Osmanlı Devleti Haberleri

Osmanlı Devleti haber, Osmanlı Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osmanlı Devleti - 21.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, devlet yönetiminde liyakatın önemine dikkati çekerek, Osmanlı Devleti'nin liyakat olmadığı için, rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma olduğu için battığını söyledi.
Osmanlı Devleti - 18.7.2020
Osmanlı'nın at yetiştiricilik merkezi Mahmudiye'de atlar ilgi görüyor
Mahmudiye At Yetiştiricileri Geleneksel At Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (MAYAD) Başkanı Yenel Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki atçılığın köklerinin Osmanlı Devleti'ne kadar dayandığını söyledi.
Osmanlı Devleti - 17.7.2020
Bakan Akar'a Boğaziçi'den "mezun kartı"
Etkinlik kapsamında doktora tezinin konusu olan "Harbord Askeri Heyeti Raporu" hakkında sunum da yapan Akar, 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'nin yenilmesiyle ortaya çıkan tabloda büyük güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda bölgede nüfuz ve hakimiyetlerini tesis etmeye çalıştığını anımsattı.
Osmanlı Devleti - 16.7.2020
Son dakika güncel: LAMER'den yabancılara "Türk Kültürü ve Tarihi Sertifika Programı"
Programın 16 Temmuz'da başlayacağını ve 28 Ağustos'ta son bulacağını belirten Kutlu, "Türk Tarihinin Önemli Kesitleri", "İslam Tarihine Giriş", "Türkiye'de Turizm", "20. Yüzyılda Türk Romanı", "Türk Hukuk Tarihine ve Ekonomisine Giriş" ile "Osmanlı Devleti ve Öncesi Türk Tarihi" gibi derslerin olacağını kaydetti.
Osmanlı Devleti - 14.7.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin Ayasofya Camisi ile ilgili açıklamasına tepki Açıklaması
Bu açıklamayı yapan zihniyetin, "Ayasofya Camisi açılmasın" diyemediği için bu beceriksiz ve utanç verici takiye cümlesini kurduğunu aktaran Çelik, şöyle devam etti: "Türk siyasi hayatı için açıklayıcı bir şifredir: kim Osmanlı Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti'ni kavga ettirmeye çalışıyorsa, milletin egemenlik hakları ile sorunu vardır.
Osmanlı Devleti - 13.7.2020
Nijeryalı akademisyen, gazeteci ve alimlerden Ayasofya'nın ibadete açılmasına destek
Ayasofya'nın dünyanın en önemli anıtlarından ve Osmanlı Devleti'nin bir başarısı olduğuna dikkati çeken Şitta Bey, İstanbul'un "mimari mücevheri" olarak tanımladığı Ayasofya'nın, Müslümanların merkezi olarak tekrar dönüştürülmesinin yerinde bir adım olduğunu ifade etti.
Osmanlı Devleti - 13.7.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan il ve ilçe kongreleri sürecine ilişkin açıklama
MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, il ve ilçe kongrelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçın, "Son yıllarda Türkiye'de bölgemizde ve dünyada meydana gelen hadiseler, MHP ve Ülkücü hareketin milletimizin bekası açısından taşıdığı inkar edilemez değeri gözler önüne serdiği kadar, partimizin ve camiamızın sorumluluklarını da arttırmıştır. MHP kervanı Kızılelma'ya doğru emin ve kararlı adımlarla ilerlerken taşıdığı yük de günden güne ağırlaşmaktadır. Yüzüncü yılına adım adım yaklaşmakta olduğumuz genç Türk Cumhuriyeti, kemal yaşına ulaşmanın ve şanlı ecdadımızdan miras kalan tarihi misyonu ifa edecek küresel güce erişmenin sancılarını yaşamaktadır. Sayısız yokluk ve imkansızlıktan başını dik tutup güçlenerek sıyrılan Türkiye; hem kendi bölgesinde hem de dünyada seçkin bir yer edinmekle kalmamış, insanlığı saadet ve refaha kavuşturacak bir barış iklimi çağrısının yegane adresi haline gelmiştir. Aziz milletimiz, Osmanlı Devleti'nin yıkıntıları etrafında tutuşan ateş çemberinden büyük bir devlet ve yönetim tecrübesi, sarsılmaz bir azim ve kararlılık, çelik gibi bağımsızlık ve egemenlik iradesi ortaya koyarak ayağa kalkmıştır.
Osmanlı Devleti - 11.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Miladiç'in, "Türklerden intikam almanın vakti geldi." sözünü hatırlatan Akçay, şöyle konuştu: "Batı'nın Türk milletine olan asırlık kinini ortaya koymuştur. Osmanlı Devleti'nin nizam-ı alem ülküsüyle adaletle yönettiği topraklar, Batı'nın ırkçı, Darwinist, sömürgeci, materyalist zihniyetiyle kana bulanmıştır.
Osmanlı Devleti - 11.7.2020
AA ve YTB iş birliğinde "Asya Pasifik Online Medya Eğitim Programı" başladı
Benzer şekilde Türkiye'deki olumlu insan hikayeleri, başarılı çalışmalar, kültür-sanat ve teknolojik gelişmelerin de görmezden gelinebildiğine işaret eden İşbilir, "Bu küresel medya kısır döngüsünü kırmak, yerel sesleri yükseltmemiz gerekiyor." dedi. YTB Asya Pasifik Bölgesi Koordinatörü Ebubekir Kadri Bişkinler de Asya-Pasifik bölgesindeki ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerine işaret ederek geçen yıl YTB'nin bu bölgeye yönelik programlardan yaklaşık 750 kişinin faydalandığını vurguladı. Bişkinler, YTB'nin, Osmanlı Devleti'nin Güney Asya ülkeleriyle ilişkisi üzerine bir proje ile bölgede yaşayan ve Osmanlı soyundan gelen aileleri konu alan bir eser çalışmasına devam ettiğini sözlerine ekledi.
Osmanlı Devleti - 10.7.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan 'Ayasofya' açıklaması
Söz konusu karar açıklanmadan önce, MHP olarak Türk milletinin vazgeçilmez egemenlik hakları ve bekası açısından büyük önem taşıyan bazı hususların altını bir kez daha çizmeyi görev bildiklerini belirten Yalçın, şu değerlendirmede bulundu: "Batı dünyasında hala Ayasofya'nın unutulmamış olması ve 576 yıl önce sonsuza dek Türklere ait bir varlık haline gelmiş olan bu ibadethaneyle ilgili beyhude rüyalar görülmesi çok manidardır. Yüzyıllarca süren Haçlı seferlerine son veren ve tarihin akışını değiştiren büyük bir hamlenin küresel etkileri karşısında duyulan eziklik ve aşağılık duygusunun hafızalardan silinmediği anlaşılmaktadır. Osmanlı Devleti'nin Batılı güçlerle yaptığı askeri, siyasi ve diplomatik savaşlarda, hep bu sinsi ve aşağılık emellerin yansımaları görülmektedir.
Osmanlı Devleti - 9.7.2020
Lübnan'da Türkiye'ye hakaret eden Ermeni asıllı sunucu mahkemeye sevk edildi
Ermeni asıllı sunucunun sözleri tepkiye yol açmıştı Ermeni asıllı Der Haroutian, geçen ay canlı yayın sırasında, konuğu eski Çevre Bakanı Viam Vehhab ile Osmanlı Devleti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde hakaret içerikli ifadeler kullanmıştı.
Osmanlı Devleti - 9.7.2020
Osmaneli'nin tarihi yapıları arasında "geçmişe yolculuk"
Osmanlı Devleti başta olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bilecik'in Osmaneli ilçesi, tarihi cami ve konaklarıyla ziyaretçilerini adeta geçmişe yolculuğa çıkarıyor.
Osmanlı Devleti - 8.7.2020
Libya politikasına destek bulamayan Macron Türkiye karşıtılığına sığınıyor
Karşı hamle olarak, bu yalnızlığın etkisini azaltmak amacıyla, Fransız dışişlerinde özellikle Türkiye aleyhtarlığının arttığını görmek mümkün. Osmanlı Devleti'nin yeniden ihya edileceği, Avrupa'nın tehlikeye gireceği gibi söylemler gerek basında gerekse siyasilerin açıklamalarında sıkça yer alıyor.
Osmanlı Devleti - 7.7.2020
"Osmanlı belgelerindeki Kuveyt" kitap haline getirildi
Kitapta Kuveyt'in 19. yüzyılın ikinci yarısındaki tarihinin önemli bir bölümünün kapsandığını ifade eden Eren, Osmanlı Devleti'nin bölgedeki hadiseler karşısındaki tavrı, Kuveyt yöneticileri olan Sabah Ailesinin Osmanlı Devleti nezdinde sahip olduğu yüksek statü ve ayrıcalıkların da kitaba yansıdığını vurguladı.
Osmanlı Devleti - 7.7.2020
Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinde sancak nöbeti başlıyor
Osmanlı'nın ilk payitahtı Bursa'da, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi'nin türbeleri önünde, sancak nöbeti tutulacak.
Osmanlı Devleti - 7.7.2020
Son dakika! Tarihi konakta kahvenin tarihine 500 yıllık yolculuk
Müzede birçok yerden toplanan materyallerin sergilendiğini hatırlatan Çınar, "Müzemizde kahve yapımıyla ilgili 510 farklı obje bulunuyor. Hindistan'dan Çin'e Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Osmanlı Devleti'ne kadar bulabildiğimiz tüm objeleri burada sergiliyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osmanlı Devleti Haberleri | Osmanlı Devleti Haber - Haberler - Sayfa 5 - Osmanlı Devleti haberleri, son dakika osmanlı devleti haber ve gelişmeleri burada. BAYBURT KALESİ'NDE TARİHİ KALINTI VE ESERLERE ULAŞILDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 19:03:34. #1.14#
title