Özel Harekat Şube Müdürü Şehit Oldu

Özel Harekat Şube Müdürü Şehit Oldu

Hakkari'de şehit düşen Özel Harekat Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu'nun Ankara'daki evine ateş düştü.

Özel Harekat Şube Müdürü Şehit Oldu

Hakkari'de yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit düşen Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu'nun (44) Ankara'daki evine ateş düştü.

Şehadet haberinin duyulmasının ardından Dizdaroğlu ailesine emniyet teşkilatından ve komşularından çok sayıda taziye ziyareti yapıldı. Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay da aileyi ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu. Belediye görevlileri ailenin oturduğu apartmana dev Türk bayrakları astı. Evin önünde bir ambulans hazır bekletilirken sağlık görevlileri aile fertleriye yakından ilgileniyor.

Şehit müdürün komşusu, 3 senedir kendisini tanıdığını belirterek, "Çok iyi bir insandı. İki ay önce gittiği umreden döndükten sonra geçici görevle Hakkari'ye gittiğini öğrendik. Allah rahmet eylesin. Türk milletinin başı sağolsun. Kahpece yapılan hain bir saldırı. İnşallah son olur. Milletimiz bir daha ağlamaz" diye konuştu.

2 erkek ve 1 kız evladı bulunan Dizdaroğlu'nun erkek çocuklarından birisinin polis okulunda okuduğu, diğerinin ise Kayseri'de polis olduğu öğrenildi. Dizdaroğlu'nun cenazesi bugün Kocatepe Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

BİR AY ÖNCE UMRE'DEYDİ

Öte yandan Dizdaroğlu'nun ailesinin İstanbul'da yaşadığı ve şehit şube müdürünün geçtiğimiz ay umreye gittiği ve kutsal toprakları gezdiği öğrenildi. Özel Harekat Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu'nun, bir süre önce hayatını kaybeden mesai arkadaşlarından Orhan Ayhan için Facebook sayfasında"Mekanın cennet olsun" temennisinde bulunduğu ve şu satırları paylaştığı görüldü:

" Yiğit harmanları, yığınaklar/Kurulmuş çetin dağlarında vatanların/Dize getirilmiş haydutlar/Hayınlar, amana gelmiş/Yetim hakkı sorulmuş/Hesap görülmüş/Demdir bu..."