Otoyol Polislerinin Yeni Araçları Özellikleriyle Beğeni Topladı

Otoyol Polislerinin Yeni Araçları Özellikleriyle Beğeni Topladı

Otoyol polisleri, kendileri için hazırlanan ve özel tasarımıyla dikkat çeken araçlarını kullanmaya başladı. Araçlar uyarı ve güvenlik sistemi ile beğeni topladı.

Otoyol polisleri için hazırlanan ve özel tasarımıyla dikkati çeken araçların kullanımına başlandı. Araçlarda bulunan uyarı mesaj sistemi ve güvenlik sistemi beğeni topladı.

KAYAN YAZI SİSTEMİ

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün bünyesine kattığı 260 araçtan 2'si Edirne'ye gönderildi. Otoyol trafik polisleri için özel olarak tasarlanan araçların üzerindeki kayan yazı levhası dikkati çekiyor.

YEŞİL ŞERİTLER GÖZE ÇARPIYOR

Avrupa'da olduğu gibi sürücüleri uyaran bu levhalar sayesinde trafik polisleri, otoyol trafiğinde sürücülerle iletişim halinde olacak. Böylece otoyol trafik polislerinin uyarı mesajları sürücülere doğrudan iletilebilecek. Araçların üzerindeki yeşil şeritler de tasarımın ilginç unsurlarından biri.

5 YILDIZ ALDI

Trafik polislerinin hizmetine verilen 260 Corolla, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne geçen ay teslim edildi. Türkiye'de üretilip satışa sunulan 11. nesil Corolla'nın, teknolojik üstünlüğünün yanı sıra Amerikan Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi'nin (NHTSA) yaptığı ayrıntılı genel güvenlik değerlendirmesi sonucunda en yüksek puan olan 5 yıldız aldığı bildirildi.