Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölüme Koştuğu An, Kameralara Yansıdı

Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölüme Koştuğu An, Kameralara Yansıdı

Karabük'te, yolun karşısına geçmek isteyen 18 yaşındaki üniversite öğrencisi, otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Kaza anı kameralara yansıdı.

Feci kaza, Karabük-Kastamonu yolu 100'üncü Yıl Mahallesi Pazaryeri bölgesinde meydana geldi. Karabük yönüne giden Sabri B. (67), idaresindeki 78 BS 130 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmek isteyen Şirin Ok'a çarptı. Elinde meyve dolu poşetle yola savrulan Ok, ağır yaralandı.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Haber verilmesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla yakındaki özel bir hastaneye kaldırılan Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Şirin Ok, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan incelmelerin ardından yol yeniden ulaşıma açıldı.

"KENDİMİZİ ZAPT EDEMEDİK"

İfadesi alınmak üzere eşi Naciye B. ile birlikte karakola götürülen sürücü Sabri B.,"Çocuk birden atladı önümüze. Gördüm ben onu 30 metre falan ilerdeyken. Bir de vurduktan sonra gördüm" dedi. Eşi Naciye B. ise "Ağır ağır sakin bir şekilde geliyorduk. 70-80 arasında. Önümüze atlayınca vurduk biz artık, kendimizi zaptedemedik" diye konuştu. Bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA