Özel Aziziyeliler Cumhuriyet için yarıştı / Minikler Cumhuriyet Koşusu'nda ter döktü

Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Koşusu'nun 5.'sini gerçekleştirdi.

Özel Aziziyeliler Cumhuriyet için yarıştı /  Minikler Cumhuriyet Koşusu'nda ter döktü

Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Koşusu'nun 5.'sini gerçekleştirdi.

Yenişehir semtindeki Polis Leslek Yüksek Okulu önünde başlayan Geleneksel Cumhuriyet Koşusu'na yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Okul öğretmenleri, personeli ve velilerinde yarıştığı koşuda ilk ve ortaöğretim öğrencileri birinci olabilmek için kıyasıya mücadele etti. Kız ve erkek öğrencilerin aynı anda start verildiği koşuda güvenlik görevlileri ile sağlık ekipleri de hazır bulundu.

Okul kampüs girişinde sona eren koşuda dereceye girenlere Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İrfan Salın, Özel Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yüksel Nizamoğlu, Ortaöğretim Müdürü Mustafa Gürhan ve İlköğretim Müdürü Taşan deniz tarafından madalya ve hediyeler verildi. Okulun spor salonunda düzenlenen ödül töreninde öğrencilere seslenen Genel Sekreter Salın, anlamlı bir günde yapılan organizasyonunda büyük anlam ifade ettiğini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ortaöğretim Müdürü Mustafa Gürhan ise, öğrencilere seslenirken hedeflerin hep yüksek ve bir numarada olmayı tutmalarını isteyerek, "Biz her alanda birinci olmaya mecbur bir milletiz. Bu nedenle amacınız hep önde olmak olsun." ifadelerini kullandı.

Veli-öğretmen ve personel üçlüsünün aynı kategoride yarıştığı koşuda; 1. Adem Damacı, 2. Bahri Damacı, 3. ise Ali Çakan oldu.

Diğer kategorilerde ilk üçe girenler ise şöyle: İlköğretim Erkeklerde; 1. Muhammet Aydın, 2. Emre Ekinci, 3. Tayyip Çapan. Lise Erkekler: 1. Mesut Irmak, 2. İbrahim Atmaca, 3. Barış Karamızrak. Lise Kızlar: 1. Ayşe İçcan, 2. Sümeyye Ekbiç, 3. Belkıs Özden.