KOAH Hastası Sigara İçenlerin Kendisinden İbret Almalarını İstedi - Haberler
Haberi Paylaş

KOAH Hastası Sigara İçenlerin Kendisinden İbret Almalarını İstedi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
KOAH Hastası Sigara İçenlerin Kendisinden İbret Almalarını İstedi

Afyonkarahisar'da, KOAH hastalığına yakalanan ve 3 yıldır oksijen tüpüyle yaşayan Ali Çetin, sigara içenlere, "Bana baksınlar, benden ibret alsınlar." dedi

Afyonkarahisar'da yaklaşık 40 yıl sigara içtikten sonra Koah hastalığına yakalanan ve 3 yıldır oksijen tüpüyle yaşayan Ali Çetin, durumunun sigara içenlere ibretlik olması gerektiğini kaydederek, "Bana baksınlar, benden ibret alsınlar. Sigara, alkol ne oluyor baksınlar" dedi.

9 YAŞINDAN SİGARAYA BAŞLADI

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yaşayan ve 9 yaşında sigaraya başlayan 51 yaşındaki Çetin, durumunun herkese ibretlik olması gerektiğini ifade etti.

TÜP OLMADAN NEFES ALAMIYOR

2013 yılından bu yana yakalandığı Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı'ndan (KOAH) dolayı beraberinde toplam ağırlığı 40 kilogramı bulan iki tane oksijen tüpü ile dolaşan Çetin, oksijen tüpü olmadan 3 dakikadan fazla nefes alamadığını söyledi.

TALİHSİZ ADAM BAKIMA MUHTAÇ DURUMDA

Yıllar önce boşandığından dolayı kimsesinin olmadığını da aktaran Çetin, bakıma muhtaç olduğunu ve birisinin yardımı olmadan oksijen tüplerini taşıyamadığı anlattı.

"BANA BAKSINLAR İBRET ALSINLAR"

Durumunun ibretlik olduğunu aktaran Çetin, "Aşırı alkol, aşırı sigara 2013 yılından bu yana böyleyim. Hastalığım 2011 yılında başladı, 2013 yılında bu hale düşürdü beni. Tuvalete dahil gidemiyorum. Bana baksınlar benden ibret alsınlar. Sigara alkol ne oluyor baksınlar. Benim bu halime düşeceklerse devam etsinler. Oksijen tüpsüz en fazla 20 adım gidebiliyorum. Tüp olmadı mı yürüyemem yani. Gittiğim yerlerde tiple dolaşma zorundayım tip şart yani" diye konuştu.

Çevresindeki insanların yardım ve destekleri ile yaşamını idame ettirmeye çalışan talihsiz adam, kendisini görenlere sigaradan ve alkolden uzak durmaları konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500