Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na müdahale çağrısı: Yapmayın - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na müdahale çağrısı: Yapmayın

Merkez Bankası 7 yıl aradan sonra bir hafta içinde dolara ikinci kez müdahale etti. Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "Rezerv satmayın, yapmayın" uyarısı yaparken Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ise, "Yapmayın, sadece ilave döviz talebi yaratıyorsunuz" dedi.

Merkez Bankası 1 Aralık Çarşamba tarihinde, 2014'ten bu yana ilk kez döviz piyasasında satım yönünde müdahalede bulunmuştu. 7 yıl aradan sonra bu hafta iki kez müdahale yapıldı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada,"Doğrudan Döviz Müdahalesine İlişkin Basın Duyurusu... Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

"REZERV SATMAYIN"

Bu müdahale sonrası Ekonomist Özgür Demirtaş, Merkez Bankası'nı "Yapmayın" diye uyardı. "Rezerv satmayın. Rezerv satarak kur dengelemek sağlıksız ve verimsiz bir yöntemdir" diyen Demirtaş şöyle devam etti:

"Rezerv satmayın. Rezerv satarak kur dengelemek sağlıksız ve verimsiz bir yöntemdir. Rezervimizdeki her dolar çok değerli. Rezerv satmayın. Rezerv satmayın. Merkez Bankası'nın para politikasını düzeltin ve güven verin yeter"

Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na müdahale çağrısı: Yapmayın

ESKİ MERKEZ BANKASI BAŞKANI: YAPMAYIN

Merkez Bankası eski Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz ise "Yapmayın, sadece ilave döviz talebi yaratıyorsunuz. Sn CB'na "susmanız daha hayırlı olacaktır" demeniz döviz satmaktan daha etkili olacaktır" ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na müdahale çağrısı: Yapmayın

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası, döviz kurları, dolar, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Erdoğan uslu :

Ansızın bir gecede Dolarları elinde patlar. Reis öyle veya böyle 2023 görür. İnşallah anlaşmada biter. Sonra alsınlar Dolarlarıni nereye giderlerse gitsinler. Ozaman nasıl saldıracaklar bakalım. Savaşla yenemezle. Dolarda yenemez elhamdülillah .

Metin Yalcin:

Asla piyasaya döviz vermemek gerekir, çok ihtiyaç varsa süreceğiniz dövizin karşılığı kadar TL sürün daha büyük etkisi olur ..

Kimbel:

100 milyar Dollar satılsa bile ateşi durdurmak mümkün değil,biz kendimiz halk Dolları kendimiz ateşliyoruz,neden? marketlerden başlayın akaryakıt elektrik vergi en son en büyük ateşleme ise Emlak,emlak artışı demir çimento tuğla ateşleniyor yani TL değeri düşüyor birde asgari ücret yükselirse dahada dollar ateşlenecek

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title