saygı" vurgusu
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, "meşruiyet ve özgürlüklere saygı konusunda istekli olduğunu" belirtti.
Özgürlük - 27.07.2021
Küba'nın Paris Büyükelçiliğine molotofkokteylli saldırı
Küba'da binlerce kişi düzenledikleri gösterilerde, ülkede kötüleşen ekonomik şartları protesto edip hükümetten özgürlük istemişti.
Özgürlük - 27.07.2021
Son dakika... Tunus Meclisindeki partilerin çoğu Cumhurbaşkanı Said'in darbe girişimini anayasaya aykırı buluyor
Onur Koalisyonu, halkı özgürlükleri ve devrimi savunmaya çağırdı Tunus Onur Koalisyonu, yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Said tarafından alınan kararları kesin bir şekilde reddettiğini vurgulayarak, halkı özgürlükleri ve devrimi savunmaya çağırdı.
Özgürlük - 26.07.2021
Tunus Genel İşçi Sendikasından Cumhurbaşkanı Said'in aldığı kararların kalıcı hale dönüşmemesi çağrısı
Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "İstisnai önlemlerin amaçlarının belirlenmesi, genişletilmemesi, uygulanma sürelerinin sınırlandırılması, kalıcı hale dönüşmemesi için sona erdirilmesinin hızlandırılması ve devlet kurumlarına en kısa sürede geri dönülmesi çağrısında bulunuyoruz. Siyasi değişimlerde demokratik ve katılımcı mekanizmalara başvurmak suretiyle, bölünmeksizin ekonomik ve sosyal haklar dahil hak ve özgürlüklere saygı gösterilmesi gerekiyor.
Özgürlük - 26.07.2021
Almanya, Tunus'ta anayasal düzene hızla dönüş çağrısı yaptı
Almanya'nın ülkenin siyasi liderlerinden demokratik ve anayasal süreçlere yönelik adımlar beklediğine işaret eden Adebahr, "Şimdi anayasal düzene hızla geri dönmek önemli. Tüm tarafları anayasanın korunmasını ve uygulanmasını güvence altına almaya çağırıyoruz, bu bizim açımızdan sivil hak ve özgürlükleri de içeriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özgürlük Haberleri | Özgürlük Haber - Haberler - Sayfa 2 - Özgürlük haberleri, son dakika özgürlük haber ve gelişmeleri burada. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Öze Dönüş Platformu Temmuz Ayı Toplantısı'nda konuştu (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.08.2021 05:20:36. #1.13#

title