Özdemir: Hakem Maçı Katletti

Özdemir: Hakem Maçı Katletti

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final Rövanşında Galatasaray'a 2-1 Yenildikleri Maçı Yöneten Hakem Cüneyt Çakır'ın, Karşılaşmayı Adeta Katlettiği Görüşünü Savundu.

Özdemir: Hakem Maçı Katletti

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında Galatasaray'a 2-1 yenildikleri maçı yöneten hakem Cüneyt Çakır'ın, karşılaşmayı adeta katlettiği görüşünü savundu.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, bu sezon da kupadan elendikleri için üzgün olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Oyuncularımız iyi mücadele etti. 10 kişi kalmamıza rağmen beraberliği yakaladık. İyi mücadeleye devam ediyorduk ama maçın hakemi, başından sonuna kadar maalesef maçı katletmiştir. Geçen yıl, herkesin hatırlayacağı üzere, kendi sahamızda Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldığımız maçı yöneten hakem Selçuk Dereli de o karşılaşmayı katletmiş, bize çok büyük zararlar vermişti. Bugünkü maçın hakemi de maalesef maçı çığrından çıkartmıştır. Televizyon başında ve tribünde izleyen hiç kimse maçtan zevk almadı. Biz de elenmiş olduk.''

Özdemir, maçta kırmızı kart gören futbolcuları Lugano'nun gördüğü 2. sarı kartta, hakemin doğru ve yerinde bir karar verdiğini dile getirerek, ''Ama gördüğü ilk sarı kart nedensizdi. Gökhan'ın atılmasına neden olan 2. sarı kartta ise Gökhan elindeki topla taç atışını kullanacakken, top toplayıcı, ikinci topu sahaya attı. Gökhan da elindeki topu bıraktı ve 2. sarı karttan oyun dışında kaldı. Aynı hareketi daha sonra Alex yaptı ama ona kart göstermedi'' dedi.

Rakip takım oyuncusu Lincoln'ün, kalecileri Volkan'a çok kötü küfürler ederek onu tahrik ettiğini de ileri süren Özdemir, ''Bu olay hakemin gözü önünde olmasına rağmen, çıkan tartışmada kalecimize kırmızı kart gösteriliyor. Bu tip hakemler Türk futbolundan temizlenmedikçe, Türk futbolunun bir yere varması mümkün değildir. Futbol Federasyonu ve MHK yeni göreve geldi. Onlar için birşey söylemiyorum ama Selçuk Dereli gibi, bu maçı yöneten hakem gibi hakemler, Türk hakemliğinden mutlaka temizlenmelidir'' diye konuştu.