Özel Selçuklu Hastanesi 10. Kuruluş Yıldönümünde Okul Yaptıracak

Özel Selçuklu Hastanesi 10. Kuruluş Yıldönümünde Okul Yaptıracak

Kuruluşunun 10. Yılını Kutlayan Özel Selçuklu Hastanesi, Konya'ya Bir İlköğretim Okulu Yaptıracak.

Özel Selçuklu Hastanesi 10. Kuruluş Yıldönümünde Okul Yaptıracak

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Özel Selçuklu Hastanesi, Konya'ya bir ilköğretim okulu yaptıracak.

Özel Selçuklu Hastanesi 10. yıl kutlamaları kapsamında Konya Ticaret Odası'nda (KTO) program düzenledi. Programa Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkez ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve basın mensupları katıldı.

Özel Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yeniay, başlatılan yatırımları 2009 yılında tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Konya'daki yeni hastaneyi bu yılın ortasında faaliyete geçireceklerini anlatan Ahmet Yeniay, ayrıca Karaman'a ilk özel hastaneyi kazandıracaklarını bildirdi.

Programda bazı meslek odalarına ve basın kuruluşlarına plaketler verildi. Plaket takdimleri Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen ve tarafından yapıldı. Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı adına plaketi, Konya temsilciliğinde görevli muhabirlerden Ünal Livaneli aldı. Livaneli'nin plaketini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek verdi.

Etkinlikte konuşan Konya Valisi Osman Aydın, Özel Selçuklu Hastanesi'nin sadece sağlık alanında değil sosyal anlamda da önemli projeler peşinde koştuğunu söyledi. Vali Aydın, bunun son örneğinin ilköğretim okulu yaptırarak eğitime destek verme çabası olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Özel Selçuklu Hastanesi'nin Konya için ilkleri başaran bir kurum olduğunu dile getirdi. Bu başarının mutluluk verici olduğunu kaydeden Akyürek, yapılan organizasyonun güzel ve profesyonelce hazırlanmış bir çalışma olduğuna dikkati çekti.

Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen ise Özel Selçuklu Hastanesi'nin beğenilen bir çok projeye imza attığını, yapımı devam eden hastanenin de bunun bir kanıtı olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından Özel Selçuklu Hastanesi İlköğretim Okulu'nun imza protokolüne geçildi. Protokol, Konya Valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Özel Selçuklu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Yeniay tarafından imzalandı.

İmza sırasında Konya'nın bu tür çalışmalarla Türkiye'ye örnek olduğunu dile getiren Konya Valisi Osman Aydın, bu özelliği nedeniyle Konya'dan son derece memnun olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, eğitime ve sosyal amaca hizmet eden faaliyetlerin önemine dikkat çekti. Akyürek, yapılan her yatırımın geleceği aydınlatan bir ışık olacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de protokolü imzalanan okulun Selçuklu ilçesi sınırlarında yapılacağını hatırlattı. Şahin, okulun 24 derslikli olarak planlandığı bilgisini verdi.