AK Parti'li İnceöz: "Dünyanın En Güçlü Ülkesi Sağlık Sistemimizi Uygulayamıyor" - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti'li İnceöz: "Dünyanın En Güçlü Ülkesi Sağlık Sistemimizi Uygulayamıyor"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
AK Parti'li İnceöz:

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile tüm dünyada örnek alınacak bir sağlık sistemine kavuştuğunu belirterek, "Amerika’ya model olacak uygulamalarımızla beraber dünyanın en güçlü ülkesi bizim sağlık sistemimizi örnek alıp uygulayamıyor” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile tüm dünyada örnek alınacak bir sağlık sistemine kavuştuğunu belirterek, "Amerika'ya model olacak uygulamalarımızla beraber dünyanın en güçlü ülkesi bizim sağlık sistemimizi örnek alıp uygulayamıyor" dedi.

Aksaray'ın en büyük ilçesi olan Ortaköy'de bulunan Devlet Hastanesi ek binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Vali Şeref Ataklı, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Serdengeçti, İlçe Kaymakamı Mustafa Can, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Himmet Durgut, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"SAĞLIK SİSTEMİMİZ AMERİKA'YA MODEL OLACAK BİR UYGULAMA"

Törende konuşan AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile tüm dünyada örnek alınacak bir sağlık sistemine kavuştuğunu belirterek, "Ek hastane binamız herkese hayırlı olsun. Ortaköy hastanesi yakın zamanda baştan aşağıya inşa ettik. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz diyaliz merkezi ile bu coğrafyada 4 yol ağzı olduğu düşünüldüğünde bu ihtiyacı bize ilettiklerinde burayı hızlı bir şekilde tamamlamak üzere harekete geçtik. Sağolsun burada AK Parti İlçe Başkanım, teşkilatım, buradaki başhekimimiz gerçekten her birisi ayrı ayrı gayretli. Buradaki tüm ihtiyaçlara, hekim ihtiyaçlarına, alet ihtiyacını karşılamak için gayretli bir şekilde ekip çalışmasıyla birlikte bunları gerçekleştirmekteyiz. 13 yıllık iktidarımız boyunca yaptığımız en güzel işlerden bir tanesi ülkemizde karşılaştığımız sağlık alanında insanımız adına insan olmaktan, insan onurunu ayaklar altına alan uygulamaları bir tarafa koyarak sağlıkta insanımızın yüzünü güldürüp hayır dualarını alabilmek için burada gördüğünüz bu mekanları Ortaköylü hemşehrilerimize, bölgemizin insanına, insanımızın ihtiyacı olduğunda burada tüm sağlık imkanlarını sunmaktır Ülkemiz genelinde de, 'insanı yücelt ki devlet yücelsin' anlayışı içinde hastanelerde rehin kalma, görmek istemediğimiz hijyenik koşullardan uzak ortamları bertaraf etmek suretiyle, insanımız hizmetin en güzeline layıktır anlayışı içinde sağlık komplekslerimizi, sağlık imkanlarımızı bugün Amerika'ya model olacak uygulamalarımızla beraber ki, ekonomik anlamda kendilerine çok külfet getireceği için hala bugün dünyanın en güçlü ülkesi bizim sağlık sistemimizi örnek alıp uygulayamıyor. Dünyaya model olduğumuz sağlık sistemimiz evet insanımız için, insanımız hizmetin en güzeline layıktır anlayışı içinde sunma gayreti içinde olduk. Bundan sonra da bu hizmetlerimizi hem Aksaray'ımızda, hem Ortaköy'ümüzde, diğer ilçelerimizde, memleketimizin her bir ferdine ulaştırma gayreti içinde olacağız. Burada gerek sağlık ocağı, gerek ambulans ve diğer ekipmanlar gibi her türlü eksiklikleri tamamlamış bulunmaktayız. Değişim ve dönüşüm içinde neye ihtiyacımız varsa bunları da yapacağız. Diyaliz merkezimizin hazırlanmasında en başından sonuna kadar destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ise Türkiye genelinde yapılan sağlık yatırımlarını değerlendirerek, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarı sürecinde Türkiye'nin sağlık sisteminin hiç gelemeyeceği noktalara geldiğini söyledi. Yapılan sağlık sistemini geliştirme çalışmaları kapsamında Aksaray'da da güzel gelişmelerin yaşandığını ve artık insanların dünyaya örnek olan bir sağlık isteminde hizmet aldığını belirten Başkan Karatay, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı içinde hükümetimiz geldiği günden bu yana çok ciddi çalışmalar yaptı. Bugün baktığımızda Türkiye'de olduğu gibi Aksaray'da da sağlık alanında ciddi gelişmeler yaşanıyor. Yaklaşık bir hafta önce 400 yataklı yeni hastanemizin temelini de attık. Şimdi ise Ortaköy ilçemize ek hizmet binasını açarak yoğun bakım ve diyaliz merkezini kurduk. Allah izin verirse yeni hastanemiz de yapıldığında bölgede sağlık alanında çok daha güçlü olacağız. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ederek vatandaşlarımıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum" dedi.

250 BİN LİRA ÖDENEKLE YAPILDI

Ortaköy Kaymakamı Mustafa Can da, "2013 yılında ilçemize yapılan ek devlet hastanesi binamız ile birlikte vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmeti sunumunda çok iyi seviye kat ettik. Hayırsever vatandaşlarımız ile de bu hizmetimiz daha da büyüdü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yoğun bakım ünitemizde 4 yataklı olarak tamamlandı. Buraya da 250 bin lira civarında ödenekle bu yatırım hayata geçti. Sağlık hizmetinin sunumunda Başbakanımız, milletvekillerimiz ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ EL ELE"

Aksaray Valisi Şeref Ataklı ise devletin son yıllarda sağlık sisteminde ciddi yatırımlar ve gelişmeler sergilediğini belirterek, "Vatandaşımızın ihtiyacı olan bina, araç, gereç, ekipman azami olarak tamamlandı. Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde devletimizin gayreti kadar sivil toplum, hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı var. Burada da bu güzel örneği görüyoruz. Ben bu anlamda katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Bu gerçekten önemli bir konu. Hizmeti sadece devlete bırakmış olmuyorlar. Birlik ve beraberlik için de birlikte yürütmüş oluyorum ve bu çok sevindirici. Yoğun bakım ünitemiz 4 yataklı. Dışarıya olan sevkleri azaltacak. Artık burada müdahale edeceğiz. Hayırlı mübarek olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri hastanede yatan hastaları ziyaret ederek yeni hizmet binasında incelemelerde bulundular. Diyaliz merkezi ve yoğun bakım ünitesinin bulunduğu ek bina sayesinde Ortaköy halkının Aksaray merkez ve diğer çevre il hastanelerine gitmesine gerek kalmayacak. - AKSARAY

AK Parti'li İnceöz: Dünyanın En Güçlü Ülkesi Sağlık Sistemimizi Uygulayamıyor

AK Parti'li İnceöz: Dünyanın En Güçlü Ülkesi Sağlık Sistemimizi Uygulayamıyor

AK Parti'li İnceöz: Dünyanın En Güçlü Ülkesi Sağlık Sistemimizi Uygulayamıyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title