Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler - Haberler
Haberi Paylaş

Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

HER yıl Ağustos ayının ilk pazarında düzenlenen Erciyes Türk Dünyası Kurultayı'nın bu yılki etkinlikleri Olağanüstü Hal (OHAL) koşulları nedeniyle iptal edildi.

HER yıl Ağustos ayının ilk pazarında düzenlenen Erciyes Türk Dünyası Kurultayı'nın bu yılki etkinlikleri Olağanüstü Hal (OHAL) koşulları nedeniyle iptal edildi. Kurultay için Erciyes'teki Tekir Yaylası'na gelen ülkücü sanatçı Ozan Arif, "Düşman olanların cirit oynattığı vatanımızda Başbuğumuzun yadigarı olan bir günü, Zafer Kurultayı'nı yad etmeyi bize çok gördüler" dedi.

Erciyes Dağı Tekir Yaylası'nda yaklaşık 100 ülkücünün katıldığı etkinliğe ülkücü sanatçı Ozan Arif de katıldı. Dava arkadaşları ile hasret giderdiğini söyleyen Ozan Arif, şöyle dedi:

"Erciyes Tekir Yaylası'ndayız. Bu sene bize burayı çok gördüler. Burayı çok görmelerinin ayrı anlamı var. Türk'ü Türk'e tanıtmanın anlamı yoktur. Biz bu toprağın çocuklarıyız. Türkiye'de Türk olmanın bedelini burayı vatan yaparken ödediğimiz gibi, burada Türk kalmanın bedelini de halen ödemekle meşgulüz. Türk olmayan, Türk'e düşman olan, vatanımıza düşman olanların cirit oynattığı, at oynattığı bir toprak parçası haline gelen bu vatanda bize şu Tekir Yaylası'nda arkadaşlarımızla kucaklaşmayı, Başbuğumuzun yadigarı olan bir günü yad etmeyi bize çok gördüler. Sadece teessüf ediyorum. Tabii ki en kötü anları bile yaşadığımızda hiçbir zaman devletimizin unsurlarına karşı durmadık. Biz burada 'Ne olursa olsun' deyip önümüze barikatlar kursalar da insanları yığıp 'Bu Erciyes'te kurultay yapacağız' diye bir çirkin tablo da meydana getirebilirdik. Herkes gelebilirdi ve bizi haklı bulabilirdi. Ne olursa olsun bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kutsiyetinin farkında olan bir nesil. Biz şimdi böyle cezalandırıldık. Bu cezalandırılmanın ne kadar haksız olduğunu yarın bu devleti idare edenler ya idrak ederler ya da ondan sonra idareyi ele alacak olanlar 'Bu insanlara haksızlık yapılmış' diye tarihin bir köşesine not düşerler diye ümit ediyorum. Biz akşam kurultay ateşimizi yakamadık ama her çadırın önünde bir ateş yanıyordu. Bizim ateşimizi söndürmeye güçleri yetmez. Bizim ateşimiz onların bu çirkin rüzgarları estikçe daha fazla parlayacaktır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de göndermede bulunan Ozan Arif, boğulacağını anlayanların 15 Temmuz ile beraber Türkiye'deki çirkinliğin ortaya çıkarttığı fırtınadan, bulanan sudan faydalandıklarını ileri sürdü. Arif, "15 Temmuz öncesi esen değişim rüzgarı durmuş gibi gözüküyor ama ülkücülerin gönüllerinde bu rüzgarın durduğu yoktur. Ülkücüler halen bu olumsuzluktan ve çirkinlikten kurtulma çabası içindeler. Nasıl ki Erciyes kurultayını OHAL diye yasakladılarsa siyasi partilerin kongresi adı altında yapılacak herşeyi de yasaklayacaklarını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Erciyes Türk Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer ise, içlerindekilerin  kurultayın iptalini sağladığını ifade ederken, "Herkesin Erciyes Zafer Kurultayı'na hareketlendiğini gördür ve bunu iptal ettiler. Genel başkan adaylarını mahkeme kararlarıyla susturabiliyorlar ama buradaki sivil toplumun bir sel olacağından onlar çok emindi. Bu nedenle iptal ettiler."

- Kayseri

Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

Ozan Arif: Zafer Kurultayı'nı Bize Çok Gördüler

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title