Otizme Çözüm Var

Otizme Çözüm Var

Türkiye'nin en cesur hekimi Prof. Dr. Ahmet Aydın'dan yeni nesilleri kurtaracak kitap.

Otizme Çözüm Var

"Kız mı olsun, oğlan mı?" diye sorarlar hamilelere. Cevap bellidir: "Eli ayağı düzgün olsun da, ister kız, ister oğlan olsun…" Bebeğin sağlıklı olması bütün anne babaların ortak rüyasıdır.

Günümüzde öyle aileler var ki, sağlıklı doğan, 1-2 yaşına kadar sağlıklı gelişen, onlara agucuk yapan, gülen bebekleri yüzlerine bakmaz, onlarla iletişim kurmaz oluyor. Diğer çocuklarla oynamıyor, diğer çocuklar gibi davranmıyor. Otizm teşhisi konuyor. Aile kahroluyor.

Çağımızın vebası diyorlar otizme. Salgın bir hastalık gibi yayılıyor. Suçlu hepimiziz... Dünyayı kirletenler…

Analarının korunaklı rahminde bile kendilerini bulan zehirlerden kurtulamıyor bazı bebekler. Hastalanmasınlar diye vuruldukları aşıdan, antibiyotikten, başlarına sürülen şampuandan zehirleniyorlar. Kimi zaman renkli gazozun boyası, kimi zaman da elma kurtlanmasın diye kullanılan tarım ilacı vuruyor yavruları. Hamile annenin saç boyası, ruju; uyudukları odanın PVC pencere çerçevesi, duvar boyası da masum değil. Zehir vücutlarında geziniyor, en çok da beyin ve sinir hücrelerinde… Zehir onu ne kadar erken yakalamışsa, hastalığın şiddeti de o kadar ağır oluyor. Anne karnında yakalamışsa çok daha ağır…

Mide-bağırsak sorunları, bunlara bağlı olarak gelişen vitamin, mineral ve amino asit eksiklikleri, başta süt ve buğday olmak üzere çeşitli gıda proteinlerine karşı gelişen besin tahammülsüzlükleri, yeteri kadar güneşlenmeme ve maruz kalınan çeşitli toksinler bir araya geldiğinde otizm tablosu oluşuyor.

Herkesin gördüğü gibi göremiyor, işittiği gibi işitemiyor, kafalarının içinde bir ışık ve ses bombardımanıyla yaşıyor otizmli çocuklar… O küçücük vücutlarında binbir türlü sorunla uğraşıyor; beyin kan akımında azalma, sinir sistemi iltihabı (nöroenflamasyon), bağışıklık yetersizliği, oksidatif stres, mitokondri fonksiyon bozukluğu, sinir-ileticisi (nörotransmitter) bozukluğu, toksin temizleme sorunları ve bağırsak florası bozukluğu ile mücadele etmeye çalışıyorlar...

Eskiden, otizm kelimesi nadiren duyulurdu. Belki de, "Yağmur Adam" filminde Dustin Hoffman'ın canlandırdığı karakterin hastalığı olarak tanıdık sadece. Şu anda ABD'de her 150 çocuktan biri otizmli. Otizm sorunu, Türkiye'de de bir çığ gibi büyüyor.

Prof. Dr. Ahmet Aydın ve Uz. Dr. Cem Kınacı'nın birlikte hazırladıkları kitap, "otizm tedavi edilebilir" diyerek, otizmi ailesinde yaşayanlara yardımcı olmayı hedefliyor. Otizmin biyomedikal tedavisini detaylarıyla anlatıyor. Konuyla ilgilenen hekimlere ışık tutuyor, dünya çapındaki literatürü gösteriyor. Asıl hedefiyse başka, henüz doğmamış çocukları kurtarmak… Alacağınız önlemlerle, yiyip içtiğinize, kullanacağınız kozmetiğe, duvar boyasına göstereceğiniz özenle bu salgının önüne geçmek mümkün. Bir anne, sadece yoğurt mayalamakla bile çocuklarının hayatını değiştirebilir…

Yuva kurmayı düşünenler, hamileler, emzikliler, küçük bebeği olanlar! Bu kitabı lütfen okuyun... Çocuklar bizden yardım bekliyor!

Kitabın Bölümleri

Otizmin tarihçesi
Otizmin tanı kriterleri ve sınıflaması
Otizmin özellikleri ve klinik belirtileri
Otizmin nedenleri ve oluşum mekanizması
Toksinler: Genel bilgiler
Otizm ve toksik maddeler
Probiyotikler: Genel bilgiler
Otistik çocuklarda mide-bağırsak sorunları
Otizm ve alerjik hastalıklar
Otistik çocuklarda vitamin ve mineral dengesi
Otizmin ana nedeni D vitamini eksikliği mi?
Otizm, iltihap ve balıkyağı
Otizmde amino asit yetersizlikleri
Otizm ve oksidatif süreç
Otizm - immünoloji - enfeksiyonlar
Otizm tanısında kullanılan laboratuar araştırmaları
Otizmde tıbbi görüntüleme yöntemleri
Biyomedikal tedavinin temel ilkeleri
Kazeinsiz-glütensiz diyet
Bağırsak florasının normale döndürülmesi
Oksalat diyeti ve otizm
Ağır metallerin ve diğer toksinlerin temizlenmesi
Otizm ve ilaçlar
Hiperbarik oksijen tedavisi (HBOT)
Özel eğitim
Otizm ve aşılar
Otistikler için diyet listesi
Otizmde kullanılan vitaminler
Sindirim preparatları
Oksalatlı gıdalar
Ağır metal kaynakları
Uyku sorunları
Amino asit kaynakları
Amino asit tahlilinin yorumlanması
Organik asit tahlilinin yorumlanması
Otizmden korunmanın yolları
Türkiye'deki hiperbarik oksijen tedavi merkezleri
Önemli bilgiler
T.C. Sağlık Bakanlığı, birinci basamağa yönelik zehirlenmeler tanı ve tedavi rehberleri