"Özel Dal Merkezleri"ne Hastane Şartları Getiren Taslağa Tepki

"Özel Dal Merkezleri"ne Hastane Şartları Getiren Taslağa Tepki

'Özel Dal Merkezleri'ne Hastane Şartları Getiren Taslağa Tepki
ANKA - Haberler | Güncel

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı ve "Özel Dal Merkezleri"ne hastane şartları getirilmesini öngören "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapan Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı"na karşı, binin üzerinde tıp ve dal merkezi temsilcisi Ankara'da biraraya geliyor.Özel Dal Merkezi yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 22 Ocak Pazartesi günü saat 14:00 de Ankara Sıhhiye Kent Otel'de yapıl...

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı ve "Özel Dal Merkezleri"ne hastane şartları getirilmesini öngören "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapan Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı"na karşı, binin üzerinde tıp ve dal merkezi temsilcisi Ankara'da biraraya geliyor.

Özel Dal Merkezi yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre, 22 Ocak Pazartesi günü saat 14:00 de Ankara Sıhhiye Kent Otel'de yapılacak toplantıda taslak değerlendirilecek ve taslağa karşı strateji belirlenecek. Açıklamada, "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapan Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı" ile sağlığın tamamen özel hastanelere devredilmek istendiği ve bunun da tekelleşmeyi beraberinde getireceği kaydedildi. Yönetmelikle birlikte "Özel Dal Merkezleri"nin yaşama şansının ortadan kalkacağı ve halkın hizmete kolay ulaşımının büyük ölçüde engelleneceği ifade edildi.

22 Ocak'ta tüm Türkiye'deki Özel Dal Merkezi yöneticilerinin de katılacağı toplantıda düzenlemenin masaya yatırılarak yol haritasının belirleneceği bildirildi. (ANKA)

(HM/ZG)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title