Özgür Gündem Haberleri

Özgür Gündem haber, Özgür Gündem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgür Gündem - 22.12.2016
Can Dündar Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı...
KAPATILAN Özgür Gündem'in 22 Haziran'da bir günlük nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptığı gerekçesiyle yargılanan gazeteci Can Dündar hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkarıldı.
Özgür Gündem - 22.12.2016
Can Dündar Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı...
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Kapatılan Özgür Gündem'in 22 Haziran'da bir günlük nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptığı gerekçesiyle yargılanan gazeteci Can Dündar hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkarıldı.
Özgür Gündem - 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (11)
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan, yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 9 şüpheli hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak", "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 6,5 yıldan 17,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Özgür Gündem - 22.12.2016
Türkiye'de 2016 Böyle Geçti (8)
İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, "terör örgütü PKK propagandası yapıldığı ve örgütün yayın organı gibi hareket edildiği" iddiasına yönelik soruşturma kapsamında, Özgür Gündem gazetesinin geçici olarak kapatılmasına karar verdi.
Özgür Gündem - 9.12.2016
Aslı Erdoğan: Tutuklu Yazar ve Gazeteciler İçin Tek Çıkış Yolu, Avrupa'nın Türkiye'ye Baskı...
Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazar Aslı Erdoğan, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan, İtalya'da yayımlanan Corriere della Sera gazetesinin yazılı sorularını yanıtladı.
Özgür Gündem - 24.11.2016
Oyuncu Jülide Kural "Terör Örgütü Propagandasından" Hakim Karşısına Çıktı
"SANATÇININ ULAŞMAK İSTEDİĞİ ANA GERÇEK ÖZGÜRLÜKTÜR"Haber: Ümit TÜRK İSTANBUL / DHAKapatılan "Özgür Gündem" gazetesinde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan tiyatro ve sinema oyuncusu Jülide Kural, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı davada ilk kez hakim...
Özgür Gündem - 24.11.2016
Gazetede Örgüt Propagandası Davası
Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendiği tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla dil bilimci Necmiye Alpay ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya'nın yargılanmasına başlandı.
Özgür Gündem - 24.11.2016
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü Dökümü ----------------- -Salondan görüntüler -Törene katılan öğretmenler ve öğrenciler -Emekli öğretmenler -Vali Şahin ve protokol üyeleri -İstiklal Marşı, Saygı duruşu -Video gösterimi -Vasip Şahin'in konuşması -Milli Eğitim Müdürü Yelkenci'nin konuşması -Ödüllerin takdimi -Konser ve folklor gösterisi 24.11.2016 - 13.43 Haber Kodu : 161124087 ========================= 4- NECMİYE ALPAY 5 YILA KADAR HAPSİNİN İSTENDİĞİ DAVADA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI Haber: Hayati KILIÇ, İstanbul DHA Kapatılan "Özgür Gündem" gazetesinde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Ayşe Necmiye Alpay ve gazetenin yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları davada 5'er yıl hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.
Özgür Gündem - 24.11.2016
Necmiye Alpay 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına Çıktı
Kapatılan "Özgür Gündem" gazetesinde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Ayşe Necmiye Alpay ve gazetenin yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları...
Özgür Gündem - 23.11.2016
Özgür Gündem Gazetesi Yönetici ve Yazarları Hakkındaki Dava
Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 23.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Özgür Gündem İddianamesi Kabul Edildi (2)
Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle tahliyelerine karar verildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Özgür Gündem İddianamesi Kabul Edildi (Geniş Haber)
Haber: Ümit TÜRK İstanbul / DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı...
Özgür Gündem - 23.11.2016
Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yazar ve Yöneticilerine Yönelik Soruşturma Kapsamında Hazırlanan...
Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 23.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Cezaevinden Çıkamayacak (1)
KAPATILAN "Özgür Gündem Gazetesi" yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle tahliyelerine karar verildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Cezaevinden Çıkamayacak (1)
Haber: Ümit TÜRK, İstanbulDHA Kapatılan "Özgür Gündem Gazetesi" yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle tahliyelerine karar verildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Flaş
DHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Kanun Hükmünde Kararname (Khk) ile Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yazar ve Yöneticilerine Yönelik...
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan, gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan ve yazar Necmiye Alpay'ın tahliyesine karar verildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Özgür Gündem Gazetesine Yönelik Yürütülen Soruşturma Kapsamında Tutuklanan Yazar Aslı Erdoğan ve...
IHAAW163420-ASA/23-11-2016 - Özgür Gündem gazetesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan yazar Aslı Erdoğan ve dil bilimci Necmiye Alpay tahliye edildi.
Özgür Gündem - 23.11.2016
Flash
Flash!!!DHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
Özgür Gündem - 22.11.2016
Dha İstanbul Bülteni - 3
-Genel ve detaylar ================== TUĞRUL ERYILMAZ 5 YIL HAPİS İSTEMİYLE HAKİM KARŞISINA ÇIKTI Haber: Hayati KILIÇ, İstanbulDHA Kapatılan "Özgür Gündem" gazetesi'nde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Hasan Tuğrul Eryılmaz ve gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları davada 5 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.
Özgür Gündem - 22.11.2016
Tuğrul Eryılmaz 5 Yıl Hapis İstemiyle Hakim Karşısına Çıktı
KAPATILAN "Özgür Gündem" gazetesi'nde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Hasan Tuğrul Eryılmaz ve gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri...
Özgür Gündem - 22.11.2016
Tuğrul Eryılmaz 5 Yıl Hapis İstemiyle Hakim Karşısına Çıktı
Haber: Hayati KILIÇ, İstanbulDHAKapatılan "Özgür Gündem" gazetesi'nde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Hasan Tuğrul Eryılmaz ve gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak"...
Özgür Gündem - 10.11.2016
Özgür Gündem Gazetesi Yönetici ve Yazarları Hakkında İddianame
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, aralarında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan, yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu...
Özgür Gündem - 10.11.2016
Özgür Gündem Soruşturması Tamamlandı (1)
KANUN Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
Özgür Gündem - 10.11.2016
"Özgür Gündem Soruşturması" Tamamlandı (1)
Haber: Ümit TÜRK - İSTANBUL DHAKanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
Özgür Gündem - 8.11.2016
Dha İstanbul Bülteni - 3
========================================== 6 - PROF. KORUR VE GAZETECİ ÖNDEROĞLU HAKİM KARŞISINA ÇIKTI Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHA Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen tahrik etme, Suçu ve suçluyu övmek ve Örgüt propagandası yapmak suçlarınının işlediği gerekçesiyle haklarında 14.
Özgür Gündem - 8.11.2016
Gazetede Örgüt Propagandası Davası
Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gazeteci Erol Önderoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur ve yazar Ahmet Aziz Nesin ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü...
Özgür Gündem - 8.11.2016
Prof. Korur ve Gazeteci Önderoğlu Hakim Karşısına Çıktı
Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHANöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen...
Özgür Gündem - 8.11.2016
Prof. Korur ve Gazeteci Önderoğlu Hakim Karşısına Çıktı
Haber - Kamera Hayati KILIÇ - Ümit TÜRK, İstanbul DHANöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak dayanışma içinde bulundukları Özgür Gündem Gazetesi nin bir günlük yayın yönetmenliğini üstlenen, söz konusu nüshada yer alan bazı yazı ve haber içeriklerinde Suç işlemeye alenen...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özgür Gündem Haberleri | Özgür Gündem Haber - Haberler - Sayfa 4 - Özgür Gündem haberleri, son dakika özgür gündem haber ve gelişmeleri burada. Yazarların Tahliye Kararı Sevinçle Karşılandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:10:46. #1.14#
title