Özel Divan Hayat Hastanesi'nden Okullara Fidan Desteği

Özel Divan Hayat Hastanesi'nden Okullara Fidan Desteği

Van Özel Divan Hayat Hastanesi Tarafından, 'Daha Yeşil Bir Van İçin Bir Fidan da Siz Dikin' Kampanyası Çerçevesinde Vali Haydar Bey Lisesi Bahçesine 300 Adet Çam Fidanı Dikildi.

Özel Divan Hayat Hastanesi'nden Okullara Fidan Desteği

Van Özel Divan Hayat Hastanesi tarafından, 'Daha yeşil bir Van için bir fidan da siz dikin' kampanyası çerçevesinde Vali Haydar Bey Lisesi bahçesine 300 adet çam fidanı dikildi.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen kampanyanın ikincisi bu yıl Vali Haydar Bey Lisesi'nde başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) tarafından desteklenen kampanyaya Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, Özel Divan Hayat Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sedat Kavas, okul yöneticileri ve hastane personeli katıldı. Davul zurna eşliğinde folklar gösterisi ile başlayan kampanyada bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, bu tür etkinliklerin Özel Divan Hayat Hastanesi ile özdeşleştiğini belirtti. Hastanenin her alanda olduğu gibi okullara destek konusunda da güzel hizmetler verdiğini belirten Yıldız, bu çalışmadan dolayı hastane yönetimine teşekkür etti.

Özel Divan Hayat Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sedat Kavas ise yaptığı açıklamada amaçlarının daha yeşil bir Van olduğunu ifade etti. Dr. Kavas, "Kampanya çerçevesinde bütün okullarımıza 3 ile 5 bin arasında çam fidanı dağıtacağız. Van Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuran okullarımız ihtiyaçları kadar fidanı bizden alacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Haydar Bey Lisesi bahçesine 300 adet fidan dikildi.

(SER-AKK-Y) 28.04.2008 20:15 TSİ

Kaynak: İHA