Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni - Haberler
Haberi Paylaş

Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni

Ovacık Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen 2. Kültür ve Sünnet Şöleni’ne vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterdiOvacık Belediyesi tarafında bu yıl ikinci kez yapılan 2. Kültür ve Sünnet Şöleni’nde 17 çocuk sünnet ettirilerek erkekliğe ilk adımları atıldı.

Ovacık Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen 2. Kültür ve Sünnet Şöleni'ne vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterdi

Ovacık Belediyesi tarafında bu yıl ikinci kez yapılan 2. Kültür ve Sünnet Şöleni'nde 17 çocuk sünnet ettirilerek erkekliğe ilk adımları atıldı.

İlçe merkezlerinde düzenlenen şölene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ovacık Kaymakamı Hakan Şeker, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, İstanbul, Darıca ve diğer illerden gelen Ovacıklılar ile sünnet olan çocuklar ve aileleri katıldı.

Ovacık İlçesi'nde düzenlenen sünnet şöleninde son günlerde artan terör olayları nedeniyle eğlenceler düzenlemezken, Kuran-ı Kerim tilaveti ile ilahaliler okundu. Etkinlikte ayrıca Karakucak güreşleri de yapıldı. Çocukların doyası keyfine çıkardığı sünnet şöleninde 17 çocuk erkekliğe ilk adımını attıran Ovacık İlçesi sakinleri böylesine anlamlı bir projeyi sürdürdüğü için Ovacık Belediyesi Başkanı Mustafa Dursun'a teşekkür etti.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, amaçlarının yıllardır geri kalmış ilçeyi her geçen gün bir adım daha ileri getirmek ve geliştirmek olduğunu söyleyerek, son aylarda artan devlet yatırımlarından dolayı Mehmet Ali Şahin'e teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise etkinlikte yaptığı konuşmada " Türkiye'nin önünü, hızını kesmek isteyenler var. Dış düşmanlar olmuştur, onların piyonları iç düşmanlar da olmuştur. Bu bölücü terör örgütü de dış güçlerin maşasıdır" dedi.

Şahin, çocukların erkekliğe ilk adımları attıklarını ve bu ülkenin gelecekleri olduğunu belirterek, " Daha bunlar hayatlarının başında. Önlerinde uzun bir hayat var. Devletin görevi çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamaktır. Ancak geleceği düşünürken geçmişi unutmamak lazım. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Bundan 93 yıl önce atalarımız nasıl bu ülke için savaşarak mücadele etti bunları unutmamak lazım. Türkiye'nin önünü, hızını kesmek isteyen hep düşmanlarımız olmuştur. Dış düşmanlar olmuştur, onların piyonları iç düşmanlar da olmuştur. Bu bölücü terör örgütü de dış güçlerin maşasıdır. 'Türkiye gelişmesin, kalkınmasın, büyümesin, imkanlarını ve elindeki gücünü terörle mücadele için harcasın' diye yapıyorlar. Ama başaramayacaklar" ifadesinde bulundu.

Şahin daha sonra sünnet olan çocuklarla sohbet ederek onları hediye verirken, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun ise çocuklara altın taktı. - KARABÜK

Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni

Ovacık'ta 2. Kültür ve Sünnet Şöleni

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500