Öyk Kararları

Öyk Kararları
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Fenerbahçe Kalamış Yat Limanına yönelik onaylanan Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı kullanımıyla ilgili Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına yapılan itirazları reddetti.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Fenerbahçe Kalamış Yat Limanına yönelik onaylanan Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı kullanımıyla ilgili Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına yapılan itirazları reddetti.

Resmi Gazete'de yayımlanan ÖYK kararlarına göre, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ adına kayıtlı bin 135 metrekare yüzölçümlü parsel ile 434 bin 538,58 metrekare yüzölçümlü devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanları kapsayan İstanbul'un Kadıköy ilçesindeki Fenerbahçe Kalamış Yat Limanına yönelik onaylanan yat limanı ve balıkçı barınağı kullanım kararlarını getiren 1/5.000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1.000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar reddedildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesi Ece Mahallesi'ndeki 5 bin 429,76 metrekare yüzölçümlü alana konut alanı, genel otopark, yol ve 20 metrelik yoldan çekme mesafesi 5 metre kullanım kararı getirilmesine dair imar planı değişiklikleri onaylandı, Burdur'un Gölhisar ilçesi Armutlu Mahallesi'ndeki 18 bin 575,91 metrekare yüzölçümlü parsellere "gelişme konut alanı, park, karayolu ve yol fonksiyonu" önerilmesine ilişkin imar planı değişikliğine yapılan itirazlar reddedildi.

Kurul, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ adına kayıtlı Erzincan'ın Merkez ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yer alan 6 bin 150 metrekare yüzölçümlü "gelişme konut alanı, trafo alanı, askeri alan, park alanı ve yol" kararı getirilmesine ilişkin imar planı değişikliklerini onayladı.

TCDD Genel Müdürlüğüne ait İzmir'in Konak İlçesi Umurbey Mahallesi'ndeki İzmir Yük Limanı alanına yönelik "liman alanı, lojistik tesis alanı, yol" kullanım kararları ile İzmir Kruvaziyer Limanı alanına yönelik "Kruvaziyer liman alanı, liman hizmet alanı, resmi kurum alanı, otopark alanı, park ve yol" kullanım kararlarını getiren imar planı değişiklikleri onaylandı.

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan İstanbul'un Maltepe ilçesi Feyzullah Mahallesi'nde 273 ada 1 parselde kayıtlı 8 bin 89,07 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, ihalede 46 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Çağdaş Turizm Taşımacılık Otomotiv Bilgisayar Yazılım ve Donanım Temizlik Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne satılmasına karar verildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title