Osmanlı Devleti Haberleri

Osmanlı Devleti haber, Osmanlı Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osmanlı Devleti - 1.5.2020
Osmanlı Devleti'nde salgınlarda Kabe örtüsünden, mukaddes hediyelere kadar karantina uygulanmış
Günümüzde dünyanın güçlü devletlerinin yeni tip koronavirüs (Kovit-19) salgını nedeniyle başvurmak zorunda kaldığı, şehirlere girişin yasaklanması ve karantina gibi sıkı tedbirlerin 19'uncu yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından da uygulanmak zorunda kalındığı ortaya çıktı.
Osmanlı Devleti - 30.4.2020
TNKÜ'de "Kut'ül Amare Zaferi'nin 104. yılını anma" sanal konferansı yapıldı
Doç. Dr. Öztaş da 1916 yılında Irak Cephesi'nde kazanılan Kut'ül Amare Zaferi'nin, Osmanlı Devleti'nin 1.
Osmanlı Devleti - 29.4.2020
BBP Genel Başkanı Destici, "Öcalan'a ailesiyle telefonla görüşme izni verilmesiyle ne murat...
Destici, Ermeni sorunuyla ilgili konuyu özetleyen bir yazı da kaleme alarak şu ifadeleri kullandı: "Dünya Savaşı nedeniyle, çok sayıda cephede savaşan Osmanlı Devleti, Ermeni çetelerinin, ayırarak söylüyorum, Ermeni tebaanın değil, çoğu sivillere yönelik saldırılarına, katliamlarına maruz kalmış, devlet, aynı devletin vatandaşı olan farklı etnik unsurların, bir iç savaş yaşaması tehdidine karşı, Ermeni vatandaşlarını bölgeden tahliye etmiştir.
Osmanlı Devleti - 25.4.2020
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Öztek: "24 Nisan, 105 yıldır büyüyen Ermeni yalanı"
"Ermeni çeteler, Anadolu köylerinde insanları diri diri yakmışlar, yapmadıkları işkence bırakmamışlardır" 1915 yılının 1. Dünya Savaşı'nın en kanlı günlerinin yaşandığı bir tarih olduğunu söyleyen Öztek, "Osmanlı Devletini yok etmeye kararlı olup, toprakları üzerinde var olan petrole sahip olma niyeti ile hareket eden hakim güçlere karşı Osmanlı tam 15 cephede birden savaş vermiştir.
Osmanlı Devleti - 25.4.2020
ABD'li profesörden "Ermeniler yaptıkları kanlı saldırıları konuşmuyor" eleştirisi
Ermeni çetelerinin, savaşlardan yorgun düşen Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu zorlu durumu fırsat olarak gördüğünü ve Birinci Dünya Savaşı'ndan en az 50 yıl önce Osmanlı Devleti'ne karşı saldırılar düzenlediğini belirten Gunter, buna atfen Ermeni çeteler tarafından 21 Temmuz 1905 günü Osmanlı Padişahı II.
Osmanlı Devleti - 24.4.2020
Prof. Dr. İbrahim Öztek: "Ermeniler sürdürdükleri büyük yalanı terk etmelidir"
Halbuki; Büyük savaşta Erzurum'da bulunan Amerikan komiseri General James Guthrie Harbord ve Osmanlı devleti Alman komutanlarından Orgeneral Paul Bronsart Von Schellendorf ve o günleri yaşayan Rus ve Fransız subayların raporları tamamen Ermeni cinayet ve katliamlarını anlatmaktadır.
Osmanlı Devleti - 22.4.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan 23 Nisan mesajı Açıklaması
Karamollaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkenin, Birinci Dünya Savaşı'nı yaşadığını, yıkıcı etkileriyle karşı karşıya kaldığını, ardından da Osmanlı Devleti'nin tarih sahnesinden silindiğini, küresel emperyalizmin emellerini gerçekleştirme fırsatı yakalayarak, başta Anadolu olmak üzere Osmanlı coğrafyasını işgal ettiğini hatırlattı.
Osmanlı Devleti - 21.4.2020
Vakıflar Genel Müdürlüğünün asırlık yardım geleneği ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor
Vakıflar Genel Müdürlüğü asırlar önce Osmanlı Devleti'nin ihtiyaç sahibi aileler için yaptığı hayır işleri geleneğini bugün de 81 ilde sürdürüyor.
Osmanlı Devleti - 19.4.2020
Haftanın tarihine bakış
TBMM'nin açılışına giden adımlar, Osmanlı Devleti'nin I.
Osmanlı Devleti - 9.4.2020
Prof. Dr. İbrahim Öztek'ten Şehit Kaymakam Kemal Bey için anma mesajı
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, 101 yıl önce şehit olan Kaymakam Kemal Bey için anma mesajı yayınladı. Öztek, Şehit Kaymakam Kemal Bey'i her yıl kabri başında andıklarını fakat bu yıl korona virüs nedeniyle anma programı gerçekleştiremediklerini belirterek, "1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'ni sırtından vuran Osmanlı vatandaşı Ermenilerin son kurbanı milli şehidimiz Kaymakam Kemal Bey'i rahmetle anıyoruz.
Osmanlı Devleti - 5.4.2020
Bursa'nın fethinin 694. yıl dönümü
Orhan Gazi tarafından fethedildiğinde ele geçirilen topraklarla zaferin en büyüğünü gerçekleştiren ecdadın, bu şehri ilk başkent yapmakla kalmadığını, aynı zamanda medeniyetin de başkenti yaptığını vurgulayan Canbolat, şunları kaydetti: "Hanlar, çarşılar, bedestenler hamamlar, çeşmeler, camiler, medreseler ve ilk vakıf eserleri bu ulu şehir de inşa edildi. İlk ticari sözleşme bu şehirde imzalandı. İlk hastane ve ilk bedesten yine burada inşa edildi. Tarihimizin izlerini her köşesinde bizlere hissettiren ecdadımızın emanet ettiği bu şehrin öneminin büyük olduğunun farkındayız. Atalarımızdan bizlere emanet olan Bursamızı, gelecek kuşaklara tarihi ve doğal güzelliklerini yaşadığı çağa uygun harmanlayarak, geleceğe daha büyük umutlarla bakabilen bir şehir yapmak için her geçen gün artan bir aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyor, yüz yıllarca dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti, yeşil Bursamızın fethinin 694.
Osmanlı Devleti - 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1830- Avrupa ülkeleri, Osmanlı Devleti'nden, bağımsız Yunan Devleti'ni onaylamasını istedi.
Osmanlı Devleti - 2.4.2020
Tunus'un sembolü kadim şehir Medine'nin pırıltısını koronavirüs söndürdü
Başkent Tunus'u ziyaret edenlerin uğramadan geçmediği eski şehir diğer adıyla Medine, tarih boyunca aralarında Osmanlı Devleti'nin de bulunduğu pek çok büyük devlete ve medeniyete ev sahipliği yaptı.
Osmanlı Devleti - 26.3.2020
Koronavirüs, Ahilerin 800 yıl önce uyguladığı "gönül selamı" hatırlattı
Ahiliğin temelinde İslam tasavvufunun iyilikseverlik, yiğitlik, cömertlik, veren elin alan elden üstün olması ilkesi, yardımlaşma, hak ve adalet ölçüsü, kendi nefsin kadar karşıdaki insanları gözetme, saygı duymak, selamlaşmak gibi ahlaki değerleri olduğunu ifade eden Öztürk, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda da Ahilerin ön plana çıktığını ve Osman Gazi'den Fatih Sultan Mehmet'e kadar padişahların birer Ahi önderi olduğunu dile getirdi.
Osmanlı Devleti - 25.3.2020
Eski Sağlık Bakanı Akdağ: "AK Parti iktidarlarında aşı üretimi için ciddi gayretler oldu"
Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada, 1928'de kurulan Hıfzıssıhha Enstitüsünün, Osmanlı Devleti'nden aldığı mirası da koruyarak aşı üretmeye devam ettiğini ancak zaman içinde aşı üretiminin hem sınırlı kaldığını hem de değişen teknolojiye uyum sağlayamadığını ifade etti.
Osmanlı Devleti - 21.3.2020
İshak Paşa Sarayı koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatıldı
Osmanlı Devleti'nin Anadolu'daki en seçkin eserlerinden olan tarihi İshak Paşa Sarayı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatıldı.
Osmanlı Devleti - 18.3.2020
BBP Genel Başkanı Destici: "Bu toprakları gerçek sahipleri olan şehitlerimizden emanet aldık,...
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Çanakkale Zaferi'nin 105'inci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Çanakkale Savaşı'nın 19 Şubat 1915'de Birleşik Krallık ve Fransa gemilerinden oluşan bir donanmanın Çanakkale Boğazı'nı koruyan Osmanlı tabyalarına geçekleştirdiği geniş çaplı saldırıyla başladığını hatırlattı. Destici, "İstanbul'u işgal ederek, İstanbul ve Çanakkale Boğazlarını ele geçirmek, Almanya'nın en önemli müttefiklerinden biri olan Osmanlı Devleti'ni savaş dışı bırakarak İttifak Devletleri'ni zayıflatmak, müttefikleri Rusya'ya güvenli bir erzak ve askeri ikmal yolu açmak, İtilaf Devletleri adı verilen birliğin öncelikli amaçlarıydı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osmanlı Devleti Haberleri | Osmanlı Devleti Haber - Haberler - Sayfa 8 - Osmanlı Devleti haberleri, son dakika osmanlı devleti haber ve gelişmeleri burada. GÖRÜŞ – Orta Doğu'da kesişmeyen doğrular: BAE-Türkiye rekabeti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:22:52. #1.15#
title