Özcan Deniz, 'Müziği Bırakmam, Türk Müzik Sektörü İçin Büyük Kayıp Olur'

Özcan Deniz, 'Müziği Bırakmam, Türk Müzik Sektörü İçin Büyük Kayıp Olur'

Özcan Deniz, 'Müziği bırakmam, Türk müzik sektörü için büyük kayıp olur' Özcan Deniz, müziğin kendisinin birinci ve asli mesleği olduğunu, bunu bırakmasının Türk müzik sektörü için büyük kayıp olacağını söyledi.

Özcan Deniz, 'Müziği Bırakmam, Türk Müzik Sektörü İçin Büyük Kayıp Olur'

Özcan Deniz, 'Müziği bırakmam, Türk müzik sektörü için büyük kayıp olur'

Özcan Deniz, müziğin kendisinin birinci ve asli mesleği olduğunu, bunu bırakmasının Türk müzik sektörü için büyük kayıp olacağını söyledi.

Azerbaycan'daki Azad TV, Bakü'de yapılan Özcan Deniz'in yazıp- yönettiği, başrollerinde Ayça Ayşin Turan ve Şükrü Özyıldız'ın oynadığı, yapımcılığını Şükrü Avşar'ın yaptığı 'Sevimli Tehlikeli' filminin galasına geniş yer verdi. Azeri hayranlarının filmi görmek ve istediği Özcan Deniz için hazırladıkları özel hediyeleri verebilmek için saatlerce beklediği ekrana getirilirdi. Azeri kanalın, 'Metbuat Konferansı' olarak tanımladığı basın toplantısında konuşan Özcan Deniz'in set çekimlerinin 6 hafta sürdüğü halde 'Post prodüksyon'un 8 ay sürdüğünü, büyük önem verdiği müziğin ayrı bir çalışma gerektirdiğini kaydederek, Film, vizyona girmesinden 3 gün önce hazır hale gelebildi dedi.

Özcan Deniz, basın toplantısında filmi için Hint yapımlarına benzetmeler olduğu hatırlatılınca, Şükrü de, Ayça da Hintliler'e benziyor diye espri yaptıktan sonra, kullanılan bir müzik nedeniyle bu değerlendirmelerin yapıldığını vurguladı, Bildiğiniz güzel bir Türk filmi dedi. Gazetecilerin soruları üzerine Gidip Oscar alacağım diyerek bir çalışmaya girilemeyeceğini hiçbir yönetmenin böyle büyük bir cümleyi kurarak işe başlamadığını ifade eden Özcan Deniz, 'O Ses Türkiye' birincisi Elnur Hü'eyn'v gibi bir sesin Türkiye'ye 10 yıldan bu yana gelmediğini söyledi. Deniz, Elnur Hüseyinov'un daha önce Eurovision'da Azerbaycan'ı temsil ettiğini şimdi de Türkiye adına yarışabilmesi için izin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Azeri kanalın Mahsun Kırmızıgül'ün son zamanlar muganniliği (şarkıcılığı) kenara atarak sırf rejisörlükle meşgul olur değerlendirmesi yaparken, Özcan Deniz'in bu konu ile ilgili soruya Mugannililik benim asli, birinci mesleğim. Müziği bırakmam Türkiye müzik sektörü için çok büyük bir kayıp olur dediğini aktardı.