Osmanlı Devleti Haberleri

Osmanlı Devleti haber, Osmanlı Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osmanlı Devleti - 28.10.2021
Yerel yöneticilerden 29 Ekim mesajları
Başkan Özlü: "Mücadeleyi bizler de sürdürüyoruz" Vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik eden Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü: "Aziz Türk milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun'da istiklal ateşini yakarak imkansızlıklar içinde büyük bir milli ruh ve sarsılmaz imanıyla vatanı için kanını ve canını feda ederek destansı bir zafere daha imza atıp İstiklal Savaşı'nı kazanmış, topraklarımıza karşı yönelen tehditleri bertaraf etmiştir. Binlerce yıllık tarihimize altın harflerle yazılan ve milletçe topyekün kazandığımız bu destansı zafer, 29 Ekim 1923 yılında Ankara'da ilan edilen Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Milletimizin azmi ve büyük başarısı ile işgalden kurtarılan Anayurdumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yine milletin egemenliğine Cumhuriyet'in ilanıyla bırakılmıştır. Binlerce yıllık kadim bir geçmişimiz ve devlet olma tecrübemiz ile 600 yıllık cihana hükmeden Osmanlı Devleti'nin mirası üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyetimiz, bugün 98 yaşında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi 'Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelesini, bizler de büyük bir gayretle sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.
Osmanlı Devleti - 28.10.2021
AK Parti'li Kurtulmuş, 3. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu'nda konuştu: (2)
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Yüz sene evvel Osmanlı cihan devletini yıkmak için milliyetçilikleri, kavmiyetçilikleri nasıl kullandılarsa, o zaman bir takım çeteleri ikna ederek, kışkırtarak, silah vererek onların önünü açarak nasıl Osmanlı Devleti'nin 20 yılda paramparça...
Osmanlı Devleti - 28.10.2021
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Gaziantep'te bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Osmanlı Devleti - 28.10.2021
Başkan Arda: Asla başaramayacaklar
Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği ve bir hafta süren Cumhuriyet Bayramı kutlamaları panel ve konserle devam etti. Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Atatürk ve Cumhuriyet'e Giden Süreç" panelinde Prof. Dr. Hasan Mert, Gaziemirli yurttaşlarla bilgilerini paylaştı. Prof. Dr. Hasan Mert, Osmanlı Devleti'nin yıkılışı, Cumhuriyet yönetimine ve hanedanlık düzeninden seçimle işbaşına gelen idari sisteme nasıl geçildiği ve bu süreçte Atatürk'ün rolünü anlattı.
Osmanlı Devleti - 26.10.2021
AK Parti'li Yayman, gündemi değerlendirdi Açıklaması
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 10 büyükelçinin Türkiye'de devam eden bir davaya yönelik açıklamalarında muhalefetin izlediği tavrı eleştirerek, "Sanki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir vatandaşı ya da muhalefet partisi gibi değil de...
Osmanlı Devleti - 25.10.2021
Trabzon Valisi Ustaoğlu Trabzon'un fethinin yıl dönümünü kutladı
Tarih boyunca Anadolu gibi stratejik bir coğrafyaya egemen olmak isteyen uygarlıkların Trabzon'u ele geçirmek istediklerini ifade eden Ustaoğlu, şunları kaydetti: "Trabzon, İstanbul'un fethinden sonra Büyük Kumandan Fatih Sultan Mehmet'in hedefi olmuş ve 26 Ekim 1461'de Osmanlı Devleti'nin hakimiyeti altına girmiştir.
Osmanlı Devleti - 25.10.2021
Trabzon'un fethinin 560. yıl dönümü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon'un fethinin 560. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Osmanlı Devleti - 24.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1918-Birinci Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti ile galip devletler arasında Mondros Mütarekesi imzalandı.
Osmanlı Devleti - 23.10.2021
"Dünya Hukuk Sistemlerinde Avukatlık Sempozyumu" İstanbul'da başladı
Prof. Dr. Ak, Roma'da avukatlık mesleğinin doğuşuna ve İslam Hukuku'na değinirken, Osmanlı Devleti döneminde avukatların işini arzuhalcilerin yaptığını aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osmanlı Devleti Haberleri | Osmanlı Devleti Haber - Haberler - Sayfa 3 - Osmanlı Devleti haberleri, son dakika osmanlı devleti haber ve gelişmeleri burada. Başkan Arda: Asla başaramayacaklar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:14:29. #1.15#

title