Özel Sektöre Yönelik Elektronik Posta Konferansı Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Özel Sektöre Yönelik Elektronik Posta Konferansı Düzenlendi

CHA - Haberler | Yerel
Özel Sektöre Yönelik Elektronik Posta Konferansı Düzenlendi

Elazığ Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) kamu kuruluşları ve özel sektöre yönelik kayıtlı elektronik posta hakkında konferans düzenledi.

Elazığ Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) kamu kuruluşları ve özel sektöre yönelik kayıtlı elektronik posta hakkında konferans düzenledi.

Programda 100 bedensel engelli vatandaşa da kayıtlı e-imza ve e-posta verilerek işlemlerini belediyeye gelmeden elektronik ortamda yapmalarına imkan sunuldu.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan programda ilk olarak Elazığ Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü Murat Alsu söz aldı ve katılımcılara Elazığ Belediyesi'nin bu alanda bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Alsu, "Elazığ Belediyesi ve ETSO olarak güzel bir ilke daha imza atarak gelecekte sıkça karşılaşacağımız ve kullanacağımız Kayıtlı Elektronik Posta ile tüm kamu kurumlarını, firmalarımızı ve vatandaşlarımızı tanıştırıyoruz. Elazığ Belediyesi olarak bilgi teknolojilerini çok yakından takip etmekle kalmayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için titizlikle çalışmaktayız. Bu çalışmalarda bize maddi ve manevi desteğini esirgemeyen ve teknolojiyi bizzat kendisi de kullanarak bize öncülük eden Sayın Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu'na teşekkür ediyorum." dedi.

'SON TEKNOLOJİ SİSTEM ODASI'

Alsu, belediyede son teknoloji ile dizayn edilmiş sistem odası, sunucular, dijital depolama alanları, afet kurtarma merkezi, ağ yapısı ve donanımlar ile her türlü teknolojiyi kullanmaya hazır bir teknolojik altyapı olduğunu dile getirerek, "Bunlardan ilki Kent Bilgi Sistemi ile hem belediyede hem de web ortamında vatandaşlarımıza hızlı ve güvenli hizmet vermektedir." ifadelerini kullandı.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ni (EBYS) başarı ile tüm birimlerde uygulayarak, 300 e-imza ile kullanmaya başladıklarını kaydeden Alsu, "EBYS ile sadece belediye içerisinde değil de tüm kamu kurumları, firmalar ve vatandaşlarımız ile elektronik ortamda işlemlerimizi yaparak daha kaliteli ve hızlı şekilde hizmet verelim dedik. Kamu kurumları, özel sektör ve vatandaşlar arasında elektronik ortamda resmi işlemler ile yazışmaların yapıldığı sistem e-dönüşüm Türkiye projesi kapsamında e-yazışma ve e-tebligat olarak yürütülmektedir. Bu yılın başında ilgili kurumlar tarafından e-yazışma ve e-tebligat işlemlerinin Kayıtlı Elektronik (KEP) üzerinden gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı." şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi: "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde başlayan e-dönüşüm Türkiye projesi kapsamında belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmak üzere teknolojiyi sürekli takip ederek hayata geçirmeye gayret etmekteyiz. Amacımız vatandaşımıza daha kaliteli, güvenli ve hızlı hizmet vermektir."

Konuşmaların ardından Cüneyt Nalça ve Yahya Yılmaz konuyla ilgili konferans verdi. Program sonunda Elazığ Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü Murat Alsu tarafından Nalça ve Yılmaz'a bir onurluk takdim edildi.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım