Özel Harekat Personeli Polisler Balıkesir'de Eğitilecek

Özel Harekat Personeli Polisler Balıkesir'de Eğitilecek

Türk Polis Teşkilatının Özel Harekat Birimine gönüllü olarak katılan adayların Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitim göreceği bildirildi.

Özel Harekat Personeli Polisler Balıkesir'de Eğitilecek

Türk Polis Teşkilatının Özel Harekat Birimine gönüllü olarak katılan adayların Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitim göreceği bildirildi. Gönüllü Özel Harekat Personeli olan 885 polis okulu öğrencisinin Balıkesir PMYO'da özel eğitim alacakları, mezun olduktan sonra terörle mücadele kapsamında görev yapacakları bildirildi.

Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulunda (PMYO) 2012-2013 eğitim öğretim dönemi törenle başladı. Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen törene Vali Ahmet Turhan, PMYO Müdürü Dr. İbrahim ŞENÖZ, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Göldal, İl Emniyet Müdürü Halil Karataş, Pamukçu Belediye Başkanı İsmail Çoban, eğitmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan PMYO Müdürü Dr. İbrahim Şenöz, yüksek okulun kuruluş tarihiyle ilgili bilgiler verdi. Öz el Harekat polis eğitimine de ev sahipliği yapacaklarını açıklayan İbrahim Şenöz, "Türkiye'deki Polis Meslek Yüksek Okullarından Özel Harekat Personeli olmaya istekli öğrenciler arasından seçilen 885 öğrenci Özel Harekat Personel adayı olarak Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulunda temel eğitimlerine devam edecekler. Genç polisleri okulumuzda çağdaş bir görev anlayışı ile kaliteli eğitimle yetiştirmek bizlerin en temel hedefi olmalıdır" dedi.

DEVLETİN İKİ YÖNÜ; OTORİTE VE KADİFE

Balıkesir PMYO Müdürü Dr. İbrahim Şenöz, eğitim öğretim döneminin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek öğrencilerden verimli ve

etkili ders çalışmalarını istedi. PMYO'daki ilk dersi ise Vali Ahmet Turhan verdi. Vali Turhan, devletin iki yönünün olduğunu söyledi. Vali Ahmet Turhan, "Devletimizin otorite yönünü temsil edecek, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlayacak en önemli unsurlardan polis teşkilatımızın bir ferdi olma adayısınız. Terörle mücadelede gönüllüsünüz. Devletlerin iki yönü vardır. Bunlardan birincisi otorite, diğeri kadife yönüdür. Otorite yönünde temel unsur, hukuk kuralları çerçevesinde ve vicdani unsurlar taşıyan insan haklarına saygılı bir yaklaşım olmalıdır. Kadife yönünde ise şefkat, merhamet, sosyal hizmetler ön plana çıkar" dedi.

PMYO'da öğrencilerin iyi bir eğitim alınmasının önemine vurgu yapan Vali Ahmet Turhan, "Vatandaşa gereken şefkati ve özeni göstermeliyiz, bunun yanında kamu otoritesini sağlamalıyız. Kamu otoritesinin de hukuk kuralları çerçevesinde sağlanmasına dikkat etmeliyiz. Yapılan her eylem ve işlemde hukuk kuralına uymak, adil olmak, vicdanlı olmak gerekir. Bunu sağladığımızda sorunların azalacağına inanıyorum" diye konuştu.

(YU)

25.09.2012 12: 36: 47

TSI

NNNN - BALIKESİR