Oyantiring Sporcuları Ahlatlıbel'de Buluştu

Oyantiring Sporcuları Ahlatlıbel'de Buluştu

Oyantiring Sporcuları Ahlatlıbel'de Buluştu
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Oryantiring Sporuna Gönül Veren Ankaralılar, Ankara Oryantiring İl Dalı Temsilciliğinin Ahlatlıbel'de Düzenlediği Yarışmada Buluştu.

Oryantiring sporuna gönül veren Ankaralılar, Ankara Oryantiring İl Dalı Temsilciliğinin Ahlatlıbel’de düzenlediği yarışmada buluştu.

Yarışmaya profesyonel olarak bu sporu yapan yarışmacılar ile amatör olarak yapan vatandaşlar katıldı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, oryantiringin, özellikle çocukların özgüvenlerini kazanabileceği, yön ve karar yetilerini geliştirileceği bir spor olduğunu anlattı.

Avrupa’da ilkokul düzeyinde başlanan, genç yaşlı herkesin doğada yapabileceği bu sporun Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başladığını ifade eden Genç, bu tür organizasyonlar sayesinde vatandaşların bu sporu tanıdığını kaydetti. Oryantiringin doğa sevgisiyle birlikte fiziksel ve zihinsel gücün iç içe kullanıldığı, zayıfın da güçlüyü yenebildiği bir spor olduğunu söyledi.

Bugünkü yarışmalarda, amatör sporcuların dışında, gelecek hafta Tokat’ın Niksar ilçesinde yapılacak Türkiye Oryantiring Şampiyonasında yarışacak profesyonel sporcuların da ayrı ayrı kategorilerde yer alacaklarını belirten Genç 7’den 70’e herkesi oryantiring yapmaya çağırdı.

Oryantiring, harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor dalı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title