Öymen Erken Seçim İçin Tüsiad'dan Destek İstedi

Öymen Erken Seçim İçin Tüsiad'dan Destek İstedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Erken Seçim Konusunda Başta Tüsiad Olmak Üzere Sivil Toplum Örgütlerinin Tavır Koymasını Beklediklerini Söyledi.

Öymen Erken Seçim İçin Tüsiad'dan Destek İstedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, erken seçim konusunda başta TÜSİAD olmak üzere sivil toplum örgütlerini tavır koymasını beklediklerini söyledi.

Öymen, TÜSİAD'ın Ankara Sheraton Otel'de düzenlediği resepsiyonda gazetecilerin erken seçimle ilgili soruları yanıtladı. Öymen, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasından erken seçim için tavır koymasını beklediklerini söyledi. Hükümetin işbaşında olduğu günden bu yana iş dünyasının belli kazanımları olabileceğini kaydeden Öymen, buna rağmen işadamlarının toplumsal sorumlulukları da olduğunu vurguladı. Öymen, "Biz 'sadece kazanıcımıza bakalım geri kalan sorumluluklar bizi ilgilendirmez' diyemeyiz" diye konuştu.

Erken seçimle ilgili TÜSİAD'ın açık tavır sergilemesi gerektiğini de ifade eden Öymen, erken seçimin Türkiye'nin önünü açacağını savundu. Öymen, Türkiye'de ekonominin tıkanma noktasına geldiğini belirterek, Türkiye'nin gelişmekte olan 27 ülke arasında cari açığı en yüksek ülke olduğunu kaydetti. Öymen, "Dünyadaki borçlu ülkeler arasında 5'nci sıradayız. Türk ekonomisi perişan durumda" diye konuştu. Bu durumdan çıkmanın tek yolunun taze bir başlangıç olduğunu ifade eden Öymen, erken seçimin bunu sağlayacağını kaydetti. (ANKA)

Kaynak: ANKA