Özgür Gündem Haberleri

Özgür Gündem haber, Özgür Gündem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgür Gündem - 10.11.2016
Özgür Gündem Gazetesi Yönetici ve Yazarları Hakkında İddianame
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan, yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu...
Özgür Gündem - 10.11.2016
Özgür Gündem Soruşturması Tamamlandı (1)
KANUN Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
Özgür Gündem - 10.11.2016
"Özgür Gündem Soruşturması" Tamamlandı (1)
Haber: Ümit TÜRK - İSTANBUL DHAKanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
Özgür Gündem - 8.11.2016
Dha İstanbul Bülteni - 3
========================================== 6 - PROF. KORUR VE GAZETECİ ÖNDEROĞLU HAKİM KARŞISINA ÇIKTI Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHA Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen tahrik etme, Suçu ve suçluyu övmek ve Örgüt propagandası yapmak suçlarınının işlediği gerekçesiyle haklarında 14.
Özgür Gündem - 8.11.2016
Gazetede Örgüt Propagandası Davası
Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gazeteci Erol Önderoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur ve yazar Ahmet Aziz Nesin ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü...
Özgür Gündem - 8.11.2016
Prof. Korur ve Gazeteci Önderoğlu Hakim Karşısına Çıktı
Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHANöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen...
Özgür Gündem - 8.11.2016
Prof. Korur ve Gazeteci Önderoğlu Hakim Karşısına Çıktı
Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHANöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen...
Özgür Gündem - 6.11.2016
Adana'da PKK Operasyonu: 16 Gözaltı
ADANA Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği şafak operasyonunda 2'si kadın 16 kişi gözaltına alındı. Helikopterle havadan desteklenen ve Özel Harekat timlerinin de katıldığı operasyonda çok sayıda adrese giren ekipler, Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu'nda da arama yaptı. Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ ve 7 milletvekilinin tutuklanması ardından şehrin kenar mahallelerinde yapılan protesto gösterilerine katılanlara yönelik çalışma başlatan Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekipleri eylemleri organize edenleri tespit etti. Aralarında üniversite öğrencileri ile esnafın da yer aldığı bu kişileri yakalamak için operasyon yapıldı. Helikopter desteğiyle Özel Harekat ile Çevik Kuvvet ekiplerinin de yer aldığı operasyona yaklaşık 500 polis katıldı. Emniyet Müdürlüğü'nde toplanan çelik yelekli ve uzun namlulu silahlı polisler, zırhlı araçlarla eş zamanlı olarak önceden belirlenen adreslere yöneldi. Gece karanlığında sokaklara girip, evlerin etrafını saran Özel Tim polisleri, 16 PKK terör örgütü elemanlarını gözaltına aldı. Örgütün üniversite ayağına yönelik de çalışma yapan polis, Çukurova Ünivirsitesi öğrencilerinin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Fevzi Çakmak Yurdu'nda da arama yaptı. Aramalarda dolaplarında Kürtçe yayın yapan ve kapatılan Azadiye Welat ile Özgür Gündem gazeteleri ile örgütsel dokümanlar bulunan 2 öğrenci gözaltına alındı.
Özgür Gündem - 1.11.2016
Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına Yönelik Soruşturma
Cumhuriyet Gazetesiyle dayanışma için burada olduklarını belirten Arcan, şunları kaydetti: "Gözaltında kaybedilenlerin aileleri ve kayıplar için mücadele eden insan hakları savunucuları olarak, basın özgürlüğün değerini en çok biz biliyoruz. Cumhuriyet bizim yanımızdaydı, biz Cumhuriyet'in yanındayız. Bu nedenle Özgür Gündem, İMC TV, TV 10, Hayatın Sesi bizim yanımızdaydı, biz onların yanındayız.
Özgür Gündem - 31.10.2016
Tgc: Cumhuriyet'e Operasyonu Protesto Ediyoruz
KAPATILAN YAYIN ORGANI SAYISI 170 OLDU 29 Ekim tarihinde yayınlanan kararname ile Özgür Gündem, Dicle Haber Ajansı, JİNHA, Azadiya Welat ve Evrensel Kültür'ün de aralarında olduğu 10 gazete, ile iki haber ajansı ve üç dergi kapatılmıştır.
Özgür Gündem - 29.10.2016
Khk ile 15 Basın Yayın Kuruluşu Kapatıldı
Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan Dicle Haber Ajansı, Jin Haber Ajansı ve Özgür Gündem, Azadiya Welat, Yüksekova Haber, Batman Çağdaş, Cizre Postası, İdil Haber, Güney Expres, Prestij Haber, Urfanatik, Kızıltepe'nin Sesi gazeteleri ile Tiroj, Evrensel Kültür, Özgürlük Dünyası dergileri kapatıldı.
Özgür Gündem - 6.10.2016
Görüntülü Haber) Sendikalardan Adliye Önünde Ohal Protestosu
OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile basın kuruluşlarının kapatılması ve açığa alınmalara tepki göstermek amacıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan TGS, DİSK Basın-İş, İHD İstanbul Tabip Odası ve KESK temsilcileri, "Adalet ve Özgürlük istiyoruz" söylemiyle basın açıklaması yaptı. Adliye önündeki alanda toplanan kalabalık, "Adalet ve Özgürlük istiyoruz" yazılı pankart ve dövizler açtı. Özgür Gündem gazetesiyle dayanışmak amacıyla eş genel yayın yönetmenliği yapan ve hakkında, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan dava açılan gazeteci Fehim Işık, çözüm sürecinin askıya alındığı günden itibaren basının üzerinde ağır baskıların oluştuğunu bu minvalde kendisi ile birlikte 110 kişinin Özgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmenliği yaptığı için hakkında davalar açıldığını söyledi.
Özgür Gündem - 3.10.2016
Gazeteci Nadire Mater ve İnan Kızılkaya'ya 8 Yıla Kadar Hapis İstemi
Geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesinin"Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılan gazeteci Nadire Mater ve gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya hakkında 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Özgür Gündem - 23.9.2016
Özgür Gündem Gazetesinin Bir Günlük Yayın Yönetmenlerine Soruşturma
"Terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle geçici olarak kapatılan Özgür Gündem'de bir günlük "eş genel yayın yönetmenliği" yapan gazeteciler Hasan Cemal, Nadire Mater, Tuğrul Eryılmaz ve Mehmet Kamil Güç'ün şüpheli olarak ifadesi alındı.
Özgür Gündem - 23.9.2016
Gazeteci Hasan Cemal "Özgür Gündem" Soruşturmasında İfade Verdi
Gazeteci Hasan Cemal, Özgür Gündem Gazetesi Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenlerine ilişkin yürütülen soruştuma kapsamında “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
Özgür Gündem - 19.9.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1992- Özgür Gündem gazetesi yazarı Musa Anter, Diyarbakır'da öldürüldü.
Özgür Gündem - 31.8.2016
Düzelterek Yeniden) -Yazar Necmiye Alpay Tutuklanması Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi...
Sayın Yazıişleri Müdürleri'nin dikkatine, "YAZAR NECMİYE ALPAY TUTUKLANMASI TALEBİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ.." başlıklı haberimizin son paragrafında yer alan "gazetenin eski Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin" ifadesini "1 GÜNLÜK YAYIN YÖNETMENİ EREN KESKİN" şeklinde düzelterek yeniden yayınlıyoruz  Özden ATİK / İSTANBUL,  Özgür Gündem Gazetesi ile ilgili soruşturma kapsamında hakkındaki gözaltı kararı nedeniyle ifade vermek üzere savcılığa gelen dilbilimci, yazar ve gazetenin Yayın Danışma Kurulu Üyesi Necmiye Alpay, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Özgür Gündem - 31.8.2016
Yazar Necmiye Alpay Tutuklanması Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi...
ÖZGÜR Gündem Gazetesi ile ilgili soruşturma kapsamında hakkındaki gözaltı kararı nedeniyle ifade vermek üzere savcılığa gelen dilbilimci, yazar ve gazetenin Yayın Danışma Kurulu Üyesi Necmiye Alpay, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Özgür Gündem - 31.8.2016
Düzeltme "(Grafikli) - Fetö'nün Hollanda Yapılanması" Başlıklı Haberimizin 10. Paragrafındaki Roos...
Cizre'deki saldırıya "terör eylemi" demeyen gazete, terör örgütü PKK-PYD unsurlarını ise "Kürt savaşçılar" olarak adlandırıyor. Gazete ayrıca terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı için kapatılan Özgür Gündem gazetesinin ise "Kürt yanlısı" şeklinde haberleştiriyor.
Özgür Gündem - 26.8.2016
Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması
Ziyaretin ardından Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önüne giden Yüksekdağ, burada, "Terör örgütü propagandası" yaptığı gerekçesiyle geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesinin, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanan yazarı Aslı Erdoğan için düzenlenen eyleme katıldı.
Özgür Gündem - 25.8.2016
Adalet Bakanlığı'ndan "Aslı Erdoğan" Haberlerine Yalanlama
Adalet Bakanlığı, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan, kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin yazarı Aslı Erdoğan ile ilgili haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Özgür Gündem - 25.8.2016
Eskişehir'deki İzinsiz Yürüyüş
Eskişehir'de, Özgür Gündem gazetesinin geçici olarak kapatılmasını protesto etmek amacıyla 18 Ağustos'ta düzenlenen yürüyüş sırasında gözaltına alınan ve bazı şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, F, E ve J serisi birer dolarlık banknotlar ele geçirilen 13 kişi, serbest bırakıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özgür Gündem Haberleri | Özgür Gündem Haber - Haberler - Sayfa 5 - Özgür Gündem haberleri, son dakika özgür gündem haber ve gelişmeleri burada. Kanun Hükmünde Kararname (Khk) ile Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yazar ve Yöneticilerine Yönelik....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 17:55:27. #1.15#
title