Oyak Liselerarası Matematik Yarışması - Haberler
Haberi Paylaş

Oyak Liselerarası Matematik Yarışması

Oyak Liselerarası Matematik Yarışması
AA - Haberler | Yerel

OYAK Liselerarası Matematik Yarışması'nın Kahramanmaraş bölümünün birincisi Süleyman Demirel Fen Lisesi oldu.

OYAK Liselerarası Matematik Yarışması'nın Kahramanmaraş bölümünün birincisi Süleyman Demirel Fen Lisesi oldu.

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen yarışmanın Kahramanmaraş bölümünün sonuçları, Hünkar Tesisleri'nde düzenlenen törenle açıklandı.

Adana Çimento Genel Müdürü Ümit Özel, yaptığı konuşmada, yarışmanın OYAK Grubu'nun iştiraklerinin bulunduğu 15 ilde eş zamanlı düzenlendiğini hatırlattı.

Özel, yarışmanın her geçen yıl hem akademik hem de artan uygulama alanı ile önemli bir sosyal sorumluluk projesi haline geldiğini kaydetti.

Matematiğin teknolojinin anahtarı ve bütün bilimlerin yaslandığı alan olduğuna işaret eden Özel, yarışmanın gelecek yıllarda daha da ilgi çekeceğine inandığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas ise geçen yıl ki yarışmada Türkiye üçüncülüğü elde eden Kahramanmaraş'tan bu yıl daha da iyi başarı beklediklerini söyledi. Nas, okulların yarışmaya olan ilgisinin de kendilerini memnun ettiğini sözlerine ekledi.

19 Kasım'da düzenlenen yarışmada, birinciliği Süleyman Demirel Fen Lisesi, ikinciliği Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü ise Elbistan Anadolu Lisesi elde etti. Süleyman Demirel Fen Lisesi idareci ve öğrencilerine ödülleri Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu tarafından verildi. Süleyman Demirel Fen Lisesi, Nisan ayında İstanbul'da yapılacak final yarışmasına katılacak.

Bu arada, yarışmaya katılan 25 okula çeşitli hediyeler verildi.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri

Süleyman Demirel, Adana Çimento, Kahramanmaraş, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title