Otistik Çocuklar ile Minik Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim

Otistik Çocuklar ile Minik Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi "Otizm'de Farkındalık" Konulu Etkinliğini Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde Özel Bir Çalışma ile Gerçekleştirdi.Alkın Sanat Merkezi Murat Ilgın Tiyatro Grubu'nun Sunduğu "Akıllı Tavşan Trafikte" İsimli Gösteri, Otistik Çocuklara ve İlköğretim Öğrencilerine Sahnelendi.

02.05.2010 18:09 | Son Güncelleme: 02.05.2010 18:09
Otistik Çocuklar ile Minik Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi "Otizm'de Farkındalık" konulu etkinliğini Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde özel bir çalışma ile gerçekleştirdi.

Alkın Sanat Merkezi Murat Ilgın Tiyatro Grubu'nun sunduğu "Akıllı Tavşan Trafikte" isimli gösteri, otistik çocuklara ve ilköğretim öğrencilerine sahnelendi.

Akıllı tavşanın trafik macerasının anlatıldığı oyunda otistik çocuklar ve ilköğretim okullarının bir, iki ve üçüncü sınıf öğrencileri hem kıssadan hisse çıkardı hem de büyük keyif aldı, eğlendi.

Otizmin ne tür bir hastalık olduğunu, otistik yaşıtları ile birlikte oyun izlerken daha iyi gözlemleyen çocuklar otizmde farkındalık hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda çok farklı bir gün geçirdi.

Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hülya Polat, "Biz bu tür farkındalık etkinlikleri düzenleyerek bazı özel durumlara dikkat çekmeye çalışıyoruz. Daha öncede tekerlekli sandalyede yaşam nasıl oluyor ve âmâlık gibi gibi özel durumlar için farkındalık etkinlikleri düzenlemiştik. Bu tür çalışmaları da genelde okullarda öğrencilerimize yapıyoruz. Amacımız çocuklarımıza bazı şeyleri fark ettirebilmek ve bu konuda bilgi sahibi yapmak. Öğretmek. Hepimiz ortak bir dünyada yaşıyoruz. Birbirimizi anlamak zorundayız." diye konuştu.

Çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Polat, "Sırada başka çalışmalarımız ve etkinliklerimiz var. Herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum." dedi.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Otistik Çocuklar ile Minik Öğrencilere Tiyatrolu Eğitim - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.04.2020 12:12:13. #1.12#
title