ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri

Özelleştirme Yüksek Kurulu haber, Özelleştirme Yüksek Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özelleştirme Yüksek Kurulu - 07.01.2015
Mardin'deki Taşınmazın Eti Bakır AŞ'ye Satışına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Mardin'in Mazıdağı ilçesindeki taşınmazın Eti Bakır AŞ'ye satışını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.12.2014
Çatalca'daki Arazi Satışlarına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), İstanbul Çatalca'daki 2 arazinin satışını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 09.12.2014
TBMM'nin Vazgeçtiği Projeye Danıştay da Onay Vermedi
Danıştay 6. Dairesi, Atatürk Orman Çiftliğindeki arazinin, TBMM tarafından kullanılmasına olanak sağlayan Koruma Bölge Komisyonunun kararına yönelik açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verdi Meclis, Özelleştirme Yüksek Kurulunca TBMM'ye tahsis edilen AOÇ'deki arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan Kongre ve Eğitim Tesislerinden mahkeme süreci nedeniyle vazgeçmişti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 06.12.2014
ÖYK'dan Taşınmaz Satışına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu, TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı Muğla'nın Milas ilçesindeki taşınmazın özelleştirilmesinin onaylanmasına karar verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 20.11.2014
Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan İmar Planı İptal Kararı
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun İstanbul Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi sınırları içerisindeki bir parsele ilişkin imar planı iptal kararı yayımlandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 06.11.2014
TBMM Kit Komisyonu
Karadeniz Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Rüstem Ateş, şirket hakkında bilgiler vererek, şirkete ait son işletmenin de satılması neticesinde Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 22 Haziran 2007 tarihinde şirketin tasfiyesine karar verdiğini anımsattı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 30.10.2014
Öyk Kararı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki taşınmazın, Sirkeci İplik Tekstil Petrol Ürünleri Transmarin Turizm İnşaat Ticaret AŞ'ye satılmasını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 23.10.2014
Erzurum'da Kayak Merkezleri Kışa Hazır
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekteyken, 4 Ocak 2013'te özelleştirme kapsam ve programına alınan ve 20 Aralık 2013'te Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile tüm haklarıyla tta Gayrimenkul A.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 18.10.2014
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Güvenevler Mahallesindeki bazı taşınmazların Baştürk Tosun Akan Ortak Girişim Grubu'na satılmasını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.10.2014
Net Holding, Milli Piyango ve Özelleştirme İdaresi Arasında Sözleşme İmzalandı
Net Holding tarafından kurulan "Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret Anonim Şirketi" ile Milli Piyango İdaresi ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında lisans sözleşmesi imzalandı. Net Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bilindiği üzere Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yürüttüğü 'Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi' 15 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleşmiş olup ihaleyi, Net Şans - Hitay Ortak Girişim Grubumuzun 2 milyar 755 milyon dolar + KDV tutarındaki teklifi kazanmıştır. Değerleme ve İhale Komisyonu kararları, 7 Ağustos 2014 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından, 12 Ağustos 2014 tarihinde ise Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylanmıştır.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.10.2014
Net Holding, Milli Piyango İçin Lisans Sözleşmesini İmzaladı
Net Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, şans oyunlarının özelleştirme ihalesi hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Bilindiği üzere Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın yürüttüğü 'Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi' 15 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleşmiş olup ihaleyi, Net Şans - Hitay Ortak Girişim Grubumuzun 2 milyar 755 milyon dolar + KDV tutarındaki teklifi kazanmıştır. Değerleme ve İhale Komisyonu kararları,  7 Ağustos 2014 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından, 12 Ağustos 2014 tarihinde ise Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylanmıştır.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 16.10.2014
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Biçer Açıklaması
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 2012 yılına ilişkin hesapları TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu'nda görüşüldü.  Komisyon üyesi milletvekillerine sunum yapan Genel Müdür Recep Biçer, 2012 yılında yılbaşı çekilişi dahil 5'i özel 33 piyango çekilişi yapıldığını, 209 sayısal oyun çekilişi gerçekleştirildiğini söyledi.  Söz konusu yılda 2,2 milyar lira civarında hasılat elde edildiğini dile getiren Biçer, kamuya doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 965,5 milyon lira kaynak sağlandığını ifade etti.    Lisans sözleşmesi Danıştay'ın görüşü alınarak imzalanacak   Kurumun özelleştirilmesi sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Biçer, şans oyunlarının lisansının verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesinin onaylanmasına dair Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının 29 Ağustos 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlattı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 11.10.2014
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Aksaray'daki bir taşınmazın özelleştirme kapsamından çıkarılmasını kararlaştırdı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 08.10.2014
Demir Madencilik İhaleden Çekildiğini Açıkladı
Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) ile Rekabet Kurulu’nun, verdikleri teklifi kabul ederek, Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra sürecin başladığı anlatılan yazılı açıklamada "Çatalağzı Termik Elektrik Santrali’nin özelleştirilmesi ihalesine katılarak en yüksek teklifi sunduğumuz, EPDK ve Rekabet Kurumu görüşlerini takiben Özelleştirme Yüksek Kurulu onay aşamasının da tamamlandığı kamuoyunun malumudur.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 01.10.2014
Tarihi Fabrika, Kağıt Müzesi Oluyor
Kuruluş sürecinde "zarar eder" şeklinde tartışmalara sebep olan fabrika kısa sürede daha da büyüyerek, bölgedeki binlerce insanın ekmek kapısı oldu. Fabrika alanında bulunan spor tesisleri ve sinema salonları, Kocaelililerin sosyal ihtiyaçlarını da büyük ölçüde karşıladı.      2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca 1997 yılında bünyesinde bulunduğu Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları AŞ'nin (SEKA) özelleştirme kapsamına alınmasıyla yatırımları durdurulan fabrika, işçilerin ve bölge insanının tepkisi nedeniyle uzayan sürecin ardından 2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi ve üretim faaliyeti sonlandırıldı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 15.09.2014
İhale Teklif Bedeli 277 Milyon Liranın Ödenmemesi Meclis Gündeminde
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye "Maliye Hazinesi adına kayıtlı iken Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararıyla özelleştirme kapsam ve programına alınan Bodrum’un Gölköy bölgesinde bulunan 423 parsel nolu Cennet Koyuna komşu 678 bin 963 metrekarelik arazinin satışı için 12 Temmuz 2012 tarihinde yapılan ihaleyi kazanan şirketin ihale teklif bedeli olan 277 Milyon TL tutarındaki parayı aradan geçen 2 yıl süresince ödemediği iddiası doğru mudur?
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 04.09.2014
Chp: 277 Milyon TL Tutarındaki Para Aradan Geçen 2 Yıl Süresince Ödemediği İddiası Doğru Mu?
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, özelleştirme kapsamına alınan Bodrum'un Gölköy Bölgesinde bulunan Cennet Koyuna komşu 678 bin 963 metrekarelik arazinin satışı için yapılan ihaleyi kazanan şirketin ihale teklif bedeli olan 277 milyon TL tutarındaki parayı 2 yıldır ödenmediği iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, "Maliye Hazinesi adına kayıtlı iken Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararıyla özelleştirme kapsam ve programına alınan Bodrum'un Gölköy Bölgesinde bulunan 423 parsel nolu Cennet Koyuna komşu 678 bin 963 metrekarelik arazinin satışı için 12 Temmuz 2012 tarihinde yapılan ihaleyi kazanan şirketin ihale teklif bedeli olan 277 milyon TL tutarındaki parayı aradan geçen 2 yıl süresince ödemediği iddiası doğru mudur? Bu ihaleyi kazanan şirketin yönetim kurulu 25 Ağustos 2014 tarihi itibariyle kimlerden oluşmaktadır?" diye sordu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 01.09.2014
Hükümette Görev Dağılımı Resmi Gazetede
Yüksek Planlama Kurulu'nda Başbakan'ın bulunmadığı toplantılara Başbakan Yardımcısı Babacan başkanlık edecek.  Özelleştirme Yüksek Kurulu:   Başkan: Başbakan Ahmet Davutoğlu Üyeler: Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Maliye Bakanı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 01.09.2014
Liman İş Sendikası Başkanı Aykurt "Derince Limanının Peşkeş Çekilmesine Müsade Etmeyeceğiz"
Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun, Derince Limanı'nın işletme hakkının, ihalede en yüksek teklifi veren Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verilmesini onayladığını resmi gazeteden duyurdu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 30.08.2014
Net Holdıng A.s. Ozel Durum Acıklaması (Guncelleme) 29.08.2014 13:11:47
KAP:NET HOLDING A.S. / NTHOL [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME) 29.08.2014 13:11:47
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 29.08.2014
ÖYK'dan İmar Planı Değişikliği ile Taşınmaz Satışlarına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul'un Maltepe ve Kadıköy ilçesinde yer alan bazı taşınmazların satışına onay verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 29.08.2014
ÖYK, OYAK İnşaat'taki Yüzde 25'lik SGK Hissesini Özelleştiriyor
Özelleştirme Yüksek Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumunun OYAK İnşaat A.Ş. sermayesinde bulunan yüzde 25 oranındaki iştirak hissesinin özelleştirilmesine karar verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri | Özelleştirme Yüksek Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 5 - Özelleştirme Yüksek Kurulu haberleri, son dakika özelleştirme yüksek kurulu haber ve gelişmeleri burada. Derince Limanı'nda Devir Sözleşmesinin İmzalanması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 01:40:58. #1.14#
title