ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri

Özelleştirme Yüksek Kurulu haber, Özelleştirme Yüksek Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özelleştirme Yüksek Kurulu - 25.10.2016
Özelleştirmeye Enerji İvmesi
ÖİB tarafından son olarak TP Petrol Dağıtım AŞ'nin yüzde 100 oranındaki idare hissesinin blok satışı ihalesi 20 Ekim'de yapıldı. İhalede, en yüksek teklifi 490 milyon lirayla Zülfikarlar Holding AŞ verdi. TP Petrol Dağıtım AŞ'nin devir süreci Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun onayını takiben bu yıl içerisinde tamamlanacak.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 24.10.2016
Deniz Yatırım, Tp Petrol'e Finansal Danışmanlık Yaptı
TP Petrol Dağıtım A.Ş., Özelleştirme Yüksek Kurulunun 15.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 24.10.2016
Türkiye Petrol Dağıtım A.Ş.'nin özelleştirilmesi tamamlandı
TP Petrol Dağıtım A.Ş., Özelleştirme Yüksek Kurulunun 15.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 14.08.2016
Maliye Bakanı Ağbal Açıklaması
Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Şunun üstüne basa basa söylemek lazım; bir özel bütçeli idare kendisi talep etmediği sürece, Özelleştirme Yüksek Kurulu resen herhangi bir şekilde özelleştirme uygulaması yapamayacak.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 13.08.2016
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), mülkiyetleri Maliye hazinesine ait Ankara Gölbaşı'ndaki 16 bin metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile Ankara, Adana, İstanbul, Kütahya'daki 393 taşınmazın özelleştirme kapsam ve programına alınarak 31 Aralık 2020'ye kadar özelleştirilmesini kararlaştırdı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 21.07.2016
Çukurova Kalkınma Ajansı Yeni Binasında
2006 yılından beri Sabancı İş Merkezinde faaliyetlerini sürdüren Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Adana-Mersin D-400 karayolu üzerinde bulunan eski Tekel binası arazisine inşa edilen yerleşkedeki binasına taşındı. ÇKA, eski Adana Sanayi Odası yanında bulunan Tekel binası arazisini 2011 yılında Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan satın almıştı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 27.05.2016
Yıldırım'ın Ekk ve Ypk Vekaletleri Başbakan Yardımcısı Şimşek'te (2)
Başbakan Yıldırım'ın başkanlığındaki Özelleştirme Yüksek Kurulu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Maliye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlarından oluşturuldu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.05.2016
Öyk Kararı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait İzmir Yük Limanı alanına yönelik nazım imar planı ve uygulama imar planı değişikliklerini onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 04.05.2016
Milli Piyango İdaresi Lisans Hakkı İhale Süreci
"2015 YILI BİLET SATIŞ VE DİĞER GELİRLERİ TOPLAMI YAKLAŞIK 2.5 MİLYAR LİRA OLARAK GERÇEKLEŞTİ" Milli Piyango İdaresine ait olan şans oyunları lisans hakkının tekrar ihaleye çıkılmak suretiyle özelleştirilmesinde önemli bir aşamaya geldiklerinin altını çizen Ağbal, açıklamalarına şöyle devam etti: "Sektörün niteliği gereği özelleştirme sonrası dönemde büyük önem taşıyan güven ve şeffaflık ilkesinin her aşamada korunması bizim açımızdan son derece önemlidir. Milli Piyango İdaresi 1939 yılında kurulan, şans oyunlarını düzenleme konusunda lisans hakkına sahip bir kamu kuruluşudur. Milli Piyango İdaresince 6 adet şans oyunu düzenlenmektedir. Milli Piyango İdaresinin 2015 yılı bilet satış ve diğer gelirleri toplamı yaklaşık 2.5 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu tutardan 600 milyon lira vergi olmak üzere kamuya 1.1 milyar lira kaynak ayrıldı. Milli Piyango İdaresi, şans oyunlarının satış gelirleri yüzde 63'ünü sayısal oyunlarından, yüzde 28'ini milli piyango oyunundan ve yüzde 9'unu hemen kazan oyunundan sağladı. Milli Piyango İdaresinin 10 bini piyango ve hemen kazan, 5 bini sayısal bayisi olmak üzere yaklaşık 15 bin bayisi bulunmaktadır. Ayrıca 6 sanal bayi aracılığıyla milli piyango bileti satışı gerçekleştirilmektedir." Şans oyunlarının 10 yıllık lisans hakkının verilerek özelleştirilmesi için gerekli çalışmaları tamamladıklarını belirten Ağbal, "Bu kapsamda bu güne kadar yeni ihale sürecine hazırlık olmak üzere yerli-yabancı yatırımcılar ile görüşmeler yapıldı. Şans oyunları lisansının verilmesine ilişkin yönetmelikte gerekli iyileştirme ve düzeltmeler yapıldı. Özelleştirme işlemine ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı çıkarıldı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 28.04.2016
Gebze İl Olsun Tartışmaları
Gebze'nin içinde barındırdığı 9 OSB, Bilişim Vadisi, TÜBİTAK, TSE, Gebze Teknik Üniversitesi ile 40 ilden büyük olduğunu vurgulayan Soba, şöyle devam etti: "Bizim öncelikle Gebzelilik bilincini oluşturmamız, Gebze'de yaşayan insanların Gebze'yi sahiplenme noktasında duyarlılık göstermesini sağlamamız lazım. Bazı şeyler altyapısı yapılmadan 'ben onu' istiyorum demekle olmuyor. O yüzden başta sivil toplum kuruluşları, işadamları dernekleri olmak üzere Gebzelilik bilincini ve kültürünü oluşturalım, ondan sonra bazı şeyler zaten kendiliğinden gelir. Biz de o zaman üstümüze düşeni yaparız." "Hünkar Çayırı'nın satışı Bir gazetecinin "Hünkar Çayırı" olarak adlandırılan Mülkiyeti Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ait olan 195 bin 763 metrekarelik taşınmazın Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından özelleştirme kapsamına alınmasına ilişkin sorusu üzerine İlçe Başkanı Soba, "İlanı duyduktan sonra ilçe ve il başkanlığı ile milletvekilleri hemen konuya müdahil oldu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 15.04.2016
Bakan Ağbal: "Milli Piyango Özelleştirmesinde Mayıs Ayı İçerisinde İlana Çıkmayı Planlıyoruz"
"BİZ 2016 YILINDA ÖZELLEŞTİRME GELİRLERİNE İLİŞKİN BÜTÇEMİZDE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ YAKLAŞIK 10 MİLYAR LİRAYI AŞAN HEDEFİN DE RAHATLIKLA YAKALANACAĞINI GÖRÜYORUZ" Bütçedeki özelleştirme gelirlerinin detaylarının sorulması üzerine Ağbal, "İlk 3 ayda 6,1 milyar lira özelleştirme geliri elde ettik. Bu dönemde yeni yapılan bir özelleştirme olmasa da özelleştirme yüksek kurulu tarafından onaylanan yeni özelleştirmeler vardır ama ilk üç ayda gerçekleşen özelleştirme gelirleri 2015 yılında elde edile özelleştirme gelirleriyle geçmişten gelen özelleştirmelerin taksit ödemelerine ilişkindir.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 15.04.2016
Maliye Bakanı Ağbal Soruları Yanıtladı: (3)
"Özelleştirme gelirlerinde hedef rahatlıkla yakalanacak" Özelleştirme gelirlerine dair bir soruyu da yanıtlayan Ağbal, ocak-mart döneminde 6,1 milyar lira özelleştirme geliri elde edildiğini söyledi. Söz konusu dönemde yeni bir özelleştirme ihalesi yapılmadığının altını çizen Ağbal, "Bu dönemde Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylanan yeni özelleştirmeler vardır ama ilk üç ayda gerçekleşen özelleştirme gelirleri 2015 yılında elde edilen özelleştirme gelirleri ile geçmişten gelen özelleştirmelerin taksit ödemelerine ilişkindir.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 12.04.2016
Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar Açıklaması
POAŞ özelleştirme sürecinin usulsüzlük, şaibe ve hukuksuzluklarla anıldığını öne süren Yaşar, şunları anlattı: "Geriye dönüp hafızalarımızı tazelemek ve özelleştirme sürecinde neler yaşandığını hatırlatmak istiyorum. POAŞ'ın yüzde 51'lik kamu hissesinin blok satış yöntemiyle satılması için 18 Mart 1998 tarihinde ihale düzenlendi. Bu ihalede en yüksek teklifi Hayyam Garipoğlu'nun sahibi olduğu AKMAYA-ORTEKS Grubu verdi. Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) POAŞ'taki yüzde 51 hisseyi ihalede en yüksek teklifi veren bu gruba değil de en yüksek 3.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 08.04.2016
Öyk'dan İmar Planı Değişikliklerine Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), iki taşınmazın uygulama imar planı değişikliklerinin onaylanmasına, bir imar planı değişikliğine yapılan itirazların da reddedilmesine karar verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 07.04.2016
Doğankent, Kürtün ve Torul Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirilmesine Onay
Buna göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu, Doğankent, Kürtün ve Torul Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazları 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile en yüksek teklifi veren Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışına onay verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 07.04.2016
3 Hidroelektrik Santralinin Özelleştirilmesine Onay
Buna göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu, Doğankent, Kürtün ve Torul Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazları 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile en yüksek teklifi veren Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışına onay verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 25.03.2016
Öyk'dan Taşınmaz Satışına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ adına kayıtlı Kozyatağı Lojmanı'nın 725 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Ali Yıkılmaz'a satılmasına karar verildi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 23.03.2016
Arsin'deki Ktü'ye Ait Tedaş Arazisi Sorunu Çözüldü
2006 yılında Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen'in girişimleri sonucu, dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla, 90 dönümlük Arsin'deki TEDAŞ arazisinin 72 dönümü KTÜ'ye devredilmişti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 23.03.2016
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Gaziantep ve Kocaeli'deki bazı taşınmazların özelleştirme kapsamına alınmasına karar verdi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 19.03.2016
Hopa Termik Santrali ve İnebolu Limanı Özelleştirmesi
Özelleştirme Yüksek Kurulu, Hopa Termik Santrali taşınmazları ve İnebolu Limanı ile diğer taşınmazların Eti Bakır AŞ'ye satış va devrini onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 18.03.2016
Danıştay'ın Derince Limanı'na İlişkin Kararı
Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Derince Limanı'nın özelleştirilmesine ilişkin yapılan ihaleden önce 20 Aralık 2013 tarih, 2013/210 sayılı Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile "Liman Alanı, TCDD Alanı, Park, Otopark ve Yol" fonksiyonlarını belirleyen 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yayınlandığı anımsatıldı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 27.02.2016
Kadıncık Hes'lerinin Özelleştirilmesine Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 hidroelektrik santrallerinin işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin nihai kararı onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 25.02.2016
Öib, Borsa İstanbul'da Alım Satım Yapabilecek
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), özelleştirme programında bulunan ve Borsa İstanbul A.Ş.'de (BİAŞ) işlem gören şirket hisselerinin alım satımı için yetkilendirildiğini duyurdu. Buna göre; Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK), özelleştirme programında bulunan şirketlerin hisse senetlerinden BİAŞ'da işlem görenlerin, idarece gerekli görülen hallerde BİAŞ'da alım satımının yapılabilmesine karar verdiği kaydedildi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 25.02.2016
Öib, Borsa İstanbul'da Alım Satım Yapabilecek
ÖİB'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK), özelleştirme programında bulunan şirketlerin hisse senetlerinden BİAŞ'da işlem görenlerin, idare tarafından gerekli görülen hallerde BİAŞ'da alım satımının yapılabilmesine karar verdiği kaydedildi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 24.02.2016
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Manavgat, Fethiye, Karacaören 1 ve Karacaören 2 hidroelektrik santrallerinin satışını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 21.01.2016
Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Özelleştirme Cevabı
Özelleştirilen taşınmazlar bazen altyapı alanlarında (iletim hatları, kanalizasyon, trafo, ulaşım, haberleşme vb. gibi) bazen hukuken hiçbir şekilde imar planı değiştirilemeyecek alanlarda (Arkeolojik Sit, Tarihi Sit, Boğaziçi Öngörünüm vb. gibi) kalabilmekte olduğunu belirten Ağbal, şu açıklamada bulundu: "Bu alanlarda yer alan taşınmazlara yönelik olarak teknik ve hukuki imkânsızlıklar nedeniyle de imar planları değiştirilememektedir. 2010-2015 yılları arasında imar planı değişikliği yapılan kamu taşınmazları, ihaleye çıkarılan kamu taşınmazları ve satış bedelleri ile kimlere satıldığına ilişkin bilgiler http://www.oib.gov.tr/duyuru/oyk_kararlari.htm internet sitesinde yer almaktadır. Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Antalya İli, Alanya İlçesi, Emişbeleni Beldesi, 109 ada 10 parsel no.lu 237.679,00 m2 yüzölçümlü taşınmaz Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK)'nun 01.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 15.01.2016
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı taşınmazların satışına yönelik ihale sonuçlarını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.12.2015
Manisa'daki Sümerbank Davasında Karar
Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun konuyla ilgili raporu sonrası Özelleştirme Yüksek Kurulu ihaleyi iptal etmiş ve tapu iptal davası açmıştı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 02.12.2015
Kadıköy Belediyesi'nin Yat Limanı ile İlgili İtirazı Reddedildi
Fenerbahçe-Kalamış sahilinin imara açılmasıyla ilgili Kadıköy Belediyesi’nin Özelleştirme Yüksek Kurulu’na yaptığı itiraz reddedildi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 14.11.2015
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Fenerbahçe Kalamış Yat Limanına yönelik onaylanan Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı kullanımıyla ilgili Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına yapılan itirazları reddetti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 04.11.2015
9. Türkiye Altyapı Finansmanı Toplantısı
Şu ana kadar bir kaç önemli limanın özelleştirmesini yaptıklarını belirten Aksu, sözlerine şöyle devam etti: "Hala bir kaç tane çekici liman ve marina projelerimiz var portföyümüzde. Marina, İzmir'daki liman ve Tekirdağ Limanı gibi projelerimiz var ve bunlar halen devam etmekte. Bu projeler için ihaleyi 2016 yılında sunacağız ve bu özelleştirmeleri gelecek sene içinde yapmayı planlıyoruz. Seçimlerden sonra özelleştirme programının hızlanacağına eminiz."        Konuşmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aksu, 2016 yılında limanlar ya da başka projelerin özelleştirilebileceğini, burada Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun uygun göreceği projelerin özelleştirileceğini söyledi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 31.08.2015
Kurullarda Görev Alacak Hükümet Üyeleri Belli Oldu
Başkanlığını Başbakan Davutoğlu'nun yapacağı Özelleştirme Yüksek Kurulu'nda, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik, Maliye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanları yer alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri | Özelleştirme Yüksek Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 3 - Özelleştirme Yüksek Kurulu haberleri, son dakika özelleştirme yüksek kurulu haber ve gelişmeleri burada. Bazı Şirketlere Ait Hisseler Türkiye Varlık Fonu'na Devredildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 10:15:52. #1.15#
title