Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel biyografisi!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel biyografisi!

FOX TV Çalar Saat programına konuk olan Özgür Özel'in hayatı merak edilmekte. Yaptığı açıklamalarla gündemde yer alan Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel mesleği nedir? Özgür Özel hayatı ve biyografisi nedir?

27. dönem CHP Manisa milletvekili adayı olan Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel mesleği nedir? Özgür Özelhayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?

1974 yılında Manisa'da doğdu.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü ve Manisa Lisesi'nde orta ve lise öğretimini, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı.

1999 yılında serbest eczacılığa başlayan Özel, Manisa Eczacı Odası'nda, 2001-2007 yılları arasında bir dönem Genel Sekreterlik ve iki dönem Oda Başkanlığı görevlerinde bulundu. Aynı yıllarda Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Bu dönemde Manisa Cumhuriyet Mitingi'nin düzenleyiciliği ve sözcülüğünü yaptı.

Eczacı Özgür Özel, Oda Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği sosyal ve çevre projeleri ile çeşitli ödüller aldı.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu, Avrupa Eczacılık Forumu gibi uluslararası örgütlere üyeliği ve Türkiye delegeliği bulunan Özel, 163 tane kongre ve konferansta yazılı ve sözlü bildiri, sunum ve panel yöneticiliği yapmıştır.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Belediye Başkan adayı olan Özgür Özel, 33. Olağan Kurultay'da ve 15. Olağanüstü Kurultay'da Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi olarak görev yaptı. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

2007 yılı ve 2009 yılı Aralık aylarında yapılan seçimlerde Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetine seçildi.

Türk Eczacıları Birliği'nde bir dönem Saymanlık, iki dönem Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

10.03.2011 tarihinde Milletvekili Adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçildi.

27. dönem CHP Manisa milletvekili adayıdır.

Anne ve babası emekli öğretmen olan Özgür Özel, Ecz. Didem Özel ile evlidir ve İpek adında bir kızları vardır.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Özgür Özel kimdir? Özgür Özel kaç yaşında, nereli? Özgür Özel biyografisi! - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.09.2021 13:27:51. #1.12#