Özcan: 'Mersin Turizmde Hak Ettiği Noktaya Gelecek'

Özcan: 'Mersin Turizmde Hak Ettiği Noktaya Gelecek'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in Turizm Alanında Hak Ettiği Noktaya Ulaşmasının Yakın Olduğunu Bildirdi.

Özcan: 'Mersin Turizmde Hak Ettiği Noktaya Gelecek'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in turizm alanında hak ettiği noktaya ulaşmasının yakın olduğunu bildirdi.

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin'in en önemli gelişme potansiyellerinden birisinin turizm olduğunu belirtti.

Kazanlı-Seyhan projesi kapsamında, tahsis edilen arsalara yapılacak turistik oteller sayesinde, kentin yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geleceğini ifade eden Özcan, 'Zaten Tarsus'tan Silifke'ye kadar bir çok tarihi eseri bünyesinde barındıran Mersin, deniz turizminde de komşusu Antalya gibi söz sahibi olacak' dedi.

Macit Özcan Spor Tesisleri'nin yanındaki alana Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu ve küçük bir futbol sahası yaparak, Türkiye'nin en büyük spor kompleksi haline getirmek istediklerini ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

'Bu konuda Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile her türlü anlaşmayı sağladık. Söz konusu arsanın bize tahsisini beklerken yarı yolda bırakıldık. Bize tahsis edilecek olan bu arsa, acele bir şekilde atletizm sahası haline getirildi. Ancak yine bu kısımda 10 dönümlük boş bir alan var ve bu alan bize verilirse, kapalı yüzme havuzu veya kapalı spor salonunu buraya inşa edebiliriz.'

Belediye Hizmet Binası konusunda Metropol Miting Alanı dışında hiçbir alternatiflerinin olmadığını kaydeden Özcan, şöyle devam etti:

'Mersin'de boş arsa kalmadı. O yüzden Belediye Hizmet Binası'nı, kendi arsamız olan Metropol Miting Alanı'nda yapmaktan başka bir çare kalmıyor. Yeni Otobüs Terminali olarak belirlediğimiz yer konusunda 150 dönüm bir alanı bize tahsis eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya teşekkür ediyorum. Bu projeyi de en kısa zamanda yap-işlet-devret metoduyla uygulamaya koymayı planlıyoruz. Ayrıca 3. Çevre Yolu'nu Tece'ye kadar uzatma projemiz hazır. Ancak Mersin-Adana yolundaki trafik sıkışıklığı artık dayanılmaz boyutlara ulaştı. Bu yüzden Sebze Hali'nin altından başlayan ve Tarsus?a kadar uzanan bir yol ile bu yolun 1-2 tali yol ile otobana bağlanması artık kaçınılmazdır. Bu konuda Hükümet'in biran önce bu projeyi hayata geçirmesi gerekmektedir.' (ST-DAB-NÖZ) - MERSİN