OSMANLI DEVLETİ HABERLERİ

Osmanlı Devleti Haberleri

Osmanlı Devleti haber, Osmanlı Devleti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osmanlı Devleti - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Arnavutların kendi topraklarındaki refahı adına Osmanlı Devleti'nin varlığının kritik önemi, Osmanlı'nın dağılma süreciyle çok derinden hissedilmeye başlanmıştı.
Osmanlı Devleti - 25.11.2020
Japonya'da üniversite öğrencilerine ezan semineri
İslamiyet kapsamındaki iman, itikat, ahlak esasları üzerine sunum yapan Çınar, Osmanlı Devleti'nde ezanın okunuş seyrine ilişkin bilgi verdi.
Osmanlı Devleti - 23.11.2020
Tuna Nehri'nde Osmanlı dönemine ait taş gülle bulundu
Osmanlı Devleti, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 1541-1686 arasında hüküm sürdü.
Osmanlı Devleti - 20.11.2020
Somali'de yaklaşan seçimler ve olası dış müdahale
Türkiye'nin yatırım projelerinin 100 milyon dolara ulaşması, Türk hükümetini Somali'deki en büyük yabancı yatırımcı yapıyor. Osmanlı Devleti dönemine dek uzanan Türkiye-Somali kardeşlik ilişkilerini Erdoğan 2000'lerde yeniden canlandırdı.
Osmanlı Devleti - 19.11.2020
Son dakika haberleri... Türk askeri 102 yıl sonra yeniden Azerbaycan'da
Azerbaycan 28 Mayıs 1918'de Milli Şürası'nı kurarak bağımsızlığını ilan etti. Bu dönemde Bakü Bolşevikler, İngilizler ve Ermenilerin işgali altındaydı. Bakü'de Azerbaycan Türklerine karşı büyük bir kıyım gerçekleştiren Ermeniler, yeni kurulan cumhuriyetin varlığını da tehdit ediyordu. Fethali Han Hoyski'nin başkanlık ettiği Şüra'da 4 Haziran 1918 tarihinde, Osmanlı Devleti ile Batum Antlaşması'nı imzalayarak Osmanlı Devleti'nden askeri yardım talebinde bulundu.
Osmanlı Devleti - 19.11.2020
Kanadalı Müslüman gezgin Türkiye'nin inanç merkezleri ve tarihi yapılarına hayran kaldı
Tarihi camiyi gezerken duygulandı Yaklaşık bir aydır Türkiye'yi dolaşan Müslüman genç, Doğubayazıt ilçesinde bulunan Osmanlı Devleti'nin Anadolu'daki en seçkin eserlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde de yer alan İshak Paşa Sarayı'nı da görme fırsatı buldu.
Osmanlı Devleti - 17.11.2020
Sıcak bölgelere göç eden leyleklerin yuvaları hazırlanıyor
Osmanlı Devleti zamanında da kuşların beslenmesi korunması ve barınması için vakıflar ve hastaneler kurulduğunu anlatan Öztürk, "Bu hassasiyetin yaşanması için Sayın Vali'mizin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda ve yöre halkının destekleri, bölgedeki tesislerin katkılarıyla projemizi uyguluyoruz.
Osmanlı Devleti - 13.11.2020
Tarihi Ravanda Kalesi ihtişamıyla ziyaretçilerini büyülüyor
Kent merkezine 24 kilometre uzaklığındaki Belenözü köyü yakınlarında yüksek konik bir tepe üzerine kurulan Ravanda Kalesi'nin inşa edildiği döneme ilişkin net bir bilgi bulunmasa da tarih boyunca Hitit, Memluklular, Bizans ve Osmanlı devleti gibi bölgeye egemen olan medeniyetlere asırlar boyu ev sahipliği yaptı.
Osmanlı Devleti - 10.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kemal Kılıçdaroğlu, Osmanlı devleti yıkılırken kendi parasını basacak milli bankası olmadığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Acı ama gerçek.
Osmanlı Devleti - 10.11.2020
"İlim Membaı Maveraünnehir" sempozyumunda hadis ilmi konuşuldu
Maveraünnehir ve Osmanlı ilişkilerine de değinen Haşimi, Osmanlı Devleti'nin şer'i ve hadis bilimlerinin aktarılmasında bir köprü vazifesi gördüğünü söyleyerek, Sultan Abdülhamid'in Sahih-i Buhari'nin Mısır'da basılmasını sağladığını, eserin İstanbul'da camide okutulması emrini verdiğini ifade etti.
Osmanlı Devleti - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1914- Osmanlı Devleti, I.
Osmanlı Devleti - 7.11.2020
Afganistan'da "Şeyh Edebali Su Kuyusu" hizmete açıldı
Osmanlı Devleti'nin manevi mimarlarından Şeyh Edebali'nin adıyla açılan su kuyusunun bölge halkına umut olduğu, açılışta çocukların sevinçle hayırseverlere teşekkür ettiği aktarıldı.
Osmanlı Devleti - 6.11.2020
Son dakika haberleri! Güney Afrikalı Müslümanlar, İzmir'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı
Cuma namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazında duygularını paylaşan MJC Başkan Yardımcısı Allie, geçmişte ve günümüzde Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya Müslümanlarına yaptığı katkılardan övgüyle bahsetti.
Osmanlı Devleti - 6.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
Seferihisar açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunami nedeniyle Sığacık Mahallesi'nde 1 kişi yaşamını yitirdi. Çok sayıda tekne, ev ve iş yeri zarar gördü. Deniz suyunun 2 metre yükseldiği bölgede, Osmanlı Devleti'nin 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle yaptırılan Sığacık Kalesi'de tsunamiden olumsuz etkilendi.
Osmanlı Devleti - 5.11.2020
Prof. Dr. Ömer Türker, "Anadolu İrfanı"nı anlattı
Türker, İslam düşünce geleneklerinin, kelam, felsefe, fıkıh veya tasavvuf geleneklerinin Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan önce teşekkül ettiğini anımsatarak, "Bunların büyük şahsiyetleri yetişmiş, temel dönemleri yaşanmıştı.
Osmanlı Devleti - 1.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1914- Rusya, Osmanlı Devleti'ne savaş ilan etti.
Osmanlı Devleti - 28.10.2020
"Uyanış: Büyük Selçuklu" dizisine deri kostüm ve aksesuar üretiyorlar
Orta Doğu ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok tarihi dizi ve yapımda yer alan kostüm ve aksesuarları tasarladıklarını dile getiren Kocaoğlu, şöyle devam etti: "4 yılda birçok projede yer aldık. Dolu dolu bir süreç yaşadık. Şu an 'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisi ile çalışıyoruz. Proje gerçekten çok güzel bir proje, bu konuda TRT'yi tebrik etmek gerekiyor. Senaryo, çekim teknikleri ve kadrosuyla reyting rekorları kıran bir proje. Daha yeni başladı, ileride çok daha heyecanlı bölümler izleyicisiyle buluşacak. Bu projede yer aldığımız için mutluyuz." "Alp kostümlerine çok fazla merak var" Kocaoğlu, Osmanlı Devleti'nin temellerini atan Ertuğrul Gazi'nin hayatını ve liderliğini yaptığı Kayı Boyu'nun mücadelesini ekranlara taşıyan "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile alp kıyafetlerine ilginin arttığını vurguladı.
Osmanlı Devleti - 27.10.2020
İzmir Olgunlaşma Enstitüsü sanal ortamda"Manisa Şehzadeleri" temalı sergi açtı
Bu kapsamda, Osmanlı Devleti döneminde şehzadelerin eğitildiği Manisa Sancağı ile burada eğitim alan 5 şehzadenin hikayeleri, giyim, kuşam ve aksesuarlarını konu alan 50 eserlik sergi hazırlandı.
Osmanlı Devleti - 27.10.2020
Padişah türbeleri için 150-200 yıl dayanabilecek sanduka örtüsü işliyorlar
Osmanlı Devleti'nin Kuruluş Dönemi padişahlarının türbelerindeki sanduka örtüleri (puşide), Bursa Olgunlaşma Enstitüsünce geleneksel yöntemler kullanılarak hazırlanıyor.
Osmanlı Devleti - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1918-Birinci Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti ile galip devletler arasında Mondros Mütarekesi imzalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osmanlı Devleti Haberleri | Osmanlı Devleti Haber - Haberler - Osmanlı Devleti haberleri, son dakika osmanlı devleti haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 09:12:58. #1.14#
title