Öymen: "Sivil Toplum Örgütlerinin Tavır Koymasını Bekliyoruz"

Öymen: "Sivil Toplum Örgütlerinin Tavır Koymasını Bekliyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Erken Seçim Konusunda Başta Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (Tüsiad) Olmak Üzere Sivil Toplum Örgütlerinden Tavır Koymalarını Beklediklerini Bildirdi.

Öymen:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, erken seçim konusunda başta Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) olmak üzere sivil toplum örgütlerinden tavır koymalarını beklediklerini bildirdi.

TÜSİAD'ın kokteylinde, gazetecilerin erken seçim konusundaki sorularını yanıtlayan Öymen, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasından erken seçim konusunda artık bir tavır beklediklerini kaydederek, şunları söyledi:

"Hangi sivil toplum örgütü Türkiye'de demokrasiye karşı? Erken seçim demokrasinin doğal bir sürecidir. Onun için biz sivil toplum örgütlerinden başta TÜSİAD olmak üzere bu konuda tavır koymasını bekliyoruz. Bu hükümetin iş başında olduğu sürede belli kazanımlar sağlamış şirketler olabilir. Ama iş adamlarının toplumsal sorumluluğu var. (Biz sadece kazancımıza bakarız, bu ülkenin geri kalan sorunlarıyla ilgilenmeyiz) demeleri mümkün değil. Onun için TÜSİAD açık bir tavır sergilemeli diye düşünüyorum."

Kaynak: AA