ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri

Özelleştirme Yüksek Kurulu haber, Özelleştirme Yüksek Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özelleştirme Yüksek Kurulu - 06.06.2013
THY'den Özelleştirme Açıklaması
THY, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun THY sermayesindeki kamu payının özelleştirilmesi sürecine yönelik belirlenmiş bir kararı bulunmadığını açıkladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 04.06.2013
Öyk, Ömerli Su Tankeri'nin Satışını Onayladı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Ömerli Su Tankeri'nin satışını onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 31.05.2013
Başbakan Erdoğan Hakkındaki Gensoru Önergesi
Özelleştirme süreçlerindeki şeffaflılık, rekabetçilik ve profesyonelliğin OECD ve Dünya Bankası tarafından raporlara işlendiğini anlatan Babacan, özelleştirme uygulamalarının çeşitli uluslararası finans kuruluşlarının ödüllerine de layık görüldüğünü ifade etti. Babacan, birçok ülkenin Türkiye'den teknik destek istediğini dile getirerek, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) 10'dan fazla ülkeye ders verdiğini belirtti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 31.05.2013
TBMM Başkanlık Divanı
Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla, Gayrimenkul A.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 30.05.2013
CHP'li Kesimoğlu: Evinizi Bir Aylık Kirasına Satar Mısınız?
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli'nde yıllık geliri 1,2 milyar dolar olan Hamitabad Doğalğaz Çevrim Santrali'nin bir aylık geliri olan 105 milyon dolara satıldığını iddia ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Özelleştirme Yüksek Kurulu üyelerine "Evinizi bir aylık kirasına satar mısınız?" diye sorduCHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli'nde yıllık geliri 1,2 milyar dolar olan Hamitabad Doğalğaz Çevrim Santrali'nin bir aylık geliri olan 105 milyon dolara satıldığını iddia ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Özelleştirme Yüksek Kurulu üyelerine "Evinizi bir aylık kirasına satar mısınız?" diye sordu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 29.05.2013
Derince Limanı İçin İmar Değişikliği
Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun, gayrimenkullere ilişkin imar planı değişikliği kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 28.05.2013
Boğaziçi ile Akdeniz Edaş Hisse Devir Töreni
Özelleştirmenin yol haritası Enerji sektöründeki temel önceliklerinden bir tanesinin de özelleştirmeler yoluyla özel sektörün enerji sektöründeki pazar payının arttırılmasına katkıda bulunmak olduğuna işaret eden Aksu, şunları kaydetti: "Enerji sektöründe kararlılıkla devam eden özelleştirme uygulamalarının yanı sıra bu yılın ikinci yarısında başlayacağımız gerekli imar planlarının Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylandığı Derince Limanı, Fenerbahçe Kalamış Marinası ve Tekirdağ limanlarının özelleştirmesini, aynı şekilde Milli Piyango ve Türkiye'nin değişik bölgelerine yayılmış gayrimenkul özelleştirmelerini hızlı biçimde tamamlayacağımızı bu vesileyle sizlerin dikkatine sunmak istiyorum.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 28.05.2013
Öyk'dan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım ile Hamitabat Elektrik Üretim'in Devrine Onay
ÖYK, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım'ın 1 milyar 227 milyon dolar bedelle ihalede en yüksek teklifi veren Enerjisa Elektrik Dağıtım A Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.deki TEDAŞ'a ait yüzde...
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 26.05.2013
Öyk'dan 5 İldeki Taşınmazların Satışına Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul, Aydın, Erzurum, Mardin ve Tunceli'deki 6 farklı taşınmazın satışına onay verirken, Edirne'de yer alan bir taşınmazın da özelleştirme kapsamına alınmasına karar verdi Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK),...
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 22.05.2013
Maliye Bakanı Şimşek, Seka Özelleştirmesine İlişkin Bilgi Verdi
10 yıla yayılan sürece ilişkin gelişmeler şöyle yaşandı: "Albayrak Turizm tarafından alınan işletmenin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun onayı ile devir sözleşmesi 10 Haziran 2003 tarihinde imzalandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 16.05.2013
TBMM Kit Komisyonu
Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Rüstem Ateş, şirkete ait son işletmenin de satılması neticesinde, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile Karadeniz Bakır İşletmeleri A.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 11.05.2013
Dicle ve Vangölü Edaş'ın Özelleştirmesine Onay
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ve Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesini onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 10.05.2013
Chp, Başbakan Erdoğan Hakkında Gensoru Verdi
Bir televizyon kanalında "Karlılık olayını milletimizin lehine düşünmek durumundayız. Mesela Başkentgaz' 1.5 milyar doları yakalamışız. "Türkiye bu kadar güçlü olmuşken, enerjide bu kadar güçlü bir yere gelmişken, sen 'nasıl oluyor da şimdi 1.100 veriliyor" demez misin? sözleri hatırlatılarak, Başbakan Erdoğan'ın Özelleştirme Yüksek Kurulu Başkanı olarak 14 Mart 2013'te ihaleyi onayladığı belirtildi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 10.05.2013
CHP'den Başbakan Erdoğan Hakkında Gensoru Önergesi
Erdoğan'ın, Özelleştirme Yüksek Kurulu Başkanı olarak 14 Mart 2013'te ihaleyi onayladığı belirtilen gerekçede, şöyle denildi: "Piyasa değeri çok daha yüksek olan BAŞKENTGAZ'ın bu kadar düşük bedelle satılmasıyla oluşacak kamu kaybı son derece büyüktür.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 10.05.2013
ÖYK'dan İmar Planı Değişikliği Onayı
Özelleştirme Yüksek Kurulu, Kastamonu, Antalya ve İzmir'deki özelleştirme kapsam ve programında bulunan bazı arsaların imar planı değişikliklerini onayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kastamonu, Antalya ve İzmir'deki özelleştirme kapsam ve programında bulunan bazı arsaların imar planı değişikliklerini onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 03.05.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (4)
=== Sapan'dan AKEDAŞ'ın özelleştirilmesine dava CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (AKEDAŞ) özelleştirilmesiyle ilgili ihalenin durdurulması ve iptali amacıyla dava açtı. Sapan, Danıştay'da açtığı davada, AKEDAŞ'ın, üç yıl önceki bedelinin yarısından daha düşük bedele satılmak istenmesinin kamuyu büyük zarara uğrattığını iddia etti. Sapan, avukatı Efsun Ünal aracılığı ile Danıştay'a verdiği dilekçede, AKEDAŞ özelleştirilmesindeki çarpıklıklara dikkati çekti. Sapan, 3 yıl önce yapılıp iptal edilen ihalede AKEDAŞ'a, 1 milyar 165 milyon dolar teklif edildiğini, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 7 Mart 2013 tarihinde onayladığı ikinci ihalede, kurumun 546 milyon dolara satıldığını belirtti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 26.04.2013
Öyk, Kangal Termik Santralinin Satışını Onayladı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kangal Termik Santrali ile Santral tarafından kullanılan Elektrik Üretim A Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kangal Termik Santrali ile Santral tarafından kullanılan Elektrik Üretim A.Ş.ve Hazinenin...
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 26.04.2013
Vagon Onarım Fabrikası'nın Arazisinin Satışına Öyk'dan Onay
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından, 6 ayrı parsel halinde arazisi satışa çıkarılan Vagon Onarım Fabrikası gayrimenkullerinden taliplisi çıkan 1 arsanın satışı Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca onaylandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 26.04.2013
Kangal Termik Santrali'nin Özelleştirilmesi Onaylandı
Sivas'ın Kangal ilçesindeki Termik Santralinin özelleştirilmesi ihalesi Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca onaylandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 20.04.2013
Şeker Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı"na Tepki
Keskin açıklamasını şöyle sürdürdü: "Şeker Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı"nın sorunları çözmeyeceği gibi aleyhlerinde olduğunu savunarak, "İnsanına ve ülkesine duyduğu sorumluluk gereği sektör adına yeri geldiğinde tek başına da olsa mücadeleden yılmayan Şeker-İş Sendikası, özelleştirme ihalelerinin, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla iptal edilmesi sonrasında geleceğe dair umutlar beslemekteyken, kamuoyuna gelen Şeker Kanunu Tasarısı ile milyonları bulan pancar ailesini sarsmıştır.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 13.04.2013
Şekir-İş Sendikası'ndan Şeker Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı'na Tepki
TBMM'ye gönderilen 'Şeker Kanunu'nda Değişiklik Tasarısı'na Şeker-İş Sendikası'ndan tepki geldi. Tasarı ile NBŞ kotasının yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkacağını belirten Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile umutlanırken bu tasarı ile sarsıldıklarını kaydetti.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 12.04.2013
Elektrik Dağıtım Şirketi Özelleştirmelerine Onay
Rekabet Kurulu'nun 11 Nisan tarihli Kurul kararları açıklandı. Buna göre Kurul, Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından Gediz Elektrik Dağıtım A.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 06.04.2013
Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesi Olağan Genel Kurulunu Yaptı
Murat, Şeker-İş Malatya Şubesi olarak Malatya Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmemesi için büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, "Türkiye'de özelleştirme denilince Şeker-İş Sendikası adeta bir marka oldu. Yiğidin hakkını vermek lazım. Tabi ki açılan davalar ve sunulan dosyalar sonrasında özelleştirme süreci yargıdan 2 kere döndü. Bu döneme geldiğimizde yeniden özelleştirme süreci başladı. Bu sefer tabi ki yargıdan bir beklentimiz yoktu. Tabi ki yargıda onaylandı ve iş son aşamaya, Özelleştirme Yüksek Kurulu'na geldi.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 30.03.2013
Elbistan Şeker Fabrikası'nde Özelleştirme İptalinin Ardından
Şeker-İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı İsmail Şahin, aralarında Elbistan Şeker Fabrikası'nın da bulunduğu portföy B'deki satışın Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından iptal edilmesinin, ilçeye maddi-manevi kazanç olarak geri döndüğünü...
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 27.03.2013
Umut Oran Doğazla İlgili Konuştu
UMUT ORAN'IN SORU ÖNERGESİ CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın soru önergesi şöyle: Ankara'da doğalgaz tüketicilere emniyetli bir şekilde iletilmesini kontrol eden, gerektiğinde müdahale eden sistem olan Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA, Uzaktan Veri Toplama ve Kontrol) niçin çalışmıyor? İstanbul'da İGDAŞ, Kocaeli'nde İZGAZ, Bursa'da BURSAGAZ'da kullanıldığı belirtilen SCADA sistemi Ankara'da ne zaman tam ve güvenilir olarak çalışmaya başlayacak? Eski adı EGO olan BAŞKENTGAZ'da, SCADA sisteminin kurulması amacıyla 2004 yılında yapılan ihale 14.6 milyon dolarla verilmesine ve bugüne kadar 17 milyon dolar ödeme yapılmasına rağmen sistemin halen Ankara'da tam olarak çalışmadığı doğru mudur? Bu eksikliği saptayan Sayıştay raporunun gereği niçin yapılmadı? Sayıştay'a bağlanmadan önce Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nun da (YDK) 2010 yılında konunun gerekirse 'soruşturma' şeklinde Maliye tarafından incelenmesini istediği doğru mudur? Bunun üzerine konunun 21 Ocak 2011'de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na (ÖİB) iletildiği ve ÖİB'nin oluşturduğu bilirkişi heyetinin oluşturulduğu raporun 17 Şubat 2012'de Sayıştay'a iletildiği belirtilmektedir. Bu raporun akıbeti ne oldu, BAŞKENTGAZ ve Scada ihalesini 2004'te alan şirket bu raporun gereğini yaptı mı?" 577 İSTASYONDAN 200'NDEN BİLGİ ALINAMADIĞI DOĞRU MU? "Söz konusu bilirkişi raporunda verilerin online olarak alınabildiği Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ile entegrasyonun sağlanmadığı vurgulanırken halen SCADA sistemine bağlı 577 istasyondan 200'nden elektrik ve haberleşme problemi nedeniyle bilgi alınamadığı için kontrol merkezi yazılımında görülemediği uyarısının yapıldığı doğru mudur? Yine bu raporda yer alan SCADA sisteminin 24 saat 3 vardiya kesintisiz olarak kontrol merkezinden izlenmesi gerekirken 2 vardiya izlendiği saptamasının gerçeklik payı nedir? Sayıştay raporunda da yer aldığı üzere teknik eksiklerin giderilmesi için öncelikle geçici kabul komisyonu kurularak, eksikliklerin yükleniciden giderilmesi talep edilecek mi? Telsiz sistemleri yerine GPRS sisteminin ilave edilmesi sağlanacak mı? Sistemin yedeklenmesini gerçekleştirecek gerekli donanımların ivedilikle tamamlanarak, bir arıza ya da felaket anında mümkün olan en kısa sürede geriye dönülmesini sağlayacak önlemler ne zaman alınacak?" BAKAN TANER YILDIZ'IN SORU ÖNERGESİNE VERDİĞİ CEVAP Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın soru önergesine verdiği cevap şöyle: "Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 02/07/2009 tarih ve 2009/43 sayılı ve 06/08/2012 tarih ve 2012/120 sayılı Kararları ile özelleştirme kapsam ve programına alman Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'ne ait olan, bölgesel dağıtım ve yüksek tüketim yapan doğalgaz istasyonlarının elektronik ölçüm bilgi ve kontrol sistemine ait donanım ve yazılımının satın alınması, kurulması, mevcut hatlarının sayısallaştırılması ve mevcut Coğrafi Bilgi Sistemine (CBS) uyumunun sağlanması işi olan Uzaktan Kontrol ve Gözleme Sistemi (SCADA) ihalesi, EGO Genel Müdürlüğü tarafından 2004 yılında teknik ve idari şartnamesi hazırlanarak yapılmıştır.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 19.03.2013
Seyitömer Termik Santrali'nin Satışı Onaylandı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Seyitömer Termik Santrali'nin Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 19.03.2013
Enerji Bakanı Yıldız Özelleştirme Rakamlarını Değerlendirdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rixos Otel'de düzenlenen 'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Stratejik Yönetim ve İstatistik Sistemi (ESİS) Projesi'nin tanıtım toplantısına katıldı. Yıldız, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, 'Özelleştirme İdaresi Başkanlığı verilerine göre bu yılın 2,5 ayında 5.7 milyar dolarlık özelleştirme yapıldığını' hatırlatması üzerine Yıldız, "5.7 milyar dolarlık özelleştirme bize çizilen hedeflerin biraz daha üzerinde. Bir nevi, son 2 yıldaki ulaşmak istediğimiz rakamların telafisi açısından bu yıl önemli olacak. Enerji sektörü 2005 yılında başlayan elektrik dağıtım özelleştirmeleriyle alakalı kararlılığını aldığı son tekliflerle beraber son sahnesini ortaya koymuş olacak. Temenni ederiz ki yatırımcılarımızın verdikleri tekliflerin arkasında dururlar ve 4 tane bölgenin de Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararlarını Sayın Başbakanımıza ve Bakanlarımıza sunmuş oluruz" diye konuştu.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 19.03.2013
Öyk Kararları
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Seyitömer Termik Santrali'nin Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ'ye satılmasını ve işletme hakkının verilmesini onayladı.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 17.03.2013
Elektrikten Özel Gelir
İhalelerin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından onaylanması halinde, ülke genelinde elektrik dağıtım hizmeti tamamen özel sektör eliyle yapılır hale gelecek.
Özelleştirme Yüksek Kurulu - 15.03.2013
Elektriğe 3 Milyar 457 Milyon Dolarlık Teklif
Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ), Toroslar, Vangölü ve Dicle elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirme ihalelerinde en yüksek tekliflerin toplamı 3 milyar 457 milyon doları buldu. İhalelerin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından onaylanması halinde, ülke genelinde elektrik dağıtım hizmeti tamamen özel sektör eliyle yapılır hale gelecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özelleştirme Yüksek Kurulu Haberleri | Özelleştirme Yüksek Kurulu Haber - Haberler - Sayfa 10 - Özelleştirme Yüksek Kurulu haberleri, son dakika özelleştirme yüksek kurulu haber ve gelişmeleri burada. 3 İldeki 4 Taşınmazın Satışına Onay.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 14:20:48. #1.14#
title