Otto Rehhagel'in Basın Toplantısı

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubunda Yarın Deplasmanda Oynayacakları Türkiye Maçından En İyi Sonuçla Ayrılmak İstediklerini Söyledi.

Otto Rehhagel'in Basın Toplantısı

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda yarın deplasmanda oynayacakları Türkiye maçından en iyi sonuçla ayrılmak istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Ali Sami Yen Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Rehhagel, Türkiye karşısında kendi sahalarında aldıkları 4-1'lik yenilginin büyük bir darbe olduğunu belirterek, bunu tekrar yaşamak istemediklerini ifade etti. Grupta lider olduklarına dikkat çeken Alman çalıştırıcı, "Haftalar önce, herhalde kimse bizim avantajlı durumda buraya geleceğimizi tahmin etmiyordu ama bunun üzerine yarın da iyi bir sonuç almamız lazım. Oyuncularımla yaptığım toplantıda onlara 'Zirvede

bulunuyorsunuz, bu takımı buraya siz getirdiniz. Yarınki sonucun da iyi olmasını istiyorum' dedim. Belki yarın yeniliriz, bilemem ama yarın buradan en iyi avantajla gitmek istiyorum'' dedi.

Fatih Terim'in "EURO 2008'e komşu komşuya gideriz'' sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Rehhagel, ''Önce kendimizi düşünmemiz lazım. Türkler, Yunanistan'da bizi düşünmediler ve 4-1 yendiler. Sonuçta kendimizi düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yunanistan'daki 4-1'lik yenilginin kendileri için çok kötü bir darbe olduğunu ifade eden Alman teknik adam, "Yarın iyi oynamazsak kaybedebiliriz, dikkatli oynarsak berabere kalacağız, çok iyi oynarsak kazanacağız'' dedi.

Türkiye karşısına çıkaracağı kadro hakkında bilgi vermeyen Rehhagel, Katsuranis ve Pacacioglu'nun ise sarı kart cezalısı oldukları için oynayamayacağını bildirdi.

(AC-EYB-OK-S)