Otistik Çocuklar İçin ‘Her Yöne 90 Dakika’

Otistik Çocuklar İçin ‘Her Yöne 90 Dakika’

Otistik Çocuklar İçin ‘Her Yöne 90 Dakika’
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

MANİSA Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İstanbul Meydan Sahnesi'nin 'Her Yöne 90 Dakika' adlı güldürü oyununa ev sahipliği yaptı.

Manisalıları kahkahaya boğan oyunun gelirleri, Manisa'da Yaşayan Otistik Çocukları Destekleme Derneği'ne bağışlandı. 'Sınırsız Eğlence' sloganıyla 2 perde olarak sahnelenen oyun, Manisalı tiyatro severlerin beğenisini kazandı.

İstanbul Meydan Sahnesi oyuncuları; tamamı komedi olan 'Her Yöne 90 Dakika' adlı iki perdeli oyununu Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda sergiledi. Televizyondan tanınan ünlü oyuncular 'Olacak O Kadar'dan Ahmet Çevik, 'Cennet Mahallesi'nden Ahmet Kabasakal, 'Papatyam' dizisinden tanınan Deniz Oral, 'Cümbür Cemaat Aile'den Fulden Akyürek, 'Zerda'dan Şule Cengiz ve 'Avrupa Yakası' dizisinde Tacettin karakterini canlandıran Veysel Diker'in rol aldığı 'Her Yöne 90 Dakika' adlı oyun; büyük dikkatle izlenerek, izleyenleri adeta kahkaha boğdu. Oyunu Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün eşi Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol ve çok sayıda Manisalı tiyatro sever izledi.

Seyirci de Oyuna Katıldı

Ülkemizde yaşanan trajik olayları komik bir dille izleyicisiyle paylaşan usta tiyatrocular, Manisalılardan da büyük ilgi gördü. Seyfi Şahin'in yazdığı, Faruk Sofuoğlu'nun yapımcılığını üstlendiği, müziklerini Aras Deniz Sipahi'nin bestelediği, dekor tasarımı ise Can Asil Özmen'e ait olan tiyatro oyununu, ünlü THM Sanatçısı Yavuz Bingöl yönetti. Oyun, başlangıcından bitimine kadar izleyenleri kahkahaya boğdu. Tiyatro oyununda sahnelenen ve en çok alkışı toplayan 'İzdivaç' adlı bölüm oldu. İki Manisalının da interaktif olarak katıldığı bölümde, kahkaha tufanı yaşandı. Oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, oyuncuları tek tek kutlayarak, çiçek takdim etti. Oyunun gelirleri, Manisa'da Yaşayan Otistik Çocukları Destekleme Derneği'ne bağışlandı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title