Osmanlı Devleti Haberleri

Osmanlı Devleti haber, Osmanlı Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osmanlı Devleti - 15.09.2021
Başkan Büyükakın: Ahilik kültürü en güzel haliyle Kocaeli'nde yaşatılıyor
Başkan Büyükakın, "Ahilik; Selçuklu ve Osmanlı Devleti'nin ilk dönemlerinde, Anadolu'muzda sanat, ticaret ve ekonomi alanlarında faaliyet gösterenlerin bağlı oldukları çok önemli bir organizasyondur.
Osmanlı Devleti - 13.09.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (4)
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti'nin laiklik konusundaki tutumu bellidir.
Osmanlı Devleti - 12.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1705 - Osmanlı Devleti'ne sığınan Macar Kralı Tökeli İmre, İzmit'te öldü.
Osmanlı Devleti - 12.09.2021
Ahilik Haftası'na doğru
Modern dünyada ticaret ahlakı, müşteri memnuniyeti, kalite, standart, tüketici hakkı, sosyal dayanışma ve arabuluculuk gibi birçok kavramın ahilik teşkilatı çatısı altında asırlar öncesinde Anadolu topraklarında hayata geçirildiğini ifade eden Ilık, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Anadolu'daki Türk kültürünün birlik ve dayanışmanın sembolü olan ahilik, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda da önemli katkılar sağlamıştır.
Osmanlı Devleti - 10.09.2021
Bursa Valisi Canbolat, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
Birinci Dünya Savaşı sonrasında Yunanistan'ın 1920 yılında önce İzmir ve çevresini, ardından 2 Temmuz 1920 tarihinde Mustafakemalpaşa ve Karacabey'i işgal ettiğini ifade eden Canbolat, şunları kaydetti: "6 Temmuz'da ise Gemlik İngilizler tarafından işgal edildi. 8 Temmuz 1920'de de barışın ve huzurun kenti Bursa yunan askerleri tarafından işgal edildi. Ulu şehir, Osmanlı döneminden sonra en büyük acıyı bu işgal ile yaşadı. 30 Ağustos'ta Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde düşmanın tepesine indirilen yumruk ülkenin her yerinde hissedilmiş, Türk ordusu, silahlı milislerin de büyük desteği ile 2 yıl, 2 ay, 2 gün süren mücadelenin ardından 11 Eylül 1922'de Yunan askerini Bursa topraklarından çıkarmıştı. Böylelikle, Bursa'nın işgali ile TBMM'de kürsü üzerine konulan siyah örtü kaldırılmış, 11 Eylül, Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan yolda özgürlüğün ve bağımsızlığın günü olarak tarihe destansı bir zafer olarak yazılmıştır. Bursalılar için büyük önem taşıyan 11 Eylül, Türk ordusunun ve Türk milletinin, Anadolu topraklarında başlattığı onurlu mücadelenin önemli bir sonucudur. ve düşman 11 Eylül'de Anadolu insanının cesaretine ve esarete asla boyun eğmeyeceğine bir kez daha şahit olmuştur." Canbolat, "Bu duygularla Osmanlı Devleti sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş aşamasının önemli taşlarından biri olan Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunda rol oynayan başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kurtuluşun yıldönümünde aziz Bursalı hemşehrilerime huzur ve barış dolu nice yıllar diliyorum.
Osmanlı Devleti - 10.09.2021
Konya'dan gönderilen Berat Söğüt'te teslim alındı
Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alâeddin Keykubat'ın beylik alameti olarak Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'e Uç Beyliği Beratı göndermesinin yıl dönümünde Konya'dan gönderilen temsili berat, Söğüt'e ulaştı.
Osmanlı Devleti - 07.09.2021
Uzmanlar Türkiye-Mısır arasındaki diplomasi trafiğini ve ilişkilerin geleceğini AA'ya değerlendirdi
Türkiye ve Mısır yönetimlerinin, son dönemde ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde attıkları adımlar dikkati çekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osmanlı Devleti Haberleri | Osmanlı Devleti Haber - Haberler - Sayfa 7 - Osmanlı Devleti haberleri, son dakika osmanlı devleti haber ve gelişmeleri burada. Barbaroslar İshak Reis kimdir? Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı İshak Reis kim oynuyor, gerçekte kim?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:36:43. #1.14#

title