Osmaniye: Osmaniye Defterdarlık Hizmet Binası Açıldı

Osmaniye: Osmaniye Defterdarlık Hizmet Binası Açıldı

Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şirin, Kamu Hizmetlerinde Vatandaş Odaklı ve Güleryüzlü Hizmet Anlayışını Hedeflediklerini Belirterek, "Artık Vatandaşlarımız Vergi Ödemek İçin Kuyrukta Beklenmeyecek" Dedi.

Osmaniye: Osmaniye Defterdarlık Hizmet Binası Açıldı

Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şirin, kamu hizmetlerinde vatandaş odaklı ve güleryüzlü hizmet anlayışını hedeflediklerini belirterek, "Artık vatandaşlarımız vergi ödemek için kuyrukta beklenmeyecek" dedi.

Osmaniye Defterdarlık hizmet binasının açılışında konuşan Şirin, "Bugün burada açılan hizmet binamız ile vatandaş odaklı ve güleryüzlü hizmet anlayışı ile, teknolojinin de tam sistemli olarak kullanılması ile vatandaş ve mükelleflerimize en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Kamu hizmetindeki etkinliği ve verimliliği artırmak amacıyla da çeşitli projeler hazırlıyoruz" dedi. Hizmet binalarının teknolojik olarak vatandaşların işlerini kolaylaştıracak şekilde planlandığını belirten Şirin, ''Eskiden olduğu gibi artık insanlar vergi ödemek için kuyruklarda beklemeyecek. Beyannameler internet üzerinden veriliyor. Bu tür çalışmalarımızla vergi dairelerinde beklemeyi ortadan kaldırdık. Artık insanlarımız sadece sorunu olduğu zaman vergi dairesine gelecek'' diye konuştu.

Açılış töreninde hizmet binası ile ilgili bilgi veren Defterdar Ali Tosun ise, "2001 yılında temeli atılan hizmet binamız toplam 4 milyon YTL'ye mal olmuştur. 4 bin 500 metrekare alanda 5 katlı olarak yapılan binamızın yüzde 60'ı gelir birimlerine, yüzde 40'ı ise diğer birimlere verilmiştir. Toplam 15 bin 360 mükellef ve diğer vatandaşlarımıza hizmet verecek binamız, bilgisayar ortamında süratli ve kaliteli hizmet verecektir" dedi.

Konuşmaların ardından yeni hizmet binasının açılışı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şirin, Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Vali Zübeyir Kemelek ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Şükrü Ünal tarafından yapıldı.

Törene Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Şirin, Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Adem Kabadayı, Osmaniye Milletvekili Şükrü Ünal, Vali Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Jandarma Komutanı Albay İlhan Ekemen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, kamu kurumlarının müdürleri ile Defterdarlık çalışanları katıldı.

Kaynak: İHA