Otobüste Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Otobüste Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Esenler'de Otobüsün İçinde Mahsur Kalan Vatandaşlar, Sel Baskınıyla Birlikte Aracın Üzerine Çıktı. Çaresiz Bir Şekilde Bot Bekleyen İtfaiye Ekipleri, Okulun Duvarını Kullanarak Teller Yardımıyla Otobüse Ulaşmaya Çalıştı. Mahsur Kalan Vatandaşlar, Botlarla Kurtarıldı.

Otobüste Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Esenler'de otobüsün içinde mahsur kalan vatandaşlar, sel baskınıyla birlikte aracın üzerine çıktı. Çaresiz bir şekilde bot bekleyen itfaiye ekipleri, okulun duvarını kullanarak teller yardımıyla otobüse ulaşmaya çalıştı. Mahsur kalan vatandaşlar, botlarla kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Esenler Oruç Reis ve Turgut Reis mahallesinde aniden bastıran yağmur nedeniyle çok sayıda vatandaş araçlarının içinde mahsur kaldı. Saatlerce yardım bekleyen vatandaşların bazıları canını zor kurtarırken, bazı vatandaşlar ise otobüsün üzerine çıkarak yardım bekledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çaresiz bir şekilde bot beklerken en sonunda bir okulun duvarını kullanarak otobüse ulaşmaya çalıştı. Uzun süren çabalarının ardından otobüsün üzerindeki vatandaşlara ulaşan itfaiye

erleri şahısları botla taşıdı. Vatandaşlar ardından okulun duvarının üzerinden yürüyerek tellere tutunarak kurtuldu. Aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu otobüsün Sinop'a gitmek için yola çıktığı ve benzinliğe girdiği sırada aniden sel bastırdığı öğrenildi. Benzinliğin içinde bulunan çok sayıda aracın ise suyun içinde yüzdüğü görüldü.

(ME-RA-ÖK-Y)

Kaynak: İHA