Özfatura'nın ilk hedefi işsizliğe çözüm

Özfatura'nın ilk hedefi işsizliğe çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından ve DP 1. bölge milletvekili adayı Dr. Burhan Özfatura, milletvekili olduğunda ilk işinin işsizlikle mücadele etmek olacağını kaydetti.

Özfatura'nın ilk hedefi işsizliğe çözüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından ve DP 1. bölge milletvekili adayı Dr. Burhan Özfatura, milletvekili olduğunda ilk işinin işsizlikle mücadele etmek olacağını kaydetti. Zaman Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Nedim Yalçın'a ziyarette bulunarak projelerini anlatan Dr. Özfatura, "Mikro ve makro bazda İzmir'de, Ege'de ve Türkiye'de insanları iş ve aş sahibi yapma konusuna kafa yoruyoruz." dedi.

Türkiye'de hiç maliyeti olmayan projelerle, mesela ilköğretim okuluna bilgisayar sokarak yazılımcı gençler yetiştirilebileceğini anlatan Özfatura, ülke için tek çıkar yolun teknoloji üretmek olduğunu söyledi. Özfatura, İzmir'le ilgili projelerini ise şu şekilde sıraladı: "Liman bölgesinin projesine engel olmasak, 40 bin kişiye iş imkanı sağlanır. Alsancak ile Turan arasındaki bölgede Anıtlar Kurulu engel çıkarıyor. İşte milletvekilinin görevi, bu Anıtlar Kurulu ile ilgili mevzuatı bugünkü çarpık yapısından kurtarmak. Sadece buranın derdi değil işsizlik. Bergama perişan, Ödemiş, Birgi, Tire perişan. Karataş'a buyur git, Allah muhafaza bir vatandaşımın veya çocuğumun başına duvar yıkılsa, başına bir şey gelse. İşte ikiz kızkardeşler gitti. Eski eser de değil, mezbelelik bu. Çeşme, Dikili, Seferihisar, her yerde jeotermal enerji var. Turiste garson olarak bir saatlik gelirin 5 dolar, sağlık mensubu olarak hizmet edersen 500 dolar kazanırsın. Şu mütevazı Balçova kaplıcalarında yer bulamıyorsun. Validen, il özel idare müdüründen torpil arıyorsun. Birbirinden güzel, modern sağlık turizmi tedavi mekanlarına izin versen ne kaybedersin?