ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Erken Tatil

ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Erken Tatil

Bakan Çelik, Lise Son Sınıfta ÖSS'ye Girecek Öğrencilerin Bu Yöndeki Motivasyonlarının Arttırılması, Streslerinin Azaltılması İçin 9-13 Haziran Tarihleri Arasında İzinli Sayılacaklarını Bildirdi.

ÖSS'ye Girecek Öğrencilere Erken Tatil

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, lise son sınıfta ÖSS'ye girecek öğrencilerin bu yöndeki motivasyonlarının arttırılması, sınav streslerinin azaltılması amacıyla 9-13 Haziran tarihleri arasında izinli sayılacaklarını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzasıyla yayınlanan genelgede; ÖSS'nin 15 Haziran 2008 tarihinde yapılacağı hatırlatıldı. Genelgede; "öğrencilerin sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerinin sağlanması ve bu yöndeki motivasyonlarının arttırılması, yıl boyu yoğun bir çalışma temposu gösteren öğrencilerin sınav streslerinin azaltılması amacıyla yıl içinde yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmelerin tamamlanmış olması da dikkate alınarak, 2007-2008 öğretim yılı ortaöğretim kurumları son sınıf öğrencilerinin bu yıla mahsus olmak üzere 9-13 Haziran tarihleri arasında izinli sayılacakları" bildirildi. Devamsızlıkların 6 Haziran 2008 günü itibariyle değerlendirileceği kaydedildi.

Genelgede, "Ancak 3308 Sayılı kanun hükümlerine göre işletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin ders yılının son haftasında yapılması gereken yıl sonu beceri sınavları, çalışma takviminde belirtilen tarihlerde yapılacaktır." denildi.