Özgürcan Fair-play Ödülünü Aldı

Özgürcan Fair-play Ödülünü Aldı

Dünya Fair-play Ödül Töreni, Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Gerçekleştirildi. Ödül Töreni Çerçevesinde Galatasaraylı Genç Futbolcu Özgürcan Özcan, Ödülünü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (Tmok) Başkanı Togay Bayatlı'dan Aldı.

Özgürcan Fair-play Ödülünü Aldı

Dünya Fair-Play ödül töreni, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleştirildi. Ödül töreni çerçevesinde Galatasaraylı genç futbolcu Özgürcan Özcan, ödülünü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı'dan aldı.

Ödül töreninde, Özgürcan'ı gecenin konuklarına takdim eden jüri başkanı, şunları söyledi:

''Dünya kupasında Maradona kafa topuna çıkarken topu elle ağlara göndermiş ve rakip futbolcular hakeme golün elle atıldığını söylemesine rağmen, hakem golü iptal etmemişti. 17 yaşındaki Özgürcan ise Maradona'nın pozisyonu gibi bir olay yaşadı. Hakemin golü vermesine rağmen yanına giderek, golü elle attığını belirtmiş ve iptal ettirmişti.''

Alkışlar arasında podyuma çıkan ve Togay Bayatlı'dan ödülünü alan Özgürcan, ''Bugün burada müthiş bir gurur yaşadım. Takımımın golünün iptal edilmesine hiç üzülmedim. Bugünde olsa aynı davranışı yine yaparım'' diye konuştu.