Amasya'da Evin İçinde Esrar Yetiştirmek İçin İklimlendirme Sistemi Kuran Şahıs Polis Ekiplerine: Çilek Yetiştirecektim

Amasya'da Evin İçinde Esrar Yetiştirmek İçin İklimlendirme Sistemi Kuran Şahıs Polis Ekiplerine: Çilek Yetiştirecektim

Amasya'da teknik takip sonucu şüpheli şahsın evinde arama yapan polis ekipleri, esrar yetiştirmek için hazırlanmış iklimlendirme sistemi buldu. Sorgusunda "Odada çilek yetiştirecektim" diyen sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Amasya'da bir apartman dairesinde odanın içine gizlenmiş özel bölmede iklimlendirme sistemi kurarak esrar yetiştirmeyi hedefleyen şahsın zehirli planını polisin dikkati önledi. Teknik takibe alındığı bir şahısla birlikte tutuklanan Ahmet K. sorgusunda odayı çilek yetiştirmek için düzenlediğini öne sürdü.

ŞÜPHELİNİN EVİNDE ESRAR VE DÜZENEK BULUNDU

Amasya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ahmet K. adlı bir şüphelinin Kirazlıdere Mahallesi'nde evinde yaptığı aramada yaklaşık 5 gram esrarla içimi için düzenek buldu.

EVDE, İZOLASYON, SULAMA VE AYDINLATMA SİSTEMİ BULUNDU

Bütün odaları arayan ekiplerin dikkatini çeken bölmenin açılmasıyla karşılaşılan malzemelerden sulama, aydınlatma ve izolasyon sistemi oluşturup esrar serasına dönüştürmeye çalıştığı saptandı.

"ODADA ÇİLEK YETİŞTİRECEKTİM"

Sorgusunda "Odada çilek yetiştirecektim" dediği öğrenilen Ahmet K. ile 3 aylık takip sonucu birlikte hareket ettiği belirlenen Mustafa T. adliyeye götürülmelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.