Oturduğu Mahelleye Okul Yaptırmak İçin Muhtar Oldu

Oturduğu Mahelleye Okul Yaptırmak İçin Muhtar Oldu

Bitlis'in Taş Mahallesi Muhtarı İrfan Küsem, Okul Yapmak İçin Muhtar Olduğunu Belirterek, "Mahallemin En Büyük Eksikliği Olan Okulu Mutlaka Yaptıracağım" Dedi.

Oturduğu Mahelleye Okul Yaptırmak İçin Muhtar Oldu

Bitlis'in Taş Mahallesi Muhtarı İrfan Küsem, okul yapmak için muhtar olduğunu belirterek, "Mahallemin en büyük eksikliği olan okulu mutlaka yaptıracağım" dedi.

Mahallesinde bulunan tek okulun ihtiyaca cevap vermediği ifade eden Küsem, bu nedenle 3,5 yıldır ikinci bir okulu yapılması için mücadele verdiğini söyledi. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde de mahallesine okul yaptırmak için muhtar adayı olduğunu kaydeden Küsem, tek hedefi mahalleye bir okul yaptırmak olduğunu kaydetti. Küsem, "Tek okulumuz var ve yeterli değil. Öğrencilerimiz uzaktaki okullara gidiyor. Muhtar olduğum günden bu yana milletvekilleri, vali ve milli eğitim müdürü ile görüşmeler yaptım. Ama bugüne kadar bir sonuç alamadım" dedi.

Bitlis'i ziyaret eden tüm yetkililere sorunu aktardığını da belirten Küsem, "Derdimi anlatmadığım bürokrat, sanatçı kalmadı. Başbakan, Milli Eğitim Bakanı, bakanlar ve milletvekillerine söyledim. Hepsi de olumlu yaklaştılar. Ancak halen bir gelişme yok. Ama umudumu yitirmedim. Bu sorunum çözülmezse

Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanı'na kadar gideceğim. Ama mutlaka mahalleme ikinci bir okul yaptıracağım" şeklinde konuştu.

(VO-Yİ-ŞA-Y)

01.09.2007 13:17 TSİ