Özgür Gündem Haberleri

Özgür Gündem haber, Özgür Gündem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgür Gündem - 19.10.2020
MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"
"Biz Türk hekimlerini temsil ediyoruz demesinler" Tabipler Birliğine yönelikte eleştirilerde bulunan Durmaz, "Tabipler Birliği ile ilgili tartışmaları takip etmişsinizdir. Sayın Genel Başkanımız, ülkenin menfaatine milletin çıkarına olmayan hiçbir şeyi gündeme getirmez. Bu yapı 'Türk hekimlerini temsil edemez' demişse bunu laf olsun diye söylemez. Nitekim Tabipler Birliği Merkez Konseyinin yaptığı çalışmalara baktığınızda Sayın Genel Başkanımızın ne kadar doğru bir tespit yaptığını görürsünüz. Çünkü bunlar Paris Kürt Enstitüsünün bölücü bildirisine imza atmıştır. Terörist başı Öcalan'a 'bağımsız doktorlar heyeti gönderilsin' demiştir. PYD eş başkanına 'Barış, Dostluk ve Demokrasi Ödülü' vermiştir. PKK ve DHKP-C'nin talimatı ile açlık grevi yapan teröristler için açlık grevi sonrası beslenme ve tedavi el kitabı hazırlatmıştır. Şanlı askerimizin Zeytin Dalı Harekatı ile terörist kantolarına darbe vurmaya hazırlanırken Tabipler Birliği bunu bir savaş olarak değerlendirip 'Savaş bir halk sağlığı sorunudur' açıklaması yapmıştır. PKK elebaşı Öcalan'a Özgürlük Platformu kurmuş, Türkiye'ye karşı Ermeni soykırımını savunmuş, PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in yayın yönetmeliğini yapmış, Türk askerine katil demiş.
Özgür Gündem - 4.5.2020
Şehit MİT'çiyi ifşa davasında önemli gelişme: Diğer şüphelilerin tespiti için dosya ayrıldı
Keser'in ifadesinde,  "Daha önceden Özgür Gündem isimli gazetede çalıştım.
Özgür Gündem - 13.1.2020
Özgür Gündem davasında savcı mütalaasını açıkladı
KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada duruşma savcısı esas hakkındaki görüşünü açıkladı.
Özgür Gündem - 17.7.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
ÖZGÜR GÜNDEM'İN 'NÖBETÇİ YAYIN YÖNETMENLİĞİ' DAVASINDA KARAR : TÜM SANIKLARA BERAATHaber: Özden ATİK - Ruken KADIOĞLU / İstanbul, DHA - KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın...
Özgür Gündem - 17.7.2019
Özgür Gündem'in 'Nöbetçi yayın yönetmenliği' davasında karar : Tüm sanıklara beraat
KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.
Özgür Gündem - 17.7.2019
ÖZGÜR GÜNDEM'İN 'NÖBETÇİ YAYIN YÖNETMENLİĞİ' DAVASINDA KARAR : TÜM SANIKLARA BERAAT
KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.
Özgür Gündem - 17.7.2019
Özgür Gündem davasında Korur, Önderoğlu ve Nesin'e beraat
Özgür Gündem Gazetesi'nde "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak "terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması yargılanan TİHV Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, gazeteci Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Aziz Nesin'in beraatine karar verildi.
Özgür Gündem - 21.5.2019
Kapatılan Özgür Gündem Davasında Karar: 7 Sanığa Hapis Cezası
KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi'nin aralarında Eren Keskin, Hüseyin Aykol ve Reyhan Çapan'ın da bulunduğu yazar ve çalışanlarının "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla yargılandığı davada karar çıktı.
Özgür Gündem - 21.5.2019
Kapatılan Özgür Gündem Davasında Karar: 7 Sanığa Propaganda Yapmak Suçlamasıyla Ceza Verildi
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin aralarında Eren Keskin, Hüseyin Aykol ve Reyhan Çapan'ın da bulunduğu yazar ve çalışanlarının "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla yargılandığı davada karar çıktı.
Özgür Gündem - 10.4.2019
İstanbul - Kapatılan Özgür Gündem Davasında Bir Sanığa Tahliye
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik aralarında yazar Aslı Erdoğan, dilbilimci-yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 9 sanığın, "Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak", "Terör örgütüne üye olmak" ve "Terör örgütü...
Özgür Gündem - 27.2.2019
Özgür Gündem'in Nöbetçi Yayın Yönetmenliği Davası; Sanıklara 1,5 Yıldan 7,5 Yıla Kadar Hapis İstemi
Haber: Özden ATİK-İSTANBUL DHA Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin 1 günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri gerekçesiyle Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.
Özgür Gündem - 27.2.2019
Özgür Gündem'in Nöbetçi Yayın Yönetmenliği Davası; Sanıklara 1,5 Yıldan 7,5 Yıla Kadar Hapis İstemi
ÖZGÜR Gündem Gazetesi ile dayanışma için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin 1 günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri gerekçesiyle Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.
Özgür Gündem - 4.6.2018
Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı
Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davada mahkeme heyeti, yazar Ragıp Zarakolu hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
Özgür Gündem - 7.5.2018
Dha İstanbul Bülteni - 5
============================= 7- ÖZGÜR GÜNDEM DAVASI'NDA MÜTALAA: 12 SANIĞA CEZA İSTENDİ Haber: Özden ATİK / İstanbul DHA Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu ve Celal Başlangıç'ın da aralarında bulunduğu davada, savcı mütalaasını açıkladı.
Özgür Gündem - 7.5.2018
Özgür Gündem Davası'nda Mütalaa: 12 Sanığa Ceza İstendi
Haber: Özden ATİK / İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu ve Celal Başlangıç'ın da aralarında bulunduğu davada, savcı mütalaasını açıkladı.
Özgür Gündem - 7.5.2018
Özgür Gündem Davası'nda Mütalaa: 12 Sanığa Ceza İstendi
KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu ve Celal Başlangıç'ın da aralarında bulunduğu davada, savcı mütalaasını açıkladı.
Özgür Gündem - 6.4.2018
PKK Bağlantılı Matbaaya Yapılan Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle yürütülen bir soruşturma kapsamında, kapatılan Özgür Gündem’in yerine faaliyet gösteren Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ile Azadiye Welat matbaasına geçtiğimiz günlerde operasyon...
Özgür Gündem - 6.4.2018
Dha İstanbul Bülteni - 2
Görüntü Dökümü --------------- -Hastaneden görüntü -Polis ekiplerinden görüntü -Hasta yakınlarının görevliler tarafından yönlendirilmesi -Genel ve detaylar 06.04.2018 - 09.30 Haber Kodu : 180406014 =================== 3- GÜN MATBAACILIĞA DÜZENLENEN OPERASYONDA 20 KİŞİ TUTUKLANDI *Operasyon anı polis kamerasında  Haber: İstanbul DHA İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı. Operasyon anı polis kamerası tarafından görüntülendi.  İstanbul Emniyet' Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK-KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışmalar yapıldığı ifade edildi.  Açıklamada "PKK-KCK terör örgütünün basın ve yayın faaliyetleri içerisinde aktif rol alan ve kapatılan Özgür Gündem isimli gazete yerine basımı ve dağıtımı yapılan Özgürlükçü Demokrasi isimli gazete ile yine kapatılan Azadiya Welat isimli gazetenin basımı ve dağıtımının yapıldığı ayrıca terör örgütünün gençlik yapılanması DGİ adına basılan dergiler, terör örgütünün kırsal alanda ve şehir yapılanmasında ideolojik amaçlı derslerde okutulan kitap ve dergiler ile terör örgütünün propagandasının yapıldığı çok sayıda gazete ve derginin basım ve dağıtımının yapıldığı matbaa işveren, işçi, yönetici ve çalışanlarının yakalanmasına yönelik 28.
Özgür Gündem - 6.4.2018
Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı
İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı. Operasyon anı polis kamerası tarafından görüntülendi. İstanbul Emniyet' Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK-KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Açıklamada "PKK-KCK terör örgütünün basın ve yayın faaliyetleri içerisinde aktif rol alan ve kapatılan Özgür Gündem isimli gazete yerine basımı ve dağıtımı yapılan Özgürlükçü Demokrasi isimli gazete ile yine kapatılan Azadiya Welat isimli gazetenin basımı ve dağıtımının yapıldığı ayrıca terör örgütünün gençlik yapılanması DGİ adına basılan dergiler, terör örgütünün kırsal alanda ve şehir yapılanmasında ideolojik amaçlı derslerde okutulan kitap ve dergiler ile terör örgütünün propagandasının yapıldığı çok sayıda gazete ve derginin basım ve dağıtımının yapıldığı matbaa işveren, işçi, yönetici ve çalışanlarının yakalanmasına yönelik 28.
Özgür Gündem - 6.4.2018
Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı
İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı. Operasyon anı polis kamerası tarafından görüntülendi.  İstanbul Emniyet' Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK-KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışmalar yapıldığı ifade edildi.  Açıklamada "PKK-KCK terör örgütünün basın ve yayın faaliyetleri içerisinde aktif rol alan ve kapatılan Özgür Gündem isimli gazete yerine basımı ve dağıtımı yapılan Özgürlükçü Demokrasi isimli gazete ile yine kapatılan Azadiya Welat isimli gazetenin basımı ve dağıtımının yapıldığı ayrıca terör örgütünün gençlik yapılanması DGİ adına basılan dergiler, terör örgütünün kırsal alanda ve şehir yapılanmasında ideolojik amaçlı derslerde okutulan kitap ve dergiler ile terör örgütünün propagandasının yapıldığı çok sayıda gazete ve derginin basım ve dağıtımının yapıldığı matbaa işveren, işçi, yönetici ve çalışanlarının yakalanmasına yönelik 28.
Özgür Gündem - 6.4.2018
Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı
*Operasyon anı polis kamerasında  Haber: İstanbul DHA İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı. Operasyon anı polis kamerası tarafından görüntülendi.  İstanbul Emniyet' Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK-KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla çalışmalar yapıldığı ifade edildi.  Açıklamada "PKK-KCK terör örgütünün basın ve yayın faaliyetleri içerisinde aktif rol alan ve kapatılan Özgür Gündem isimli gazete yerine basımı ve dağıtımı yapılan Özgürlükçü Demokrasi isimli gazete ile yine kapatılan Azadiya Welat isimli gazetenin basımı ve dağıtımının yapıldığı ayrıca terör örgütünün gençlik yapılanması DGİ adına basılan dergiler, terör örgütünün kırsal alanda ve şehir yapılanmasında ideolojik amaçlı derslerde okutulan kitap ve dergiler ile terör örgütünün propagandasının yapıldığı çok sayıda gazete ve derginin basım ve dağıtımının yapıldığı matbaa işveren, işçi, yönetici ve çalışanlarının yakalanmasına yönelik 28.
Özgür Gündem - 28.2.2018
Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK propagandasını yapan Özgür Gündem dergisinin satışını yapan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi öğrencisi Canel O.
Özgür Gündem - 28.2.2018
Dha Yurt Bülteni-3
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK propagandasını yapan Özgür Gündem dergisinin satışını yapan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi öğrencisi Canel O.
Özgür Gündem - 28.2.2018
Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK propagandasını yapan Özgür Gündem dergisinin satışını yapan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi öğrencisi Canel O.
Özgür Gündem - 16.1.2018
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Grubun mahkemeye gelişi -Grup üyelerinin ellerindeki dövizler -Konuşmalar -Grubun dağılması -Genel ve detaylar 16.01.2018 - 13.00 Haber Kodu : 180116086 =================== 5- KAPATILAN ÖZGÜR GÜNDEM YAZARLARINA HAPİS CEZASI.
Özgür Gündem - 16.1.2018
Kapatılan Özgür Gündem Yazarlarına Hapis Cezası
KAPATILAN Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 5 sanık hapis cezasına çarptırıldı.
Özgür Gündem - 16.1.2018
Kapatılan Özgür Gündem Yazarlarına Hapis Cezası
Haber: Ümit TÜRK İstanbul / DHA Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 5 sanık hapis cezasına çarptırıldı.
Özgür Gündem - 12.12.2017
Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu
  OLCAYTO: SEDAT SİMAVİ 'HER TÜRLÜ BASKIYA DİK DURUN, KALEMİNİZİ KIRIN AMA SATMAYIN' DEMİŞTİR   Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Turgay Olcayto'nun Sedat Simavi Ödülleri Töreni açılış konuşmasında kurucu başkan Sedat Simavi'nin Cemiyete bıraktığı sorumluluğa dikkat çekerek şunları söyledi:   "Sedat Simavi Türk basını için çok önemli bir figür. Sanat diyorsanuz Sedat Simavi bir karikatürist. Dönemini çok iyi anlatan karikatürleri var. Dergiler çıkarmış.Kurtuluş Savaşı'yla ilgili çalışmaları var. Sarayla bitip tükenmeyen kavgaları var. Bıraktığı bir de miras var. Gazeteci zor durumda kalabilir.  Ama Sedat Simavi 'Kalemini gerekirse kır ama satma' demiştir. Bugünkü gazeteciliğe bakınca doğrusu Sedat Simavi'yi bir kez daha minnetle anıyoruz. Çok önceden bugünkü gazeteciliğin geldiği durumu görmüştür Sedat Simavi. Bugün arkadaşlarını ihbar eden, küçük ya da büyük çıkarlar için arkadaşlarını harcayan, cezaevindeki arkadaşlarına 'oh çeken' bir grup insan var. Bunlar kendilerine gazeteci diyorlar."    "CEZAEVİNDE 140 GAZETECİ VAR"    Cezaevinde 140 gazeteci olduğunu belirten Olcayto, "Bu arkadaşlarımızı cemiyet olarak ziyaret etmeye çalışıyoruz. Ahmet Şık'ı da, Ali Bulaç'ı da ziyaret ettik. Özgür Gündem'den İnan Kızılkaya'yı da ziyaret ettik.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü Dökümü: -------------- -Kaçışanlar -Cipin manevra yaparak  ara sokağa girmesi -Cipin kaçışı ================================== 4- ÖZGÜR GÜNDEM DAVASINDA 2 TAHLİYE  Haber: Ümit TÜRK İstanbul DHA Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin aralarında yazar Aslı Erdoğan'ın da yer aldığı yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Geniş Haber) Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye
Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin aralarında yazar Aslı Erdoğan'ın da yer aldığı yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Geniş Haber) Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye
Haber: Ümit TÜRK İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem gazetesinin aralarında yazar Aslı Erdoğan'ın da yer aldığı yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye (1)
KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesinin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye  (1)
Haber: Ümit TÜRK İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem gazetesinin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Duruşma öncesi yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için aralarında CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Muharrem Erkek, Hilmi Yarayıcı ile Uluslararası Basın Enstitüsü Başkanı John Yearwood, Alman gazeteci ve yazar Günter Wallraff, Uluslararası PEN'den Sarah Clarke'nin de olduğu çok sayıda yabancı basın mensubu adliye önünde toplandı.  "SADECE GAZETECİLİK YAPTIKLARI İÇİN YARGILANMAKTADIRLAR" "Susma haykır gazetecilik haktır", "Hemen şimdi özgürlük" sloganları atıldıktan sonra "Dışarıdaki Gazeteciler" adına Canan Yıldız basın açıklaması yaptı. Yıldız, bugün Çağlayan adliyesinde gazetecilerin yargılandığı Cumhuriyet Gazetesi ile Özgür Gündem Gazetesi davalarının görüleceğini hatırlatarak, "Biz her iki davadaki tutsak arkadaşlarımız Ahmet Şık'ın, Murat Sabuncu'nun, Akın Atalay'ın, Emre İper'in, İnan Kızılkaya'nın ve Kemal Sancılı'nın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.
Özgür Gündem - 31.10.2017
Cumhuriyet Gazetesi Davası Öncesi Adliye Önünde Açıklama
"SADECE GAZETECİLİK YAPTIKLARI İÇİN YARGILANMAKTADIRLAR" "Susma haykır gazetecilik haktır", "Hemen şimdi özgürlük" sloganları atıldıktan sonra "Dışarıdaki Gazeteciler" adına Canan Yıldız basın açıklaması yaptı. Yıldız, bugün Çağlayan adliyesinde gazetecilerin yargılandığı Cumhuriyet Gazetesi ile Özgür Gündem Gazetesi davalarının görüleceğini hatırlatarak, "Biz her iki davadaki tutsak arkadaşlarımız Ahmet Şık'ın, Murat Sabuncu'nun, Akın Atalay'ın, Emre İper'in, İnan Kızılkaya'nın ve Kemal Sancılı'nın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özgür Gündem Haberleri | Özgür Gündem Haber - Haberler - Özgür Gündem haberleri, son dakika özgür gündem haber ve gelişmeleri burada. MHP'li Durmaz: CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 13:07:33. #1.14#
title