Hırsızlar, Çaldıkları 15 İneği Keserek Etlerini Kasaplara Sattı

Hırsızlar, Çaldıkları 15 İneği Keserek Etlerini Kasaplara Sattı

İstanbul Şile'de bir köyden çalınan yaklaşık 15 hamile ineğin kesilerek etlerinin kasaplara satıldığı ortaya çıktı. Kesilen ineklerin karnındaki telef olan yavrular da ormanlık alana atıldı.

İstanbul Şile'de bir köyden çalınan yaklaşık 15 hamile ineğin kesilerek etlerinin kasaplara satıldığı iddia edildi.Jandarma ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

JANDARMA EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

İddiaya göre, olay geçtiğimiz günlerde Şile'de meydana geldi. Karakiraz ve Kızılcaköy'den hamile inekler çalındı ve kesilerek etleri kasaplara satıldı. Kesilen ineklerin karnında bulunan yavrular da telef oldu. Telef olan yavrular Şile Otoyolu kenarında bulunan ormanlık alana atıldı. Olay yerinde yapılan incelemelerde ineklerin küpelerindeki numaralardan daha önceden çalınan ineklerin olduğu belirlendi. Jandarma ekiplerinin hırsızları yakalamak için çalışma başlattığı öğrenildi.

"HIRSIZLARIN BİR AN ÖNCE YAKALANMASI GEREKİYOR"

Olayla ilgili yazılı açıklama yapana SOHAYKO Derneği Başkanı E. Yasin Yılmaz, "Derneğimize gelen ihbarla Sahilköy'de hayvancılık yapan Aydın Çetin'in ineklerinin katledildiğini öğrendik. Özellikle Şile otoyoluna yakın bölgeleri seçen hırsızların bir an önce yakalanması gerekiyor. Güvenlik kamerası ve devriyeler yetersiz. Köylü tedirgin, herkesi hayvan hırsızı sanıyorlar" dedi.

Katledilen hayvanların doğumuna 10 gün kaldığını öğrendiğini belirten Yılmaz, hırsızların bir ineği değil aynı anda 2 ineği katlettiğini belirtti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.