(Özel)Kağıthane Sokaklarında "Bir Şaşkın Martı"...

(Özel)Kağıthane Sokaklarında "Bir Şaşkın Martı"...

İstanbul'da Özellikle Vapur Peşinde Sürüler Halinde Uçarken Görmeye Alışık Olduğumuz Martılardan Biri Yorgunluktan Olsa Gerek Kendini Kağıthane'de İşlek Bir Caddeye Atıp "şaşkın Şaşkın" Yolda Gezmeye Başlayınca Vatandaşlar ve Sürücülerin İlgi Odağı Oldu.

(Özel)Kağıthane Sokaklarında

İstanbul'da özellikle vapur peşinde sürüler halinde uçarken görmeye alışık olduğumuz martılardan biri yorgunluktan olsa gerek kendini Kağıthane'de işlek bir caddeye atıp "şaşkın şaşkın" yolda gezmeye başlayınca vatandaşlar ve sürücülerin ilgi odağı oldu.

Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi'ne konan martı, bir süre kaldırımda gezdikten sonra kendini yola attı. Minibüs, kamyonet ve otomobillere aldırmayan martı, üzerine gelen araçlardan kaçmak yerine rahat tavırlarla gezintisini sürdürmeyi yeğledi. Sık sık cadde ortasında duran martıyı yoldan geçen kimi sürücüler uzaklaştırmak istese de pek de başarılı olamadı. Bir ara bir vatandaşın ekmek atarak martının ilgisini çekmek istemesi de etkili olmadı. Bir süre daha caddede gezintisini sürdürerek kimi zaman trafiği tehlikeye düşüren martıyı işyerinden çıkan bir başka esnaf kovalayınca, martı da çareyi uçarak kaçmakta buldu.

Kaynak: DHA