Özel Aydınlık İlköğretim'in Matematik Olimpiyatı Sonuçlandı

Özel Aydınlık İlköğretim'in Matematik Olimpiyatı Sonuçlandı

Aydın'ın Nazilli ilçesindeki Özel Aydınlık İlköğretim Okulu'nun, sekiz ilçede 5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği 3. Aydınlık Matematik Olimpiyatı (AYMATO 2011) sonuçlandı.

Özel Aydınlık İlköğretim'in Matematik Olimpiyatı Sonuçlandı

Aydın'ın Nazilli ilçesindeki Özel Aydınlık İlköğretim Okulu'nun, sekiz ilçede 5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği 3. Aydınlık Matematik Olimpiyatı (AYMATO 2011) sonuçlandı. AYMATO'ya 38 okul ve toplam 294 öğrenci katıldı. Sınav sonuçları, Nazilli Belediye Tiyatro Salonu'nda törenle açıklandı.

Açılış konuşması yapan Okul Müdürü Nesim Kotan, "AYMATO'ya katılan tüm öğrencileri başarılı kabul ediyoruz. Medeni cesaretlerinden, özgüvenlerinden dolayı kendilerini ve yetişmelerinde emeği geçen öğretmen ve velilerini tebrik ediyorum. Bu yarışmaya katılıp da dereceye giren ya da giremeyen her öğrenci matematik dahileriyle biraraya gelme, kaynaşma, tanışma, başarı seviyesini ölçme ve geleceğe yönelik nasıl bir çalışma yapabileceğini görme imkanı elde etmiştir."dedi.

Ardından ilk 50'ye giren öğrencilere hediye paketleri verildi. İlk sekize girenlere ve onları hazırlayan rehber öğretmenler para ödülü, okulları ise bilgisayar yazıcısı kazandı. AYMATO 2011'in şampiyonu, Nazilli Beşeylül İlköğretim Okulu'ndan Sena Filik altın madalya, başarı belgesi ve 300 lira para ödülü aldı. Rehber öğretmenine ise 300 TL para ödülü, okuluna yazıcı ve başarı plaketi verildi. İkinci Nazilli Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu'ndan Anıl Çeken, üçüncü Atça Atatürk İlköğretim Okulu'ndan Gürkan Gür, dördüncü Nazilli Fatih İlköğretim Okulu'ndan Sabahattin Öztürk oldu. Ayrıca 5. ile 8. sıra arasındaki öğrencilere gümüş madalya, para ödülleri ve başarı belgesi, 9. ile 18. arasındakilere bronz madalya ve başarı belgesi verildi.

Törene Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkan yardımcıları Vahit Aysan, Mustafa Akkaya ve Ziya Aksüt, çeşitli kurum ve kuruluşlar temsilcileri, öğrenciler, veliler, rehber öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.